Zimne powietrze

Problemy z prądem.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

Zimne powietrze

#1

Post autor: Proste71 »

Witam, mam następujący problem.. Nawet na mega nagrzanym silniku dmucha mi zimnym lub co najwyżej letnim powietrzem. Mógłby ktoś powiedzieć co mam zepsute i jak to wymienić ? I jeszcze jedno.. Jest możliwość kupienia suwaka do panelu sterowania ? Jednego nie mam i nie wiem czy muszę wymieniać cały panel czy tylko dokupić suwak. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#2

Post autor: FlyKamil »

Zobacz czy linka od suwaka pracuje w pełnym zakresie. Drugi koniec linki jest pod schowkiem.
Najlepiej zdemontować schowek (2 śrubki).

Maiłem na odwrót cały czas waliło gorącym powietrzem. Ale to była moja wina bo przy demontażu panelu źle poprowadziłem linke i nie pracowała tam gdzie powinna. Przełożyłem i śmiga.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: Proste71 »

Ok, sprawdzę tę linkę, a jażeli nie jest to jej wina ??
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1662
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#4

Post autor: Logan »

Może to być tez wina zapchanej nagrzewnicy.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: Proste71 »

a co z brakiem suwaka ? można dokupić i wsadzić czy trzeba cały panel zmieniać ?
kiki
Berbeć
Posty: 24
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 11:40:39
Lokalizacja: Bieruń

#6

Post autor: kiki »

chyba ze termostat jak linki w porzadku
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#7

Post autor: Hakier »

Loganek, nie może być wina zapchanej nagrzewnicy, gdyby była zapchana nie wiało by wcale niczym ;)

kiki, nie może być wina termostatu, gdyby był termostat auto by mu się nie nagrzewało ;)


Proste71, ogólnie linka idzie w dwa miejsca, pod schowek, i to możesz zobaczyć bez demontażu czegokolwiek, jak i pod maskę do zaworu cieczy który jest przy ścianie grodziowej na wężu wchodzącym do kabiny który też możesz bez rozkręcania zobaczyć.
ale na początek sprawdź czy masz ciecz w chłodnicy, bo często gdy jest za mało to pierwsze co to przestaje działać nagrzewnica, jak ciecz masz w porządku to weź kumpla czy kogokolwiek kto by przesuwał suwakiem, a ty zobacz czy działają linki pod schowkiem i pod maską na ścianie grodziowej

a i samego suwaka nie kupisz, łatwiej jest kupić panel na szrocie za flaszkę ;)
Składowy
Obeznany
Posty: 122
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 19:58:19
Lokalizacja: Malczyce

#8

Post autor: Składowy »

Co ma zapchana nagrzewnica do dmuchania powietrzem? gdy jest zapchana i tak i tak dmucha powietrze napędzone wentylatorem ciężko by było ja zabić tak żeby nie było przepływu miedzy żeberkami...Nagrzewnica może byc zabita/zapchana w środku czyli brak przepływu płynu chłodzącego przez co sie nie nagrzewa i daje zimne powietrze. No i druga opcja to z ą linką lub ten zawór co go linka otwiera się zablokował i nie puszcza obiegu do nagrzewnicy...
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#9

Post autor: Hakier »

adam11d, jeśli tylko nie kombinował z jakimiś świństwami uszczelniającymi i lał tak jak serwisówka przykazała płyn chłodniczy to dlaczego miała by być zapchana?
Składowy
Obeznany
Posty: 122
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 19:58:19
Lokalizacja: Malczyce

#10

Post autor: Składowy »

Powietrze przejdzie z o wiele mniejszym trudem niż płyn trzeba dobrze przepłukać nagrzewke lub jej wymiana
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#11

Post autor: Hakier »

nie płukać tylko wymienić, zwłaszcza że idzie dorwać nagrzewnicę za śmieszne pieniądze na szrocie ;)
Składowy
Obeznany
Posty: 122
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 19:58:19
Lokalizacja: Malczyce

#12

Post autor: Składowy »

za pieniądze śmieszne lecz nie wiadomo czy będzie dobra... kupić płyn do płukania chłodnic lub strumień wody w wężyki do nagrzewnicy przepłukać ja porządnie mi pomogło ...
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1662
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#13

Post autor: Logan »

Ja w poprzednim samochodzie, nagrzewnice płukałem wodą i pomogło, poza tymHakerPL1, nie masz, racji a kolega adam11d, Ci to elegancko wytłumaczył ;)
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#14

Post autor: Hakier »

Loganek, w czym nie mam racji? ;)
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1662
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#15

Post autor: Logan »

HakerPL1 pisze:Loganek, w czym nie mam racji? ;)
Z tym, że przy zapchanej nagrzewnicy nie dmucha niczym...
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#16

Post autor: Hakier »

Na początku nie zrozumiałem że kolega ma na myśli zapchanie nagrzewnicy syfem w płynie chłodzącym, a nie np. liśćmi, kurzem czy czymkolwiek innym.

Ale mój błąd, sorry ;)
bitner200
Pełnoprawny User
Posty: 76
Rejestracja: pt 02 lis 2012, 23:50:07
Lokalizacja: Szczytna

#17

Post autor: bitner200 »

ej to jak do takiego tematu doszliśmy to skoro ja u siebie mam całkiem wyłączone ogrzewanie to tak jakby ciepłe powietrze jednak mi sie dalej przedostaje. Miałem tak w lecie było na zimno a coś tam ciepłe leciało nie wiele ale sie grzało to więc od czego to moze być?? Leciało pod przednią szybe troche to moze być wina tego całego ustrojstwa co tym steuje??
mazilak
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:43:52
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

#18

Post autor: mazilak »

Witam, u mnie w lecie było to samo ciepłe powietrze na zimnym, podginałem linkę przy zaworze pod maską by lepiej zamykała i trochę pomagało ale winna okazała się linka zaraz obok schowka urwał się kawałek pancerza i sobie luźno chodziła i nie domykała do końca ani klapy ani nagrzewnicy. Dorobiłem kawałek pancerza i na nowo zacisnąłem metalowy uchwyt który trzyma pancerz i problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ