jak zadbac o matowy lakier?

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
czaja

jak zadbac o matowy lakier?

#1

Post autor: czaja »

panowie i dziewczeta :p. Pytanie jak w temacie jak dbac o matowy lakier. Chodzi tu glownie o czarny mat. czy sa jakies srodki to dbania czyszczenia czarnego matu? Chodzi glownie o zacieki po umyciu i aby ten mat nie tracil matu, bo jak wiadomo po czasie mat zaczyna sie blyszczec itd. Do polysku sa pasty mleczka mablyszczecze. A do matu? Z gory dzieki za informacje :)
pasta725
Nałogowiec
Posty: 867
Rejestracja: śr 15 lut 2012, 11:41:36
Lokalizacja: grójec

#2

Post autor: pasta725 »

Do matu są plaki też.
Czyszczą ale nie nabłyszczają.
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :]
czaja

#3

Post autor: czaja »

o to wlasnie chodzi. A zacieki? Jakies srodki do mycia takiego lakieru? Za karzdym razem po myciu takim plakiem? Najlepiej zeby doradzil mi ktos kto ma np. Maske w macie
sweet dreadi
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:06:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: sweet dreadi »

Mój narzeczony ma maskę w macie i po myciu dokładnie wyciera ją do sucha żeby nie było zacieków, ewentualnie później można jeszcze dokładnie wytrzeć mikrofibrą.
Jeśli maska jest bardzo zabrudzona, to wypada ją dokładnie wyczyścić kawałek po kawałku, najlepiej miękką szczoteczką do paznokci (niestety, matowy lakier to poświęcenie).
czaja

#5

Post autor: czaja »

poswiecenie ale i budzi respekt ;p to tyle juz wiem dzieki kolezanko. A o jakiejs chemi do matu wiadomo? Cos procz tych plakow a jezeli na temat plaku do matu wiadomo? Robi to robote jak powinno :p
sweet dreadi
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:06:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: sweet dreadi »

Ją generalnie polecam plaki bo w większości są super, niezależnie od rodzaju. Akurat maska cybucha daje radę z samym dokladnym czyszczeniem, bez dodqtkowych specyfików :)
czaja

#7

Post autor: czaja »

no to mam nadzieje ze moja maska dach i lotka bedzie poddawala sie w czyszczeniu :p dziekuje za pomoc jezeli ktos jeszcze bedzie w tym temacie poinformowany prosze pisac. Ja jezeli tylko bede mial blizsza stycznosc z tym bede pisal i chwalil sie nowymi wiadomosciami
witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

#8

Post autor: witchdog »

Ja dwa lata jeździłem całym autem w macie. Zależy tu jakiego rodzaju to mat. Pierwsze auto miałem w czarnym macie, ale jak przejechałeś palcem po tym był gładki. Myłem go zwykłym szamponem do aut i nie było zacieków. Drugie auto pomalowałem matem z większą ilością rozpuszczalnika tak by był bardzo chropowaty. Fajny efekt tarki wychodzi. Z tym jest gorzej bo mocno przyjmuje brud. Ale sposób z szamponem też się przydał i zacieków nie było. Choć starałem się wtedy wycierać go do sucha. Ale po każdym deszczu trzeba było powtórzyć proces.
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
ODPOWIEDZ