EG4 D15B2 po odpaleniu gaśnie...

waariat_92

EG4 D15B2 po odpaleniu gaśnie...

#1

Post autor: waariat_92 »

Witam.

Panowie potrzebuje pilnej pomocy ...

Hania z dnia na dzien przstała funkcjonowac

tzn przedwczoraj rano zapalila ładnie, bylo wszystko ok, przejechalem kolo 15km i ja zgasilem, nie byla odpalona jakies 30min ,nastepne odpalenie juz nie było normalne poniewaz dlugo krecila zanim zalapala i tak juz do konca dnia, wczoraj rano odpalila, pochodzila kolo 5 sek i zgasla i jest tak do tej pory.

Odpali, chwile chodzi i gasnie, wgl nie moge dodac gazu, gdy odpali to obroty sa ponizej 1k i sa nie rowne (czasem chwile zlapie, ze moge dodac gaz i wejdzie na obroty, ale to jest tylko chwilowe i zaraz znowu gasnie oraz brak reakcji dodania gazu), a dodatkowo gdy gasnie to slychac taki wystrzal powietrza ze stożka..


Pomozcie, bo nie wiem co moze jej dolegac ;/

P.S_ Wlasnie teraz sprawdzilem swiece, pierwsza i druga z gory zalane olejem ;/
dawid257

#2

Post autor: dawid257 »

te swiece to wina uszczelek pewnie. a co do tego gasniecia to moze sprawdz czy pompa paliwa sprawna jest. mysle ze mozesz tez sprawdzic filtr paliwa. no i czy na kazdej swiecy jest wogole iskra
waariat_92

#3

Post autor: waariat_92 »

dawid257, a mozesz mi powiedziec jak moge sprawdzic czy ta pompa paliwa jest sprawna ? gdzie ona jest wgl ? :)

Ogolnie po przekreceniu stacyjki slysze ze pomka ta z tylu pod kanapa sie zalacza tzn wydaje dzwiek ;p to o ta chodzi ?
bitner200
Pełnoprawny User
Posty: 76
Rejestracja: pt 02 lis 2012, 23:50:07
Lokalizacja: Szczytna

#4

Post autor: bitner200 »

Ja bym obstawiał na filtr paliwa albo coś jest przytkane bo ja mam podobne objawy jak w zbiorniku susza i nie moge jej odpalić. To własnie wtedy dzieje sie tak samo.
dawid257

#5

Post autor: dawid257 »

to jak slychac ze pracuje to sprawna powinna byc. a filtr paliwa wymieniales czy dlugo nie byl wymieniany? na resztkach paliwa czesto jezdzisz?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#6

Post autor: Dj Diablo »

ja mialem podobne objawy tez niemoglem odpalic odpalila to przebierala i na obroty nie chciala wejsc wkoncu padła pompa paliwa zmienilem swiece filtr paliwa i jest duzo lepiej ale padł któryś czujnik bo dalej ciezko mi kreci :/
waariat_92

#7

Post autor: waariat_92 »

dawid257, No czesto resztki mam, dolewam aby za 15-20 zl co kilka dni, bo jezdze na LPG i beznzyka potrzebna aby do zaplania jej ;p


hmm kurde moze paliwa nie mam wgl.. he moglo by tak byc??


Dj Diablo, ale silnik pracuje ci juz dobrze po odpaleniu ?
waariat_92

#8

Post autor: waariat_92 »

Problem rozwiazany :)

Szczerze nie wiem co dolegalo.. ;p

Ale wymienilem filtr, wyczyscilem kopulke i wlalem benzyne;p
i to pomoglo :D

Pozdrawiam :p
bitner200
Pełnoprawny User
Posty: 76
Rejestracja: pt 02 lis 2012, 23:50:07
Lokalizacja: Szczytna

#9

Post autor: bitner200 »

Jak nie wiesz jak wiesz filtr był zasyfiony mało paliwa no i objawy gotowe
ODPOWIEDZ