sprawa wydechu dylemat

davio_91
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 sty 2011, 12:49:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

sprawa wydechu dylemat

#1

Post autor: davio_91 »

witam, słuchajcie dziś w civicu urwał mi się wydech w środkowej części dokładnie chodzi o d13b2 był amatorsko zrobiony przelot (przez poprzedniego właściciela) czyli brak kata i środkowego tłumika ale że cała rura wygląda prawie jak ser szwajcarski to mam możliwość przełożenia z 2 hondy wydech o śr. 2 cali z tłumikiem i z czymś na wzór kata tyle że mam pytanie czy nie za duża śr. będzie?? bo po urwaniu się tłumika podobno nie chciała się wkręcać w obroty.
a jeszcze dodatkowe pytanie czy w d15b7 jeśli mam seryjny kolektor i bym zamontował przelot w środkowej części wydechu o śr 2 cali to coś by zyskała na mocy czy wchodzeniu na obroty czy to zbędni bajer? a na końcu mam ala apexi to pewnie na przelocie by było nie do wytrzymania w środku z dzwiękiem?
pozdrawiam
MacieK_e30
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 11:38:39
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: MacieK_e30 »

U mnie jest przelot na 2-óch symbolicznych wydechach, całość jest z 2" kwasówki i w trasie jest nie do wytrzymania.
Śliwa

#3

Post autor: Śliwa »

Montuj te 2 cale ale tłumik końcowy daj albo seryjną puchę albo inny ale nie typu Apexi/Mugen bo nie wytrzymasz głośności. Ja mam przelot 2.25 z końcowym seryjnym i na niskich obrotach jest cisza a jak depne to jest głośno ale da się wytrzymać.
ODPOWIEDZ