potrzebne info o silnikach hondy

Dyskusje ogólne.
snake_90

potrzebne info o silnikach hondy

#1

Post autor: snake_90 »

Od razu zaznaczam, że nie wiem czy napisałem w dobrym temacie, jeśli w złym to sorki.
No to jak w temacie mam kilka pytań ale może zacznę krótkim wstępem. Mam inne auto z silnikiem 1.3 i jest bardzo słabe jak dla mnie ale ma duży plus bardzo mało pali (jak dobrze pójdzie to 5-6 litrów benzyny na trasie a do 7,5 w mieście). I tak szukam jakiś fajnych silniczków o mocy w granicach 100KM. No i pomyślałem o hondzie tylko najważniejsze moje pytanie czy jeżdżą te silniki dobrze na gazie czy się sypią. Zaznaczam, że ma być oszczędny silnik a moc 100KM przyda mi się przy wyprzedzaniu to wszystko. Na obecnym silniku auto jeździ już na gazie z 5-6 lat bezawaryjnie, także po waszych opiniach dopiero jak uzyskam odpowiedni obraz sytuacji zdecyduję co dalej. Pozdro
umek

#2

Post autor: umek »

wszystko zalezy od jakosci montazu,podobno d15b2 dobrze smigaja na gazie lecz sam jezdze na benzine gdyz te auto i tak malo pali przy rozsadnym operowaniu gazem.trasa 100 z hakiem to spalanie w granicach 6l,min to okolo 5,5 l przy 90km/h.miasto okolo 7,5l - 6,5.sa to dane ktore sam obliczam wiec moga sie roznic od faktycznych.do 100ps to d15b2(1.5 90ps).jak sie sprawuje lpg na dluzsza mete to juz musza wypowiedziec sie osoby jezdzace na nim.mysle ze nie powinno byc zle.
snake_90

#3

Post autor: snake_90 »

Jeśli chodzi o tą instalację gazową to nie wiem, która jest to generacja ale w każdym bądź razie na lpg odpalać nie mogę tylko samo przełącza jak jest silnik rozgrzany. Z tego wynika, że jest to chyba sekwencja czyli jakoś specjalnie gaz nie powinien uszkadzać silnika.
mcmlxxll

#4

Post autor: mcmlxxll »

Mi też by sie przydały takie informacje, gdyż mam ten sam problem co snake. Wiec gdyby mógł sie wypowiedzieć ktoś kto posiada dłuższy czas instalacje lpg byl bym wdzięczny.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#5

Post autor: ceelx »

niekupujcie civa bo nie starczy wam po miesiacu mocy :D
ogolnie ja bym gazu nie wstawial, bo przy oszczednej jezdzie wcale tak duzo nie pala te auta.
tak jak umek,
d15b2 w 4osoby przy spokojnej jedzie 90-100km/h spalila mi 36l na 364km. tak wiec ok 6l.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
kwiatek87

#6

Post autor: kwiatek87 »

snake_90 pisze:lpg odpalać nie mogę tylko samo przełącza jak jest silnik rozgrzany.
to wcale nie oznacza, że jest to sekwencja.

nie polecam d13b2 z gazem, ja mam d15b7 i pali mi średnio 7 litrów. Więc jeżeli chcesz coś stukonnego i ekonomicznego, to polecam :D
Cinek

#7

Post autor: Cinek »

d15b2 w 4osoby przy spokojnej jedzie 90-100km/h spalila mi 36l na 364km. tak wiec ok 6l.
36L na 364km to nie jest raczej spalanie 6/100 tylko chyba 10/100 :sly:
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

hehehh a no popierdolilo mi sie :D 3lata temu to bylo :P
634 km :D :flex:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Stoowa

#9

Post autor: Stoowa »

zestaw d16z6 + sekwencja STAG300
PB 95 - 8,5 l/100km
LPG - 9,5 l/100km + 1l/100km PB do rozgrzewania silnika

spadku mocy i innych usterek spowodowanych LPG nie zauwazylem ;] ( no moze poza tym ze teraz jak jad gdzies dalej to musze pamietz zeby zabrac zapasowke z piwnicy i wsadzic do bagaznika)
mcmlxxll

#10

Post autor: mcmlxxll »

a co z lpg 2 generacji (NIE sekwencja), czy dala by rade w silnikach 16V. nie istotny jest spadek mocy, jak bede chcial przycisnac to sobie przerzuce na benzyne.
porez

#11

Post autor: porez »

mcmlxxll pisze:a co z lpg 2 generacji (NIE sekwencja), czy dala by rade w silnikach 16V. nie istotny jest spadek mocy, jak bede chcial przycisnac to sobie przerzuce na benzyne.
rok temu miałem auto na gazie...
Tak dla wyjaśnienia laguna 2.0 8v 115KM, LPG II generacji.
I teraz mojego punktu widzenia wyglądało to tak:
krótkie trasy, zanim silnik nie złapał ~70stopni latałem ciągle na benzynie... zima praktycznie całkowicie na benzynie z racji tego, że głównie latałem po mieście... w trasach owszem LPG dawało radę ;)
Policzyłem sobie: PB pali ok 13/100 w mieście, LPG ok. 16+
PB było 4.20/litr, LPG 2,3/litr
PB wychodziło ~55zł/100km
LPG ~37zł/100km + do tego jakieś 2lPB/100km na rozgrzanie silnika = 37+8,4= >45zł
Różnica była niecałe 10zł...
Poza tym jak butowałem to i tak i tak przełączałem na PB, więc realnie wychodziło jeszcze więcej...

Honda pali średnio około 7,5 więc nawet przy droższej cenie paliwka wychodzi taniej niż laguną na LPG...
Ale się rozpisałem... Nudno w robocie...
mcmlxxll

#12

Post autor: mcmlxxll »

Ale mi chodziło o to czy takie lpg drugiej generacji dobrze dziala w civicu powiedzmy 1.5 90KM, czy nic sie nie dzieje z parownikiem kolektorem itp. Różnica w cenie pomiędzy sekwencja a 2gen to okolo tysiac zloty, to duzo przy wartosci auta 5-6 tys.
porez

#13

Post autor: porez »

no właśnie dlatego zastanów się, czy jest sens zakładać instalację...
mcmlxxll

#14

Post autor: mcmlxxll »

Wyliczyłem że zwróci mi się po roku. Ale poki co nie mam jej nawet do czego założyć...
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#15

Post autor: Dj Diablo »

ceelx pisze:ogolnie ja bym gazu nie wstawial, bo przy oszczednej jezdzie wcale tak duzo nie pala te auta.
tak jak umek,
d15b2 w 4osoby przy spokojnej jedzie 90-100km/h spalila mi 36l na 364km. tak wiec ok 6l.
dokładnie ja robilem 2 razy glowice przez gaz a byla robiona za kazdym razem perfekt i wywalilem wkoncu gaz zmienilem motor i pali mi teraz 6l na 100 km i dziekuje mam spokuj a moje zdanie jest takie ze jak mnie było stac na honde to i stac mnie bedzie zeby zatankowac ;) a gaz jest dobry ale do kuchenki a nie do auta. ;)
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#16

Post autor: młody »

hondy nie lubią gazu :) uszczelke pod głowicą wydmuchało mi tak szybko, że nawet nie zdazylem odczuc roznicy finansowej hehe
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#17

Post autor: Dj Diablo »

młody pisze:hondy nie lubią gazu :) uszczelke pod głowicą wydmuchało mi tak szybko, że nawet nie zdazylem odczuc roznicy finansowej hehe
no dokładnie
ODPOWIEDZ