Spalanie honda civic 1.3

mixonni

Spalanie honda civic 1.3

#1

Post autor: mixonni »

Witam.Kupilem honde civic V 1.3 Mam problem ze spalaniem mianowicie w ostatnie morozy ok -20 stopni spalanie wynosilo ok 12 litrow po miescie na krotkich odcinkach ok 2-5 km. Teraz gdy temperatura wynosi ok 2 stopni spalanie wynosi ok 10 litrow . Czy to nie zbyt duzo ? Jezdze spokojnie biegi zmianiam max 2-2.5 tys .Czytalem juz ze to moze bys sonda lambda lub rozregolowany gaznik co o tym sadzicie ? Prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Powody mogą być takie jak wymieniłeś... + jazda na krótkich dystansach też nie sprzyja. Co do zmian biegów to zdecydowanie za wcześnie. Nie masz wrażenia, że silnik ma ciężko przy takich obrotach, że się lekko "dusi"? Zmieniaj wyżej, w okolicach 3k-4k rpm.
mixonni

#3

Post autor: mixonni »

Czyli cos pewnie jest uszkodzone z tych rzeczy ? Bo spalanie rzedu 10 l to troche dzwiwne przy takim silniczku .Czy sprawdza to w kazdym warsztacie ? i jaka moze byc orientacyjna cena takiej uslugi
mixonni

#4

Post autor: mixonni »

czy ktos pomoze w sprawie tego spalanie jakies pomysly ?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#5

Post autor: Laskosz »

Grzesieek, nie tak dawno miałeś całkiem inne zdanie na temat zmiany biegów...
A co do spalania to oprócz sondy i gaźnika sprawdź filtry, może się silnik nie dogrzewa. A poza tym na takich odcinkach po mieście to chyba tyle ma palić.
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

laskosz480, moje zdanie się nie zmieniło... nigdy nie powiedziałem, że zmiany biegów przy 2k rpm są dobre... a po drugie z tego co pamiętam, to poprzednio wypowiadałem się na temat innego silnika...
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#7

Post autor: JokerNH »

Dziwne ja mam 1.3 i spalanie w mieście wynosi w granicach 8l dodam że nie mam kata ;] coś za duże masz to spalanie zdecydowanie..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#8

Post autor: młody »

kazdy robi rozne odcinki, kazdy ma inna dynamike jazdy .. temperatura robi swoje, wiele czynnikow ma wpływ na wieksze spalanie i to niekoniecznie jakis problem z silnikiem
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#9

Post autor: JokerNH »

Wiadomo że tak ale jak koledze spalała 12l w zimie to widocznie coś było nie tak przy silniku 1.3 to jest raczej nie możliwe..chyba że kolega się nie chce przyznac i ma ciężką nogę :P
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
mixonni

#10

Post autor: mixonni »

teraz w ok 18 stopni na krotkich odcunkach takich po 7 km przy spokojnej jezdzie pali 10 l.Samochod byl u mechanika sprawdzal gaznik filtry itp sonda nie wyrzuca bledu .Wiec nadal nie wiem czy to normalne Pozdrawiam
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#11

Post autor: JokerNH »

Coś nie jest normalne według mnie bo spalanie jest nadal za duże mówię Ci u mnie waha się w granicach 8l :P
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#12

Post autor: pasta725 »

Zrób samodiagnostykę, mi pokazało krokowy, a pali mi ok.9-10l teraz.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
mixonni

#13

Post autor: mixonni »

robilem samo diagnostyke 0 bledoW. Nie wiem jakie kroki dalej podjac
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#14

Post autor: pasta725 »

Może masz rozregulowany gaźnik, zapchany filtr paliwa, powietrza?
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
mixonni

#15

Post autor: mixonni »

Pisalem wyzej ze samochod byl u mechanika ktory sprawdzal gaznik i filtry i sa wporzadku.
Balcer
Forumowy As
Posty: 156
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 22:20:02
Lokalizacja: włocławek

#16

Post autor: Balcer »

Kolego juz pytales na HTW . Napisze Ci jeszcze raz. Robiac krotkie odcinki nie ma co sie dziwic ze masz takie spalanie a nawet powinienes sie cieszych. Jak pamietam masz zablokowana druga przepustnice wiec powinienes jezdzic raczej kolo 3-3,5 tys a nawet 4 . Honda to siliniki wysoko obrotowe i maja inna charakterystyke od zwyklych wolnossacych. Gazniki mowisz ze sprawdzil Ci mechanik? a powiedz jak to zrobil? Jak przeszperales google przed zadaniem pytania to wiesz ze malo kto chce sie podjac robienia czegos przy gazniku w Hondzie. Moze inaczej podejmie sie wiekszosc a zna sie kilku. Jesli to nie tajemnica powiedz co za mechaniora dorwales u nas w wwk?
Wkurza mnie pisanie ludzi ze im pali 8 litrow i u kogos innego gdzie pali wiecej jest cos nie tak. Wszystko zalezy od stanu samochodu zaczynajac od rozmiaru stanu opon po przez lozyska wysluzenie sie silnika i innych rzeczy konczac na wyposazeniu ilosci gratow w bagazniku. W tak wiekowym aucie mozna tez doliczyc ilosc szpachli...
To ze jezdzisz do tych umownych 2.5 tys obrotow to tez zalezy w jakim stopniu wciskasz pedal to ma wielke znaczenie. Obroty Twoje nazwalem umownymi bo pisales na HTW ze nie masz obrotomierza .
Jak chcesz mozesz przejrzec sobie inne tematy na tym forum na pierwszej stronie naliczylem 3 takie same odnoszace sie do zbyt duzego spalania.
mixonni

#17

Post autor: mixonni »

Rozkrecil gaznik sprawdzal dawke paliwa jaka dostaje itp wiecej nie wiem bo sie na tym nie znam.Czyli nie ma sensu nic z tym robic i poprostu sie z tym pogodzic tak?Mnie to troche dziwi ze samochod z takim silnikiem potrafi tyle spalic.
mixonni

#18

Post autor: mixonni »

Zreszta mozesz polecic mi jakiegos mechanika w wloclawku co ma pojecie o tych samochodach.Nie mowie ze moj jest nie omylny wiec czekam na jakies propozycje.Czy mozna wykluczyc sonde skoro komputer nie wyrzuca bledu?
Balcer
Forumowy As
Posty: 156
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 22:20:02
Lokalizacja: włocławek

#19

Post autor: Balcer »

Sonde lambda jak odlaczysz to u mnie bledu nie wywala stara tez nie wywalala a wymienilem dla swietego spokoju.

W naszym kochanym miescie malo kto podejmuje sie naprawy HONDY :/
Jedyna osoba ktora przychodzi mi do glowy jesli chodzi o d13b2 to muhozol z HTW tam go znajdziesz. Sam nie korzystalem z jego pomocy jednak kilka razy pisalem i ma pojecie .
Czy sie pogodzic ? Tego nie wiem ja po prawie roku mowie dosc i wkladam MPFI .
Takie rzeczy jak poziom paliwa w gazniku robi sie na samochodzie ! w necie sa turtoriale mozna samemu sie pobawic ale mozesz zrobic jeszcze gorzej. Jesli masz szczelny uklad wydechowy jedz na stacje diagnostyczna na sprawdzenie zawartosci spalin . Tam Ci gosciu powie czy masz dobrze ustawiony gaznik czy czegos jest za duzo. Zrobcie dwa pomiary jeden z podlaczona sonda a drugi z odlaczona jesli bedzie znaczaca roznica to sonda dziala jesli nie to masz juz winowajce.
Mozesz tez wyjac bezpiecznik BACK UP znajduje sie w komorze silnika obok akumulatora jak dobrze kojarze gorny rzad drugi od prawe 7,5 A na przykrywce skrzynki masz naklejke i znajdziesz na pewno.
D13b2 silnik ogolem nie jest zly tylko klopotliwy jest w nim gaznik . Zobacz jest gaznik sterowany podcisnieniowo i na jakiego chu... jest tam sonda lambda? Pewnie chcieli pokazac ze mozna zamontowac do gaznika.

Proponuje Ci tak:
1 Wyciagniecie bezpiecznika BACK UP. Odczekaj okolo 10 min.
Wloz go spowrotem powylaczaj wszystko nawiew radio swiatla wszystko off. Odpal samochod i niech chodzi do momentu az zalaczy sie wentylator. Nastepnie zgas wlacz swiatla nawiew i odpal niech pochodzi powiedzmy z 5 min. Potem przejedz sie najpierw spokojnie potem coraz wyzsze obroty i dokrec go powiedzmyna 2 biegu do konca ze 2 razy. Moze to pomoze.
2 Stacja diagnostyczna . Pomiar zawartosci spalin to juz diagnosta bedzie wiedzial co ma robic.
3 Napisz do Muhozola z HTW on Ci cos moze pomoc.
mixonni

#20

Post autor: mixonni »

Gdzie we Włocławku wykonac analize spalic w miare tanio? i jaki to mniej wiecej koszt to zrobie to .Odezwe sie takze to Muchozola .Czytalem tez HTW to wszyscy polecaja Rafala z Topolki jest podany numer wiec chyba nie bedzie problemu z kontaktem .Co do tego bezpiecznika to jest rest komputera tak?i czy to moze pomoc zebym nie pogorszyl sytuacii.Dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ