Stacyjka

Bashooo

Stacyjka

#1

Post autor: Bashooo »

Witam. Posiadam Hanie 93r hatchback. Posiadam ją od ponad 2tyg i nie miałem z nią żadnych problemów.. Aż do dzisiaj. Mianowicie coś się stało ze stacyjką i nie idzie przekręcić kluczyka.. Można wykonać jedynie mały ruch ( ok 2mm ) i wtedy przy mocniejszym szarpnięciu udaje się zdjąć blokadę z kierownicy. Czy wiecie może w czym leży problem? Czy to po prostu zmęczenie materiału i stacyjka się wyrobiła?
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#2

Post autor: młody »

oczywiście kierownicę daleś do pozycji "wolnej" czyli nie opierającej się na blokacie ( przekręć minimalnie kierownicę )i wtedy przekręcałeś kluczyk ?
Bashooo

#3

Post autor: Bashooo »

Tak też próbowałem. Przytrzymuje kierownicę, żeby się nie opierała na blokadzie i wtedy kluczyk idzie te 2mm i blokada schodzi. Ale dalej już nie chce się przekręcić i nie ma mowy o zapłonie.. Dzisiaj rano udało mi się ją raz odpalić po 30min szarpania z kierownicą i kluczykiem..
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#4

Post autor: grrruby »

pewnie jakieś zapadki czy coś w tym stylu w stacyjce się wyrobiły... przerabiałem coś takiego nie dawno w almerze - poszukaj w swojej okolicy, w internecie, zakładu, który zajmuje się "naprawą stacyjek" - powinni Ci to ogarnąć w parę godzin najwyżej ;)
badam
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13 maja 2012, 22:02:10
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: badam »

a w pozycji przekręconej udaje Ci się wyjąc kluczyk bez cofania od pozycji 0

pewnie masz kluczyk wyrobiony i trzeba go zregenerować. spróbuj drugim jeśli posiadasz;)
ED9 @ D16Z5
EG4 @ D15Z1 - SOLD
EK3 @ D15Z6
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#6

Post autor: grrruby »

Ja bym był jednak za stacyjką, chociaż zmiana kluczyka na mniej wyrobiony też na chwilę może pomóc ;) Zazwyczaj jeżeli goście naprawiają stacyjki, to kluczyk też ogarną i będzie wszystko miód ;) Sam raczej bym stacyjki nie wyciągał... Chyba że wymienić chcesz od razu to może sam dasz radę ;)
Bashooo

#7

Post autor: Bashooo »

Kluczyka nie idzie wyjąć przy zapalonym silniku ani przy pozycji 0. Tylko w pozycji LOCK.

Ogólnie to wydaje mi się, że kluczyk się już trochę wytarł i jest krótszy od oryginału i wchodzi trochę za daleko. Gdy lekko go wysunę to daje rade odpalić samochód.

Poszukam kogoś kto się zajmuje naprawą stacyjek, od razu dorobi nowy kluczyk. A jak nie to kupię nową z kluczykiem ale wtedy będę musiał nosić dwa :<
ODPOWIEDZ