baner poziomy_pasek strona_glownahistoriadane_techniczneeksploatacjaobslugawarsztatbudowamoja_hondalinki

Szukaj na stronieJak usunąć liście z wentylacji??

Autorem tekstu jest radziok

Liście lubią zbierać się w rożnych zakamarkach układu nawiewów. Najwięcej zbiera się ich przy nagrzewnicy i w wirniku wentylatora. Dmuchawa brzęczy cescy, a syf leci nam prze kratki do środka świeżo wysprzątanego autka.

Postanowiłem powalczyć z tematem.

Potrzebne narzędzia to nasadki 8 i 10 oraz śrubokręt płaski.

  1. Zdejmujemy schowek odkręcając od spodu dwie śrubki 8.
  2. Odkręcamy metalowe poprzeczne wzmocnienie. u mnie były trzy 8 i jedna 10

  3. Zdejmujemy łącznik miedzy wentylatorem, a resztą układu odkręcając dwie 8 i lekko przesuwając na boki zsuwamy go w dół.

  4. Dobieramy się do wentylatora

    Trzeba ściągnąć cały element wraz z systemem obiegu wewnętrznego, wentylator z obudową trzyma się na spinkach, do których nie ma dobrego dostępu jeżeli go nie zdejmiemy.

    Ustrojstwo trzyma się na trzech śrubach 10.

  5. Po zdjęciu całości traktujemy spinki śrubokrętem płaskim i oddzielamy wentylator od reszty. Naszym oczom ukazuje się piękny bukiet przeróżnych elementów flory i fauny, które nie musza z nami wszędzie jeździć. jeżeli ktoś ma sentyment może sobie je wkleić do klasera albo rodzinnego albumu, ja proponuje wyrzucić. Przy okazji czyścimy nagrzewnice i wszystko gdzie łapą sięgniemy.

  6. Składamy całość w odwrotnej kolejności, sprawdzamy działanie układu czy czasem niczego nie popsuliśmy, wracamy do domu, odpalamy browara i cieszymy się czystym układem wentylacji.

Źródło: http://www.civic5g.pl

Copyright © Honda Civic 5 gen 2008, admin, idea & graphics by Molekss
Firefox Ubuntu.pl Gimpuj.info