Mandat

Dyskusje ogólne.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#21

Post autor: grrruby »

dziś też wyczytałem w AŚ że nie można przyciemniać przodu... No to wychodzi na to, że albo ryzykujesz albo akwarium ;)
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#22

Post autor: Piterex »

Ja tam nie wiem zabierali mi min 3 razy dowód za szyby żadnego mandatu nie dostałem a nawet się kłóciłem z nimi raz. Chyba w gdańsku jacyś nie doszkoleni albo wyje...e maja

Mój sposób na nich to jest taki że mam 2 pary szyb przyciemnione i normalne jak mnie łapią przyjmuje zabranie dowodu śmiejąc się ze każą mi zrywać z szyb folie :laugh: :laugh: :laugh:

pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Drive-R
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 13:48:08
Lokalizacja: Wielkopolska (Ł-ca)

#23

Post autor: Drive-R »

Z tego co się orientuję - a też mi zabrali dowód za szyby przednie boczne ( folia- przepustowość światła około 30% :P :D )
Panowie w mundurach poinformowali mnie że - cytuję:
"KAŻDA folia na szybach przednich bocznych i przedniej czołowej to podstawa do zabrania dowodu rojestracyjnego i skierowanie auta na badanie techniczne"
Takie ponoć mają wytyczne w sprawie przyciemniania szyb.... więc nawet jak ktoś przyciemni folia przepuszczająca 80% światła - i tak zabierają dowód ( jeśli oczywiście dopatrzą się tej folii :P )

Co do "atestu" na przyciemniane szyby o którym była mowa - z tego co się orientuję to żadna firma przyciemniajaca szyby folią nie wystawi takiego "atestu" - powód - "polskie prawo ich nie uznaje" (?)

Żeby legalnie jeździć z przyciemninymi szybami trzeba mieć "atest ISIC" (instytutu szkła i ceramiki) a jest to mozliwe tylko w tedy kiedy przyciemnimy szyby "metodą piecową" - gdzie specjalny proszek jest "wtapiany" w szybę (nie będę się zagłębiał w techniczne sprawy procesu bo to nie ten temat - zainteresowani tematem mogą "wygooglować" sobie info :P )
Możecie zapytać "skoro to takie super to czemu tak żadko stosowane?" - otóż jest to relatywnie drogi zabieg - od około 500 do 1 000 zł za 2 szyby ( cennik zależy od firmy zapewne)
Podczas gdy folię kupimy juz od kilku dziesięciu złotych >>cena zależy od jakości folii<< (jedna rolka starczy na 2 szyby boczne)
U mnie w okolicy jest zakład w którym 500 zł wystarczy na oklejenie wszystkich szyb (poza czołową)

Mam nadzieję że pomogłem i nie pomyliłem niczego :smartass: :whistling:
ODPOWIEDZ