przewody zaplonowe

macbookkul

przewody zaplonowe

#1

Post autor: macbookkul »

witam, w przewodach zaplonowych w tych dziurkach co nachodza na swiece sa takie sprezynki i jedna z tych sprezynek zostala mi na swiecy, ale jak zakladam kabel to samochod normalnie odpala, tylko przy wyciaganiu sprezynka zostaje na swiecy, czy jest to problem czy nie?
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Jeżeli kabel jest spójnym elementem układu zapłonowego, a jedna jego część pozostaje na świecy i da się ją odczepić wyłącznie wykręcając świecę to jak myślisz ? Jest to usterka czy nie ? Jak dla mnie jest. Autko jeździ, odpala, ale kiedyś możesz się zdziwić. Podmień kabel na sprawną używkę i będziesz spał spokojnie.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
macbookkul

#3

Post autor: macbookkul »

Samochod pali normalnie, jestem wlasnie na wymianie kabli tylko czekam na nowy miesiac, chodzi mi czy moze to bardzo zaszkodzic czy nie?
macbookkul

#4

Post autor: macbookkul »

Aktualnie mam fundusze przeznaczone na inny cel, w przyszlym miesiacu juz zaplanowalem wymiane swiec + kabli na NGK, chyba, ze jest jakas lepsza firma swiec/kabli
macbookkul

#5

Post autor: macbookkul »

NGK niei takie drogie 120-150zł za komplet jestem w stanie dac, kilka dyszek taniej nie robi mi roznicy, mam nadzieje, ze ten uszkodzony kabalek wytrzyma do przyszlego miesiaca/
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#6

Post autor: BartekGib »

Jak nie będzie tego tykał, dotykał, macał i szarpał to będzie 3mać. Ale jak sam powiedziałeś - kable do wymiany.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
macbookkul

#7

Post autor: macbookkul »

Wyciągnąłem kombinerkami tą blaszkę i zarobiłem na nowo na kablu, jak na razie sie trzyma byłem u znajomego mechanika co 20 lat w hondzie siedzi, ludzie z krakowa moze kojarzą MORAWICAR - mowilem mu ze znalazłem 2 wersje kabli zapłonowych od NGK i nie wiem, które kupić
http://allegro.pl/przewody-ngk-honda-ac ... 15678.html
http://allegro.pl/przewody-ngk-rc-rv603 ... 80441.html
że te tansze mogą miec jakies lewe kapturki i z tego co pamięta te drozsze NGK lepiej pasują, czy ktos moze mi powiedziec jaka jest roznica w tych 2 rodzajach kabli?
ODPOWIEDZ