Skąd może kapać olej? I jak nazywa się ten element???

Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

Skąd może kapać olej? I jak nazywa się ten element???

#1

Post autor: Drav3n »

Dosyć ładnie cieknie mi olej z silnika. Staram się wykryć z którego dokładnie miejsca to cieknie. Na pewno wykluczyć można uszczelkę pod pokrywą zaworową, ponieważ niedawno ją wymieniałem. Patrząc na silnik z przodu można zauważyć, że od strony rozrządu silnik jest mokry. Prawdopodobnie kapie gdzieś z tyłu, pod kolektorem ssącym. Leżąc pod autem i patrząc na silnik spod spodu widać, że bardzo mokro jest w okolicach pompy wodnej i tego zakolorowanego elementu na zdjęciu (uwaga, zdjęcie nie jest robione przeze mnie). Apropo czy ktoś wie jak ten element się nazywa?

Obrazek

Mokry tył silnika (okolice pompy wodnej i tego cudka na fotce), olej spływa na misę olejową oraz na wał korbowy. Wygląda to trochę tak jakby ciekło po rozrządzie. Jakieś sugestie?
saperpl
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: ndz 07 kwie 2013, 21:16:25
Lokalizacja: Szczawnica

#2

Post autor: saperpl »

Z tego co widzę to ten element pokolorowany na zdjęciu to odma i prawdopodobnie poszła Ci uszczelka pod nią.
Redoxx
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: ndz 10 mar 2013, 22:14:30
Lokalizacja: Sochaczew

#3

Post autor: Redoxx »

Jak kolega napisał, odma olejowa, sprawdz uszczelke
Nie samochód lecz technika czyni z ciebie zawodnika :)
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#4

Post autor: Drav3n »

Temat stary, ale odpiszę w razie ktoś miałby podobny problem. Uszczelka odmy była w porządku, sama odma jednak trochę zapchana. Wystarczyło przeczyścić ją kilka razy benzyną - efekt końcowy zadowalający, ani śladu wycieku.
Keep calm and love your Civic...
ODPOWIEDZ