Zimny dolot

Ryjek
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 26 sty 2012, 21:25:18
Lokalizacja: Rybnik

Zimny dolot

#1

Post autor: Ryjek »

Siema all otóż mam pytanie od czego jest ten wezyk co jest na rorce z gaznika nizej fota,i jak jest podlaczone tak jak na fotce moze sie cos stac?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#2

Post autor: Walnuts.inc »

Powiem Ci tak, na ssaniu gaźnik zasysa Ci brudne powietrze. Ten grzybek służy do otwierania i zamykania klapki które podaje ciepłe powietrze do gaźnika zanim się rozgrzeje.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Rzu
Forumowy As
Posty: 177
Rejestracja: czw 10 gru 2009, 20:24:13
Lokalizacja: inąd

#3

Post autor: Rzu »

Nic Ci to nie daje że podłączyłeś ten przewód do rury dolotu (tam powinna być podłączona odma silnika jak już - u Ciebie czerwony przewód)
Grzybek tak jak pisał Walnuts otwiera klapkę doprowadzającą ciepłe powietrze na ssaniu. Powietrze to berze z osłony kolektora wydechowego takim szmacianym wężem z drucikiem który zresztą też masz odłączony jak widzę.
Powinieneś mieć pod osłoną filtra powietrza (tzw patelnią) wolny krociec do którego podlącz tego grzybka jeśli chcesz mieć normalne ssanie.
Mam nadzieję że pomogłem :)
Gorliś
Pełnoprawny User
Posty: 90
Rejestracja: pn 22 cze 2009, 02:13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post autor: Gorliś »

Wroc do normalnego dolotu z filtrem w puszce i rura do nadkola.
Na razie to bardziej masz cieply dolot, ktory dodatkowo na zimnym silniku zasysa nie filtrowane powietrze.
(chyba ze w puszcze nadal jest filtr, tego ze zdjec nie wiemy.)
Gorliś
Pełnoprawny User
Posty: 90
Rejestracja: pn 22 cze 2009, 02:13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post autor: Gorliś »

Od b2.
b7 to juz pelny wtrysk.
Nowotny90
Pełnoprawny User
Posty: 68
Rejestracja: pt 08 cze 2012, 08:33:05
Lokalizacja: ŁÓDŹ

#6

Post autor: Nowotny90 »

Czyli najlepiej tegogrzybka zaślep :) Albo tak jak negroazor radzi tą puszke od B2 sam się do tego też zabieram żeby ta puszke przerobić bo otwór jest mniejszy . Ale i Ładniej to będzie pod maską wyglądało .
Tarcze do FLEXA Do cięcia Metalu. Ceny Hurtowe !! Duże i Małe tarcze. 660866378 gg5385082
Nowotny90
Pełnoprawny User
Posty: 68
Rejestracja: pt 08 cze 2012, 08:33:05
Lokalizacja: ŁÓDŹ

#7

Post autor: Nowotny90 »

No słuchaj nie ma problemu tylko nie mam puszki drugiej jak załatwisz to ok
Tarcze do FLEXA Do cięcia Metalu. Ceny Hurtowe !! Duże i Małe tarcze. 660866378 gg5385082
ODPOWIEDZ