Filtr przeciwpyłkowy (kabinowy)

ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

Filtr przeciwpyłkowy (kabinowy)

#1

Post autor: ernest90s »

Cześć,
wiecie gdzie dokupić filtr pasujący do EG3 w HB? Strasznie paruje w środku. Z tego co widzę to brakuje tutaj filtra (stan zastany po kupnie) a może jeszcze czegoś? Te z allegro są w większych rozmiarach a poza tym są prostokątne a tutaj ewidentnie ma zaokrąglone boczki taki filtr.

Obrazek
Obrazek
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#2

Post autor: Hakier »

fabrycznie te auta chyba nie miały filtra
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#3

Post autor: Mela »

Kolego a nie chodzi Ci o filtr przeciwpyłkowy , ten co jest pod schowkiem ??
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

Pod schowkiem filtr przeciwpyłkowy miały tylko samochody z klimą. W podszybiu na ten otwór zazwyczaj zakłada się jakąś rajstopę żeby nie wpatywały syfy do środka samochodu.

A paruje Ci w środku bo pewnie masz wodę w środku. Masz szyberdach? Kanały odpływowe zatkane. Patrzyłeś czy masz wodę w bagażniku we wnęce na koło zapasowe?
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Walnuts.inc, nieprawda. Nie mam klimy (i nie miałem) i mam filtr. Gąbkowy, dziurawy... ale mam.
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#6

Post autor: Mela »

Ernest sorki ,że w twoim temacie. Panowie postanowiłem zaglądnąć do siebie na ten filtr kabinowy ,bo jak pada deszcz to bez klimy nie idzie odparować szyb ... Mianowicie Plastik zaklejony silikonem nie wiadomo dlaczego i na dole jakiś waż idze do komory silnika ?? Wie ktoś jak to ma wyglądać??? I co tutaj jest grane ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post autor: ernest90s »

Ok, dla ścisłości.. filtr przeciwpyłkowy jest w środku auta. Więc co jest w podszybiu? Ewidentnie czegoś brakuje. To już tak fabrycznie? Że pada na wiatrak nawiewu?? Nie sądzę żeby Honda coś takiego zrobiła...

nie paruje to jakoś masakrycznie ale chce coś z tym zrobić przed zimą bo bez włączonego ciepłego nawiewu już zaczyna parować... wodę miałem w bagażniku ale już rozwiązany problem. Nie mam szybera

@Mela
a co Ci obchodzi ten plastik zaklejony tym silikonem? to dalsza część nawiewu po prostu... filtr to ta gąbka zdaje się... tylko nie wiem jak to zdjąć... normalnie w autach nie trzeba odkręcać obudowy żeby filtr wymieni... u nas chyba trzeba to wszystko rozkręcić...
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#8

Post autor: Mela »

ernest90s, z tego co wiem to filtr przeciwpyłkowy jest zaraz tu gdzie są napisy na białym plastiku... Nie wiem czekam aż ktoś potwierdzi ,jeśli jest tak jak mówię to coś tu jest mocno nie tak .
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#9

Post autor: Walnuts.inc »

No to sam nie wiem, u mnie w Noblesse nie ma filtra przeciwpyłkowego, wiem że można brać plastik z filtra z Civica 6 gena.

W podszybiu nie ma nic seryjnie, ten sam problem był w 4 genach i tam opracowali sobie w jakimś zamówieniu grupowym filterki na wymiar w podszybie...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#10

Post autor: Walnuts.inc »

Co by nie było że mówimy o tym samym filtrze przeciwpyłkowym: http://honda-tech.com/showthread.php?t=2552431

Plastik z numerem 8 w wersji Civica 5g

Obrazek

Plastik z numerem 8 w wersji Civica 6g

Obrazek

i on ma miejsce na filtr przeciwpyłkowy...
Ostatnio zmieniony wt 19 lis 2013, 18:50:14 przez Walnuts.inc, łącznie zmieniany 1 raz.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#11

Post autor: Mela »

Walnuts.inc, o to mi chodziło ,widzisz u mnie na zdjęciu czarna puszka jest zaklejona sylikonem do tego z dołu puszczony jest jakiś wąż . Co to jest ????
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#12

Post autor: Walnuts.inc »

Ale masz klimę? To trzeba by było dorwać schematy instalacji całej i przepatrzyć czy masz kompletną.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#13

Post autor: Walnuts.inc »

Gdzieś na naszym forum był opis jak usuwać liście z wentylatora i było tam opisane jak ściągnąć ten plastik nr8, pierwszy raz zajęło mi to niespełna 10 minut.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
bitner200
Pełnoprawny User
Posty: 76
Rejestracja: pt 02 lis 2012, 23:50:07
Lokalizacja: Szczytna

#14

Post autor: bitner200 »

nie wiem czy o ten link wchodzi ale wklejam:) https://civic5g.pl/poradniki/inne.php?inne=liscie
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#15

Post autor: Walnuts.inc »

O to to to właśnie z tego tutka korzystałem, tylko był w jakimś temacie u nas na forum ale mniejsza o to.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#16

Post autor: Mela »

Tak jak w tutku powinno u mnie się ściągać, tylko jak ja to rozbiorę jak to zasylikonowane i jeszcze ten wąż, do czego to służy ?? Klima jest i działa dobrze.... Aa nie chce tego tak na siłę rozbierać bo nie mogę zostać bez samochodu.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#17

Post autor: Hakier »

a od kiedy to odkręcony schowek i kawałek plastiku unieruchamia auto?

wężyk to masz pewnie po to żeby skroplona woda mogła spływać na zewnątrz
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#18

Post autor: Mela »

HakerPL1, Raczej nawiew nie będzie działał a teraz pogoda w kratkę u mnie ... na weekendzie obadam dokładniej i spróbuje to zdjąć jeszcze raz .
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#19

Post autor: Hakier »

plastik jesteś w stanie przykręcić w 30 sekund, to że silikonu nie będzie nie przeszkadza w jeździe ;)
Mela
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 05 sie 2013, 14:47:15
Lokalizacja: Rzeszów/Sieniawa

#20

Post autor: Mela »

Jak uporam się z tym to wrzucę jakieś foto filtra ;), pozdrawiam i dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony wt 19 lis 2013, 23:40:21 przez Mela, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ