Sruby zabezpieczajace do alufeg

teox
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 26 sty 2013, 12:54:02
Lokalizacja: rzeszów

Sruby zabezpieczajace do alufeg

#1

Post autor: teox »

Witam Wszystkich niedawno zakupiłem hondę civic z '93 roku i jak się okazało w alusach nie ma śrub zabezpieczających przed kradzieżą chciałbym jakieś kupić ale kompletnie nic nie wiem nt śrub jaki maja wymiary itd prosiłbym o to żebyście coś mi polecili lub po po prostu napisali jakie oznaczenia / wymiary maja śruby do modelu z '93 bo nie sadze żeby przy każdym egzemplarzu zakładali inne śruby
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4502
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

M12x1,5 (ale niech ktoś jeszcze potwierdzi).

Przemyśl czy warto. Złodziej i tak sobie z tym bez problemu poradzi a tobie takie nakrętki mogą przy stworzyć problemów (z własnych doświadczeń).
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1663
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#3

Post autor: Logan »

Grzesieek pisze:M12x1,5 (ale niech ktoś jeszcze potwierdzi).
Dokładnie tak.
Jeszcze tylko zwróć uwagę na jakie masz teraz stożkowe, kulowe i kup takie zabezpieczenie.
Grzesieek pisze: Przemyśl czy warto. Złodziej i tak sobie z tym bez problemu poradzi a tobie takie nakrętki mogą przy stworzyć problemów (z własnych doświadczeń).
Oczywiście, że warto, na profesjonalnego złodzieja pewnie nie pomoże, ale byle gówniarstwo już sobie z tym nie poradzi.Co do własnych problemów, jak się dba to się ma.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4502
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

Bardziej miałem na myśli to, że klucze/przejściówki do tych nakrętek są wykonane często z gównolitu i później musisz taką bądź co bądź twardą nakrętkę rozbrajać analogowo młotkiem, dłutem i innymi bajerami.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#5

Post autor: BartekGib »

Pytanie z innej beki (pytam, bo samochód stoi u blacharza a ja nie mam do niego wglądu teraz).

Nakrętki z łbami stożkowymi D1Spec podejdą do OEM stalowych 15" w Civicu EJ2 ? ? ? Nie pamiętam na jakie tam są łby w tych stalówkach a może ktoś kojarzy, pamięta, ma takie same felgi stalowe .....

Chcę je zastosować do stalówek ale obawiam się, że nie podejdą .....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1663
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#6

Post autor: Logan »

Grzesieek pisze:Bardziej miałem na myśli to, że klucze/przejściówki do tych nakrętek są wykonane często z gównolitu i później musisz taką bądź co bądź twardą nakrętkę rozbrajać analogowo młotkiem, dłutem i innymi bajerami.
No masz rację, aczkolwiek takie przypadki zdarzają się baaardzo rzadko i to zazwyczaj jak ktoś nie myje felg i nie dba, rdzewieje, zapieka się, śniedzieje i dzieją się takie cuda ze młotkiem i dłutem trzeba rzeźbić.
No i oczywiście lepiej kupić zabezpieczenie z górnej półki, nie ma co oszczędzać bo później bedą problemy.



BartekGib pisze:Pytanie z innej beki (pytam, bo samochód stoi u blacharza a ja nie mam do niego wglądu teraz).

Nakrętki z łbami stożkowymi D1Spec podejdą do OEM stalowych 15" w Civicu EJ2 ? ? ? Nie pamiętam na jakie tam są łby w tych stalówkach a może ktoś kojarzy, pamięta, ma takie same felgi stalowe .....

Chcę je zastosować do stalówek ale obawiam się, że nie podejdą .....
Do stalówek oem są nakrętki kulowe który trzymają jeszcze kołpak.Stożkowe nie zdadzą egzaminu.
teox
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 26 sty 2013, 12:54:02
Lokalizacja: rzeszów

#7

Post autor: teox »

Dziękuje za odpowiedz już wiem jakie kupić :)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#8

Post autor: BartekGib »

Dzięki również za odpowiedź :) Chciałem się upewnić a teraz nie mam okazji się przekonać na żywo bo dopiero za tydzień samochód odbieram ....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ