Kilka pytań

Dyskusje ogólne.
Jenczu

Kilka pytań

#1

Post autor: Jenczu »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy ale chciałbym pozostać na dłużej ponieważ planuje kupno Hani 5 Gen. O to kilka moich pytań :

1. Chciałbym kupić Hondzie w hatchbacku mam na to 5 tysięcy :),szukałem i oglądałem kilka jest w czym wybierać (dużo zadbanych ,ludzie dbali) I kwestia silnika słyszałem ze 1.5 90KM pali tyle samo co 1.3. Stąd moje pytanie który jest mniej awaryjny i którego szybciej naprawić.

2. Chciałem was się zapytać ilu z Was ma ubezpieczenie od kradzieży [AC] ?? Ja bede miał zniżki 60 % ojciec bedzie współwłaścicielem. Czy płacić ok 400zł na rok czy lepiej zainwestować w jakiś alarm, odcięcie paliwa, blokadę skrzyni biegów itp.

Pozdrawiam
madnes

#2

Post autor: madnes »

Ja mam 1.3 ale wolałbym mieć 1.5 większa moc to samo spalanie.
Z gażnikiem jest taka kwestia że jak coś prostego to mechanik zrobi tylko że zaden nie chce sie brać za tę skrzyneczkę z przewodami podciśnienia czy jakos tak :P
pozdrawiam
Olek60

#3

Post autor: Olek60 »

oczywiście brać 1,5 :) ale jak znajdzie się zadbany 1,3 to myślę że też przeżyjesz, żadna z tych jednostek nie daje morderczych przyśpieszeń, w tym celu i tak byś musiał kiedyś zmienić silnik :) tak jak kolega wyżej, 1,3 to gaźnik więc konstrukcja stara, ale nie dajmy się zwariować, nie jest to duży fiat, ja z moim nie miałem żadnych problemów. Gaźnik w golfie II dał mi o wiele więcej przygód :D
O ile się nie mylę to nikt nie da AC na tak stare auto, jeśli się boisz to po prostu kup oczojebnie żółtą blokadę na kierownice :D civica jest ukraść banalnie prosto, chyba jeden forumowicz ostatnio był zmuszony 'ukraść' swojego i podobno chwilka z tym jest :)
ODPOWIEDZ