kilka problemow z hanna

cricket
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 kwie 2011, 20:12:58
Lokalizacja: Lbn

kilka problemow z hanna

#1

Post autor: cricket »

Witam,
mam kilka problemow ze swoją Hanią, licze na wasza pomoc. Jakis czas temu uciekł mi gdzieś cały plyn ze zbiorniczka z płynem do sprzęgła przez co nie moglem wrzucic zadnego biegu, po dolaniu plynu i odpowietrzeniu sprzegła zaczeło łapać tak jak powinno, teraz dobre 2 miesiace po całym zdarzeniu znowu nie moge wrzucic zadnego biegu, tym razem jednak już nic nie daje odpowietrzanie układu. Czasem jak podpompuje pedałem troche to bieg uda się wrzucic, ale też nie zawsze i teraz moje pytanie czy do wymiany mam sprzęgło, wysprzęglik czy pompe sprzegła?
po kilku dziesieciu próbach odpowietrzania czasem przez chwile chodzą biegi, ale na drugi dzien niestety juz nie działają.

Drugie pytanie dotyczy maglownicy bo prawdopodobnie na niej mam już mały luz, jak ruszam kierownicą w lewo i prawo to zawsze przy skręcie w lewo słychac lekkie puknięcie i własnie wyczuwalny luz, czy da się to zniwelować śrubą czy czeka mnie wymiana/regeneracja? jakie są koszty takiej imprezy czy opłaca się regenerować czy kupic używkę?
dodam, że na 100% jest magiel bo wszystko inne powymieniałem, 5 miesiecy jeździłem bez osłony z lewej strony bo nigdzie nie moglem jej dostac i prawdopodobnie przez to zrobił sie luz...

pytanie trzecie i ostatnie będzie dotyczyc odbijania kierownicy, a dokladniej po wymianie sworzni dolnych oraz tulei na wahaczach przestała mi wracac kierownica podczas skrętów, czy to wina nie ustawionej jeszcze zbierznosci?

z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Nisko
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 paź 2011, 17:14:22
Lokalizacja: Gdynia

#2

Post autor: Nisko »

Witam. Ja mogę coś zasugerować w sprawie pytania nr. 1 . Miałem bardzo podobną sytuacje do Twojej, Wymieniłem Wysprzęglik który był już dosyć zmęczony, pompkę sprzęgła i myślałem, że będzie wszystko dobrze, okazało się, że ciała dał wężyk gumowy idący od wysprzęglika pod filtr powietrza ( jest to jedyny gumowy przewód). Porada - najpierw odkręć po kolei wszystkie przewody które doprowadzają płyn do wysprzęglika, może któryś nie przepuszcza dalej, u mnie tak było właśnie z tym gumowym. Zrób to na zasadzie strzykawki 100 ml. kosztuje 3,6 zł a może się przydać nie raz. A co do odpowietrzania tez możesz tą strzykawką "Wcisnąć" płyn od strony wysprzęglika. Ja to dziś zrobiłem i w końcu ładnie śmiga. Pozdrawiam
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#3

Post autor: CYkada »

pompkę mozna kupić nową w zamienniku za 60pln, polecam, pomacaj od srodka w kabinie przy pompce czy nie masz mokrego od płynu, bo pewnie tam cieknie.
cricket
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 kwie 2011, 20:12:58
Lokalizacja: Lbn

#4

Post autor: cricket »

dzieki chłopaki za odpowiedzi.
cieknąc jako tako nie cieknie, ale ogólnie jest tam duzo czarnego osadu głównie na tym bolcu co wchodzi w tą uszczelkę wiec prawdopodobnie pompka do wymiany.. z tym że jak naciskam pedał sprzęgła to słychac skrzypiący wysprzeglik to sam juz nie wiem co o tym myslec macie jakis pomysły? czy to napewno pompa, moze wysprzęglik? a mozei to i to juz do wymiany :furious:
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#5

Post autor: Grzesieek »

Co do skrzypiącego sprzęgła: http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=5742
ODPOWIEDZ