sprezyny z allegro??

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
sylo089
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 14:41:28
Lokalizacja: Zamosc - Lebork

sprezyny z allegro??

#1

Post autor: sylo089 »

witam co mozecie powiedziec mi na temat tych sprezyn ?? http://allegro.pl/sprezyny-regulowane-c ... 22630.html . czy do normalnych amortyatorow sie nadadza?? jak sie sprawdzaja na drodze ?? czy sa wytrzymale??
Awatar użytkownika
Przemekstd
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 17:18:53
Lokalizacja: Stare Drzewce

#2

Post autor: Przemekstd »

Ja bym odradził, ponieważ jeżeli masz zamiar założyć je na seryjne amorki to długo ci one nie posłużą i po krótkim czasie będziesz miał je do wymiany. Sam to przechodziłem i po paru miesiącach były nie do użytku.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

Re: sprezyny z allegro??

#3

Post autor: Grzesieek »

sylo089 pisze:czy do normalnych amortyatorow sie nadadza??
Nie.
sylo089 pisze:jak sie sprawdzaja na drodze ??
Jak piłeczka pingpongowa po amfetaminie.
sylo089 pisze:czy sa wytrzymale??
Pękać nie powinny- chociaż tego nikt Ci nie zagwarantuje.

To nie jest sprężyna do jazdy po "normalnych drogach". Musiałbyś mieć naprawdę dobre amortyzatory i jeździć po płaskim jak stół torze. Dla własnego i innych bezpieczeństwa- odpuść.
sylo089
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 14:41:28
Lokalizacja: Zamosc - Lebork

#4

Post autor: sylo089 »

a ma ktos na sprzedaz jakies tanie sprezynki sportowe na przod bo mi jedna poszla , :(
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Przejrzyj dział Giełda- Sprzedam...
sylo089
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 14:41:28
Lokalizacja: Zamosc - Lebork

#6

Post autor: sylo089 »

a jak by zastosowal do tamtych sprezyn takie amorki ?? http://allegro.pl/amortyzatory-przednie ... 52259.html
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#7

Post autor: Grzesieek »

To nadal sprężyna jest za twarda.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#8

Post autor: BartekGib »

Stary po prostu ODPUŚĆ SOBIE. Z takimi rzeczami nie ma sensu kombinować. Ja jeden z takich zestawów widziałem na żywo (celem zakupu) i wiesz co ? Nie, dziękuję. Sprężyna króciutka co już świadczy o zestawie i jego przeznaczeniu, sama tuleja gwintowana taka sobie, raczej przy większej ilości piasku ciężko będzie nie zatrzeć tego gwintu (serio).

To jest zestaw dla dzieci ze Stanów, które mają drogi gładkie jak pupcia niemowlęcia + kasę na remonty etc. A po mieście wożą się 2 cm od gleby i przez całe życie ich dokładka zahaczy o asfalt 3 razy.

Jednym słowem - kolego odpuść to w jakiejkolwiek konfiguracji.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Juras
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 05:32:22
Lokalizacja: Tarnow

#9

Post autor: Juras »

wypowiedź kolegi wyżej x2 ;) nie na polskie dziurawe drogi :P
luxu$

#10

Post autor: luxu$ »

BartekGib pisze: To jest zestaw dla dzieci ze Stanów, które mają drogi gładkie jak pupcia niemowlęcia + kasę na remonty etc. A po mieście wożą się 2 cm od gleby i przez całe życie ich dokładka zahaczy o asfalt 3 razy.
Dzieci ze stanów które maja kasę też zapewne tego nie kupują :D
W reszcie jak najabardziej się zgadzam, to nie jest coś co warto zakładać.
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#11

Post autor: przemasSs »

Ja zalozylem teraz te sprezyny ale do zawieszenia gwintowanefo.jest super twardo i bardzo duza mam regulacje. Na seryjby amor jak koledzy wyzej,odradzam
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#12

Post autor: BartekGib »

luxu$ - z tego co widziałem na forum USA to takie coś ładują nawet do Nissan'ów Altima, które są dużymi klempami. A co do Civiców to mnóstwo tego jeździ na coiloverach ;)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Ziomseba
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: śr 14 mar 2012, 21:35:12
Lokalizacja: Złotoryja

#13

Post autor: Ziomseba »

Ja mam takowe, przy seryjnych amorkach. Co mogę powiedzieć, jeśli podwyższysz je na full, uzyskasz około -40 a auto będzie nadal dość komfortowe. Co do skakania jak piłeczka to racja, ale przy seryjnych amorach i tym gwincie skręconym na maxa w dół, wtedy amorki dobijają, a auto po dziurach prowadzi się dość dziwacznie. Natomiast po idealnym asfalcie prowadzi się cudnie (ale pamietaj że mieszkamy w Polsce).
Ja je kupiłem bo miałem okazję za 150zł więc wziąłem chociaż dla sprawdzenia, i szczerze mówiąc jestem zadowolony, do normalnej przy podwyższeniu jest dość wygodnie (jakaś resztka komfortu pozostaje), natomiast dla lansu na jakiś zlot czy spot spuszczam go na dół i ledwo bo ledwo, ale jakoś dojeżdżam :P
Sobota
Pełnoprawny User
Posty: 71
Rejestracja: śr 12 wrz 2012, 16:46:08
Lokalizacja: ERW

#14

Post autor: Sobota »

Nom jeśli chodzi o coliversy to tylko dobrej jakości skunk2 lub innej dobrej firmy ale sprowadzane niestety :( te za 280 to szkoda pln bo i tak potem bedziesz musiał coś kupić :P ... ja też chcialem takie ale ze skunk2 i jednak zbieram na gwint ; ) pozdrawiam ... ale tak jak kolega ( Ziomseba, powiedział to dobra sprawa załozyć je na zlot od czasu do czasu i kupic po taniości ; )
Ziomseba
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: śr 14 mar 2012, 21:35:12
Lokalizacja: Złotoryja

#15

Post autor: Ziomseba »

BartekGib pisze:sama tuleja gwintowana taka sobie, raczej przy większej ilości piasku ciężko będzie nie zatrzeć tego gwintu
Uwierz że tak się nie dzieje :) Kręciłem tym już ze 20 razy i nie ma żadnej różnicy. Wystarczy przed przekręcaniem psiknąć po gwincie karcherem. W sumie w zwykłym gwincie jak będziesz miał większą ilość piasku to też będziesz miał nie lada problem.
Sobota pisze:Ziomseba, powiedział to dobra sprawa załozyć je na zlot od czasu do czasu i kupic po taniości ; )
Ja mam je założone cały czas i jeśli są w górze ustawione to auto jest naprawde wygodne, a na zloty mogę go obniżyć na max'a. Nie oszukujmy się ale przy maxymalnym obniżeniu i tak nie da się szybciej jeździć, więc żadna różnica czy był by to gwint HR czy cokolwiek innego. Może jakbym auta nie miał do codziennej jazdy, tylko na tor, to wstawił bym coś znacznie lepszego, ale tak do jazdy na co dzień jestem z tych sprężyn naprawdę zadowolony. Ogólnie przed zakupem rozmawiałem z kilkoma znajomymi którzy baaardzo odradzali mi kupna takiego wynalazku (bo twarde, bo telepie bo coś tam), a jak się później okazało to żaden z nich nigdy nie miał z tym styczności tylko powielał komentarze z for internetowych.
Sobota pisze:Nom jeśli chodzi o coliversy to tylko dobrej jakości skunk2 lub innej dobrej firmy
W sumie gwint jest w nich znacznie lepszy a sprężyna prawie taka sama, tyle samo zwoi i tak sama długości i tak samo auto będzie skakało na dziurach. Ale skoro ma nabite Skunk2, Spoon albo coś innego to wiadomo że będzie super :kid: . A tak prawdę mówiąc 50% osób jeżdżących z wahaczami Skunk2 lub gadżetami Spoon'a posiada najzwyczajniejsze podróbki z aliexpress, które niczym nie różnią się od zwykłego no name.

Dobra koniec moich wywodów. Co do autora tematu, najlepiej popytaj chłopaków z forum którzy posiadają Coliover'y z allegro co o nich sądzą i czy warto je kupować. Bo z tego co widzę to większość osób wypowiadających się w tym wątku nigdy nie miała z nimi styczności.
sylo089
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 14:41:28
Lokalizacja: Zamosc - Lebork

#16

Post autor: sylo089 »

Ziomseba a wiec ty masz dokladnie te co na allegro i nie narzekasz?? bo ogolnie to ja mam jakies sprezynki obnizajace i twarde zalozone ale niewiem jakie bo kupilem juz z takimi auto ale niestety jedna przednia mi pekla i przydaloby sie to naprawic. i wlasnie sie zastanawiam czy kupic takie cos :) doradz co i jak
Ziomseba
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: śr 14 mar 2012, 21:35:12
Lokalizacja: Złotoryja

#17

Post autor: Ziomseba »

Jesli nie obnizysz na maxa przy oryginalnych amorach to nie powinienes zbytnio narzekac. Ja jezdze na nich i na felgach 16 z profilem 45, i jest twardo ale nie tak zeby kazdy kamyk czuc. Ogolnie rzecz biorac jestem zadowolny z tego kompletu. Ja mam takie, z tym ze niebieskie. Ale tez no name. Naklepiej jakbys sie przejechal autem z takimi springami i sam ocenil. Bo kazdy ma inne oczekiwania ;)
sylo089
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 14:41:28
Lokalizacja: Zamosc - Lebork

#18

Post autor: sylo089 »

no nic moze zaryzykuje i kupie , a wymiana sprezyn przod i tak mnie nie minie a nic w miare taniego nie moge znalezc
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#19

Post autor: BartekGib »

Jak kupisz to wymień i OBOWIĄZKOWO opisz wrażenia na forum. Ja sam czekam bo sam z ich zakupu zrezygnowałem i nie wiem czy zyskałem czy straciłem :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
sylo089
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 14:41:28
Lokalizacja: Zamosc - Lebork

#20

Post autor: sylo089 »

tez jednak zrezygnowalem bo znalazlem 2szt na przod tanio
ODPOWIEDZ