Sprzątanie komory silnika [co i jak ?]

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#41

Post autor: tsunami »

Efekt wyj... musze przyznac ja poki co musze troche nad silnikiem posiedziec i zawiecha moze potem cos tego typu :D
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#42

Post autor: Grzesieek »

Juras, a powiedz co zrobiłeś ze spryskiwaczami? Wywaliłeś całkiem? Efekt przyjemny dla oka, ale chyba okupiony brakiem funkcjonalności, m.in. brak pompy wspomagania widzę... no chyba, że zrobiłeś to na jakimś patencie?
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#43

Post autor: pit »

Obrazek
u mnie wygląda to tak ( jeszcze nie skończone i to okropne mocowanie chłodnicy :furious: ).
Ale jak kolega wyżej pisał, niektóre kable trzeba przedłużać, ale to nic trudnego dosztukować kilka kabelków.

Ja u siebie mam zlikwidowane wszystkie zbędnę dziurki, ale spokojnie można to pominąć wtedy połowę roboty mniej.
Ja u Siebie dodatkowo przerabiałem całą wiązkę silnikową tzn pozbyłem się plastikowych rynienek i tych paskudnych peszli. Wszystkie kable u mnie pochowane są w specjalne oploty z nylonowe. I poszczególne wiązki są puszczone gdzieś w miejscach w których ich nie widać.
Ale to już dużo więcej pracy..
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#44

Post autor: BartekGib »

pit ZATKAŁO MNIE :flex:
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#45

Post autor: tsunami »

pit pisze:Obrazek
u mnie wygląda to tak ( jeszcze nie skończone i to okropne mocowanie chłodnicy :furious: ).
Ale jak kolega wyżej pisał, niektóre kable trzeba przedłużać, ale to nic trudnego dosztukować kilka kabelków.

Ja u siebie mam zlikwidowane wszystkie zbędnę dziurki, ale spokojnie można to pominąć wtedy połowę roboty mniej.
Ja u Siebie dodatkowo przerabiałem całą wiązkę silnikową tzn pozbyłem się plastikowych rynienek i tych paskudnych peszli. Wszystkie kable u mnie pochowane są w specjalne oploty z nylonowe. I poszczególne wiązki są puszczone gdzieś w miejscach w których ich nie widać.
Ale to już dużo więcej pracy..
Musze przyznac ze ten rodzaj tiuningu coraz bardziej mi sie zaczyna podobac ;) Mogles jeszcze ukryc pusze bezpiecznikow, i osobiscie pomalowal bym komore troche na inny kolor ale to kwestia gustu. Ale tak po za tym to wyglada super, jak tylko bym mial gdzie i troche czasu sam bym sie pobawil w takie czyszcznie komory.
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#46

Post autor: pit »

przede wszystkim zrobił bym tak, że:
- filtr paliwa bym gdzieś schował,
- no i ten kolektor hamulcowy bym skitrał.

Dużo rzeczy zrobił bym inaczej. No ale to nie temat o i moim aucie..
Juras
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 05:32:22
Lokalizacja: Tarnow

#47

Post autor: Juras »

Grzesieek pisze:Juras, a powiedz co zrobiłeś ze spryskiwaczami? Wywaliłeś całkiem? Efekt przyjemny dla oka, ale chyba okupiony brakiem funkcjonalności, m.in. brak pompy wspomagania widzę... no chyba, że zrobiłeś to na jakimś patencie?
W moim przypadku zrezygnowałem ze spryskiwaczy :happy: , jednak jest to jak najbardziej do ogarnięcia wystarczy troszkę pokombinować, ewentualnie skrócić tą szyjkę od zbiorniczka ale wtedy do uzupełniania płynu przyda się lejek. Co do wspomagania od początku go nie miałem więc nie sprawia mi to problemu, były plany wsadzić jednak póki co myślę jak je ukryć. Jest jeszcze sporo tematów do ogarnięcia więc pewnie całą zime na to poświęcę.

P.S. z Kolegą od K20 jeśli dobrze pamiętam miałem okazje rywalizować na zakończeniu sezonu w Dębicy Konkurs naczyściej pod maską ;) pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#48

Post autor: pit »

Juras pisze:P.S. z Kolegą od K20 jeśli dobrze pamiętam miałem okazje rywalizować na zakończeniu sezonu w Dębicy Konkurs naczyściej pod maską ;) pozdrawiam :)
tak, pamiętam, również pozdrawiam.

A co do wspomagania, można wsadzić pompę elektro-hydrauliczną od np MR2 i ukryć ją w prawym przednim nadkolu ( tam gdzie CAI). wtedy wszystkie przewody można schować pod silnikiem i nic nie widać..
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#49

Post autor: Grzesieek »

Pisząc o patencie miałem właśnie elektryczną pompę na myśli.
Juras
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 05:32:22
Lokalizacja: Tarnow

#50

Post autor: Juras »

W sumie dobry pomysl ;) moze pzez zime powalcze z tym choc teraz na tapecie inne priorytety ;p
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#51

Post autor: BartekGib »

Że Wam się chce to upychać to jestem pełen podziwu dla Was :P
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Juras
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 05:32:22
Lokalizacja: Tarnow

#52

Post autor: Juras »

Hehe ja zawsze mialem bzika na punkcie czystosci pod maska ;p
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#53

Post autor: FlyKamil »

Chciałem zdjąć osłonę kolektora i go wypolerować ale nie wiem co to jest
(pokaże na zdjęciu @Smirnoffa bo nie chce mi sie lecieć do garażu fotki pstrykać)
http://www.iv.pl/images/45810572547510332537.jpg
Co to ? Jak można sie tego pozbyć ?
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#54

Post autor: Hakier »

tędy silnik pobiera ciepłe powietrze z nad kolektora na ssaniu ;)
ja bym się w polerowanie nie bawił bo gra nie warta świeczki tylko kupił spraja i pomalował to ;)
ODPOWIEDZ