Blacha ... Potrzebna pomoc

Provokator

Blacha ... Potrzebna pomoc

#1

Post autor: Provokator »

Da sie cos z tym zrobic ?? .... Probuje uratowac projekt a tu rdza na tych je**** nadkolach i nad progami ... reperaturki nadkoli kupione ale co z tym ?? Jakies pomysly ??

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Pojedź do dobrego blacharza i z nim porozmawiaj... nawet jeśli stwierdzi, że to się kwalifikuje do naprawy, to cena może przekroczyć wartość dobrej budy bez rdzy.
Provokator

#3

Post autor: Provokator »

juz kiedys tam bylem to mowil ze 500 zl i zrobione bedzie i zakonserwowane

reperaturki progow kupywac?? gorne czy dolne ??
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#4

Post autor: Laskosz »

najlepiej całe progi
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Kodzak
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: śr 09 mar 2011, 23:51:55
Lokalizacja: Radziejowice/Żyr
Kontakt:

#5

Post autor: Kodzak »

Dokłądnie może trafisz dobre progi całe używane...
A co do nadkoli, dobry spec to ogarnie bez problemu.
Provokator

#6

Post autor: Provokator »

nadkola tzn reperaturki na nadkola mam juz kupione na tył :) lezakuja sobie w domu , za miesiac chyba odwiedze blacharza tylko jeszcze progi upoluje nawet uzywane co bedzie mozna je wyciac troche wyzej ;) ma ktos namiar ??

albo poprosze o dalsze instrukcje co robic ...

RESZTA BLACHARKI JEST OK , co najwyzej podwozie do konserwacji ale to juz tylko formalnosc ;)
M!R@S
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: pn 20 lut 2012, 10:39:54
Lokalizacja: Polkowice

#7

Post autor: M!R@S »

Powiem tak. Jeśli masz ogarniętego blacharza to nawet z nie oryginalnej blachy wystruga i zrobi łaty tak jakby reperaturki, ja tak często klientom robie i każdy zadowolony i nie wyłazi kupe lat. Jeśli chodzi o konserwacje to zawalić czymś nie schnącym aby się babrało i będzie ok. Aktualnie możesz kupic cortanin i zababrać tam to troche zatrzyma rozwój rdzy, ale najlepiej jąoczyścić przed.
Co do robienie takiego czegoś 500zł ? OMG za mało chyba biore bo po 200zł za wyłatanie takiego czegoś, tak samo reperaturki i wstawienia progu... trzeba ceny podnieść :D
Provokator

#8

Post autor: Provokator »

no tak po znajomosci to jest .. bo juz mi ziomek mowil ze za same reperaturki kasy wyrzuce wiec mi zrobi taniej , to jest cena za wspawanie reperaturek + dziura na wylot w karoseri nad progiem .. :P
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4504
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#9

Post autor: Grzesieek »

M!R@S, sobie teraz tak strugam z blachy :D

Provokator, jak tak patrze na to zdjęcie, to same progi i nadkola (mam na myśli "poszycie zewnętrzne") mnie nie martwią... zwróć uwagę na to, że masz rdzę już tym właściwym nadkolu- w sensie części nośnej/konstrukcyjnej... Najpierw upewnij się, że to jest tylko powierzchniowe, bo jeśli się okażę, że to też jest przeżarte to zabawa nie ma sensu.
Provokator

#10

Post autor: Provokator »

wlasnie otrzymalem wiadomosc od moich szpiegow ze nawet z poszyciem i tym co mam zgnite dostane progi wyciete na zamowienie ;) ^^ takze odkurzacz uratowany :P
ODPOWIEDZ