letnie powietrze z nawiewu

macbookkul

letnie powietrze z nawiewu

#1

Post autor: macbookkul »

Witam, pomimo uwstawienia zimnego powietrza, z nawiewi leci deliketnie letnie powietrze, co moze byc tym spowodowane?
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Twój samochód posiada filtr przeciwpyłkowy ? Jeżeli tak to on może być powodem.

Jeżeli nie - to masz mnóstwo syfu w układzie, który grzeje te powietrze. Musisz rozebrać wiatrak (znajdziesz tutorial w dziale "Zrób to sam"), ładnie wszystko oczyścić a dla profilaktyki możesz kupić z Plaka spray do odgrzybiania i wew. czyszczenia układu nawiewu. Nazywa się Plak ?Czyści i odświeża nawiewy? w białym kartonowym opakowaniu.

Jeżeli to jakkolwiek nie pomoże - klapka regulacyjna może się nie domykać do końca i łapie ciepłe powietrze.

A tak w realiach - w dodatnich temperaturach szału nie ma się co spodziewać po zimnym nawiewie w Hondzie ;) To nie AC, która ma swój czynnik chłodzący.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
macbookkul

#3

Post autor: macbookkul »

BartekGib pisze:A tak w realiach - w dodatnich temperaturach szału nie ma się co spodziewać po zimnym nawiewie w Hondzie To nie AC, która ma swój czynnik chłodzący.
Nie no niezgodze się, mam jeszcze poczciwą skode favorit z tego samego roku co swojego eg4 i w skodzince w lecie nawet przy duzych dodatnich temperaturach, zimne powietrze z nawiewu napieprza az milo, wiec musze dokladnie przegladnac caly układ. A czy moje EG4 posiada filtr pyłkowy to nie wiem, autko mam z 92 r z silniczkiem d15z1
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

Na wszystkich plastikowych klapkach są obwódki z pianki która po tylu latach już sparciała i nie domyka dokładnie.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
macbookkul

#5

Post autor: macbookkul »

Idzie kupic te elementy nowe? zeby to wymienic?
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#6

Post autor: BartekGib »

Raczej nie. Pozostaje rzeźba z uszczelkami okiennymi jak to już kiedyś ktoś praktykował.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ