Jak wyśrodkować kierownicę?

Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

Jak wyśrodkować kierownicę?

#1

Post autor: Danio »

Panowie mam taki problem, mianowicie mam źle ustawioną kierownicę (nie chodzi mi o zbieżność) otóż jak włączam lewy kierunkowskaz to wyskakuje za wcześnie po wyprostowaniu kierownicy, a jeśli włączę prawy to muszę sam go wyłączać. Kierownica jest przesunięta o kilka ząbków. Niestety nie wiem jak ją ustawić tak idealnie :( jakieś pomysły?

Dodam, że zbieżność jest ustawiona dobrze i kierownica niby jest prosto, ale tak nie jest..

Wybaczcie za słaby opis problemu..
jestem Danio - jakieś pytania?!
bolek1403
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: sob 13 paź 2012, 12:24:08
Lokalizacja: Łochów

#2

Post autor: bolek1403 »

jak ma być idealnie to w firmie gdzie ustawia się zbierzność Ci ustawią
ew samemu ustawić koła prosto zdjąć kierownice i założyć na prosto
puk, puk
kto tam?
Panewka :E
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#3

Post autor: BartekGib »

Jedziesz na prosty plac z jakimkolwiek kompanem (który przytrzyma Ci kierkę jak będziesz ją odkręcał), jedynka powoli do przodu, skoro twierdzisz że masz "prosto jadące auto" to puszczasz kierę i obserwujesz, czy auto jedzie prosto.

Jeżeli tak - powoli wciskasz hamulec POWOLI wytracając prędkość (samochód może hamować jednym kołem nawet minmalnie bardziej).

Stajesz, gasisz silnik, wiesz już jak krzywo stoi Ci kiera, podważasz znaczek H na kierownicy, Twój funfel przytrzymuje Ci kierownicę a Ty kluczem 17 albo 19 (nie pamiętam już) odkręcasz, ustawiasz, zakręcasz i masz kierę prosto. Prosto ? No jasne :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#4

Post autor: Laskosz »

Wychodzi na to że masz za bardzo na lewo ustawioną. Ściągnij ja, przestaw kilka ząbków w prawo i do tego nowego położenia ustaw zbieżność. Pytanie tylko czy warto to robić ? :P
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#5

Post autor: Danio »

BartekGib, nie o to mi chodzi :> Mam przestawione na końcówkach drążków zbyt bardzo w lewo i chcę to skorygować tak aby kierunki odbijały mi po zakrętach jak należy :)

laskosz480, zastosuję chyba tą metodę przypatrzę w którym miejscu u kumpla odbija kierunek i jakoś tam może dojdę :)
jestem Danio - jakieś pytania?!
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#6

Post autor: BartekGib »

No to przecież ja o tym mówię - o przestawieniu na ząbkach.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ