Doba muza , ale jaki wzmacniacz ???

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

Doba muza , ale jaki wzmacniacz ???

#1

Post autor: Czarny »

Witam póki co hania stoi rozwalona. jutro dopiero mechanik będzie.

Moje pytanie chcę sprawić sobie do bagażnika 4x PIONEER TS-W309D4

ale jaki pod to wzmacniacz ??? bo mi w sklepie polecili dość drogi wzmacniacz JBL GTO 501ez

Link http://www.automuza.pl/?p=productsMore& ... -gto-501ez

No, ale dość spory wydatek, a muszę się liczyć z tym , że jeszcze może dojdzie wymiana gaźnika w hance. Moja hania model civic V Gen 94 r HB 1.3 bez gazu.

interesuje mnie jeszcze jakie głośniki, mogę wsadzić w drzwi przednie ??? bo nie mogę wymierzyć , bo tapicerka mi przeszkadza. Podejdą tam 16stki ???

Nie pisać mi , że się nie opłaca hania ma dopiero nie całe 143tyś przejechane , ruda zlikwidowana dużo jej nie było więc głośniczki można wstawić :) bo czasami nudno bez muzyki.

Czekam na odpowiedzi pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#2

Post autor: Danio »

Jeśli mnie oczy nie mylą to chcesz wsadzić do tego malutkiego bagażnika 4 głośniki PIONEER TS-W309D4 ;D nie żeby coś ale skąd Ty weźmiesz tyle prądu do nich? ;D a wzmak moim zdaniem fajny ale fakt cena odrzuca lepiej kupić używkę ;) a i ten PIONEER TS-W309D4 jest dwucewkowy także wiecej prądu pożera

a co do drzwi to 16 jak najbardziej podchodzą tyle ze musisz kupić takie adaptery z MDF-u na allegro pełno tego ;P jesli moge cos doradzić to jak juz operujesz w drzwiach to mógłbyś je wygłuszyć obklejając matami efekt o niebo lepszy i chyba chcesz kupić zestaw 16 odseparowanych (czyli z gwizdkami)? pomyśl o tym ;)

Ja mam skrzynię 37litrów a w niej Pioneer TS-W304R do niej wzmacniacz JBL 180x (dałem 100zł hahah grzech było nie kupić) ;P i powiem Ci że nie da się usiedzieć z tyłu ;D ale bez kondensatora zabijesz aku i alternator ;P także na początek kup kondensator żeby Ci światła nie przygasały na wolnych :D
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#3

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:Jeśli mnie oczy nie mylą to chcesz wsadzić do tego malutkiego bagażnika 4 głośniki PIONEER TS-W309D4 ;D nie żeby coś ale skąd Ty weźmiesz tyle prądu do nich? ;D a wzmak moim zdaniem fajny ale fakt cena odrzuca lepiej kupić używkę ;) a i ten PIONEER TS-W309D4 jest dwucewkowy także wiecej prądu pożera

a co do drzwi to 16 jak najbardziej podchodzą tyle ze musisz kupić takie adaptery z MDF-u na allegro pełno tego ;P jesli moge cos doradzić to jak juz operujesz w drzwiach to mógłbyś je wygłuszyć obklejając matami efekt o niebo lepszy i chyba chcesz kupić zestaw 16 odseparowanych (czyli z gwizdkami)? pomyśl o tym ;)

Ja mam skrzynię 37litrów a w niej Pioneer TS-W304R do niej wzmacniacz JBL 180x (dałem 100zł hahah grzech było nie kupić) ;P i powiem Ci że nie da się usiedzieć z tyłu ;D ale bez kondensatora zabijesz aku i alternator ;P także na początek kup kondensator żeby Ci światła nie przygasały na wolnych :D
Upcha się ;D a w drzwi nie wiem jakie wstawić, to może kupię ts-w309s4 troszkę słabsze , ale też ładnie stukaja, lub 2x tsa d4 , no wiem że prądu w chuk i myślę o silniku z integry 2.0 200coś konny , ale to nie teraz , dopiero jak nakręcę na licznik coś koło 300tyś to czeka mnie jeszcze 150tyś z kawałkiem i potem modyfikacja pod maska :) , a z tymi drzwiami jaką mate ci chodzi w sensie jak obkleić pokażesz foto jakieś ja mam wygłuszająca taką srebrna samoprzylepną możliwe , że cały samochód zostanie obklejony nią , i myślałem o wnętrzu , wiesz skóra itp, ale ta eco skóra to mi się nie podoba , a i od jakiego mietka pasują przednie fotele ???


PS te 4 głośniki miały być rozmieszczone 2 góra i 2 na przód lub 2 w siedzenie a 2 po bokach taki mały custom ( i na 10000000...000 % nie wstawię neonów jak nie którzy :P)
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#4

Post autor: Danio »

ale czy na pewno mówisz o 30cm głośnikach? przecież kazdy z nich potrzebuje ze 300W wzmaka x 4 to wychodzi 1,2kW ;D omg myślę że przesadziłeś z customem ;D raz nie wysiedzisz a dwa nie napędzisz tego aku o pojemności 40ah ;D a i te glośniki żeby grały ładnie muszą być w skrzyni jakiejś ;) myślę że tu trochę fantazja Cię poniosła ;D a drzwi matami bitumicznymi najlepiej tzn jak dla mnie trochę zabawy ale efekt fajny ;) a dystans z MDF-u kupujesz na allegro demontujesz ori głosnik i ten plastik spod niego i na to wkrętami dystans było klepane na forum ;)
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#5

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:ale czy na pewno mówisz o 30cm głośnikach? przecież kazdy z nich potrzebuje ze 300W wzmaka x 4 to wychodzi 1,2kW ;D omg myślę że przesadziłeś z customem ;D raz nie wysiedzisz a dwa nie napędzisz tego aku o pojemności 40ah ;D a i te glośniki żeby grały ładnie muszą być w skrzyni jakiejś ;) myślę że tu trochę fantazja Cię poniosła ;D a drzwi matami bitumicznymi najlepiej tzn jak dla mnie trochę zabawy ale efekt fajny ;) a dystans z MDF-u kupujesz na allegro demontujesz ori głosnik i ten plastik spod niego i na to wkrętami dystans było klepane na forum ;)
ja muszę się liczyć z tym że moja hania jest bita w bok , i aby mi szpachlówka nie odleciała bo bd dupnie wyglądało :) no fantazja lubię mocny bass wstawiłem głośniki od komputera logitech z5500 powiem nawet nawet stukało , ale bawić się teraz z przetwórnica czy jak to się zwie aby pod gniazdo wsadzić :D mały głosnik a szybka lata;D, tak chodzi mi o te 30cm :) i myślę że 2 starcza na nią , ale jaki dobry nowy wzmacniaczek ?? pod 2x ts-w309s4 ( S4 ponieważ mają mniejsze zapotrzebowanie prądu gadałem w sklepie o nich ). :P a na przód jakie polecasz ??? jestem miłośnikiem bassu nie lubie typu że słychać sopram temu sycki wywaliłem z przednich słupków tzn w rogu przy przedniej szybie były po 1
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#6

Post autor: Danio »

ale głośnik dwucewkowy nie da Ci takiego basu jak zwykły jednocewkowy ;) i myślę że jeden wystarczy Ci w zupełności. trzeba mu dobrać skrzynię i będzie bass przyzwoity ;] a co do drzwi polecam jakieś odseparowane firmy Hertz a wzmacniacz dwukanałowy z możliwością mostkowania ;) z rodziny JBL, ALPINE, CRUNCH


tu masz do drzwi głośniki już z dystansami ;] --> http://allegro.pl/hertz-dsk165-3-new201 ... 52378.html


wzmak mocarz ;] http://allegro.pl/crunch-gti-4150-4x170 ... 00059.html
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#7

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:ale głośnik dwucewkowy nie da Ci takiego basu jak zwykły jednocewkowy ;) i myślę że jeden wystarczy Ci w zupełności. trzeba mu dobrać skrzynię i będzie bass przyzwoity ;] a co do drzwi polecam jakieś odseparowane firmy Hertz a wzmacniacz dwukanałowy z możliwością mostkowania ;) z rodziny JBL, ALPINE, CRUNCH


tu masz do drzwi głośniki już z dystansami ;] --> http://allegro.pl/hertz-dsk165-3-new201 ... 52378.html


wzmak mocarz ;] http://allegro.pl/crunch-gti-4150-4x170 ... 00059.html
a te głośniki to kpl L+P ???

z muzą już pogadam z bratem bo już sam nie wiem jaka :D zamykam temat :) pozdrawiam i zapraszam na moje inne tematy np w Silnik i napędy lub detaling o lakierze
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#8

Post autor: Czarny »

Czarny pisze:
danioeg4 pisze:ale głośnik dwucewkowy nie da Ci takiego basu jak zwykły jednocewkowy ;) i myślę że jeden wystarczy Ci w zupełności. trzeba mu dobrać skrzynię i będzie bass przyzwoity ;] a co do drzwi polecam jakieś odseparowane firmy Hertz a wzmacniacz dwukanałowy z możliwością mostkowania ;) z rodziny JBL, ALPINE, CRUNCH


tu masz do drzwi głośniki już z dystansami ;] --> http://allegro.pl/hertz-dsk165-3-new201 ... 52378.html


wzmak mocarz ;] http://allegro.pl/crunch-gti-4150-4x170 ... 00059.html
a te głośniki to kpl L+P ???

i trzeba wzmacniacz do tego ? i transformator ???
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#9

Post autor: Danio »

tak dwa są aa wzmak nie konieczny ale to zalezy od serca czyli radia pochwal się jakie masz to Ci powiem ;)
jestem Danio - jakieś pytania?!
damianek12
Podwójny As
Posty: 263
Rejestracja: śr 04 lip 2012, 18:45:48
Lokalizacja: Opole

#10

Post autor: damianek12 »

Pamiętaj dobrzy wzmacniacz musi ważyć czym cięższy tym lepiej zrobiony i będzie lepiej grało.Dobry wzmacniacz kosztuje od kilkuset stówek.
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#11

Post autor: Czarny »

KENWOOD KIV nie dla mnie radio :)
Ostatnio zmieniony czw 01 lis 2012, 23:22:52 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#12

Post autor: Czarny »

damianek12 pisze:Pamiętaj dobrzy wzmacniacz musi ważyć czym cięższy tym lepiej zrobiony i będzie lepiej grało.Dobry wzmacniacz kosztuje od kilkuset stówek.
to moje serce za 100 heh :D nie śmiejcie się :D dziękuje :P

http://img3.imageshack.us/img3/8081/zdjcie0106a.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#13

Post autor: Danio »

chiński xplod ;D :bangin: haha ;] ile on waży 10dag? ;D szacun do tego typu radia jakich kolwiek głośników byś nie kupił efektu miał nie będziesz ;) tak zagra Ci to ale audiofil to to nie jest ;D proponuję zaopatrzyć się w coś z rodziny ALPINE za ~400zł potem kompletować resztę ;D

dobre radio musi ważyć swoje i mieć grube kable ;) i taka mała wskazówka ode mnie im grubszy kabel dasz na głośniki tym lepiej (mniejsza strata sygnału) ;)

moim zdaniem nie uzyskasz efektu z tego czegoś ;) nie załamuj się i motaj lepsze serducho ;p

ciekawostka mój Pioneer DEH-P8000R waży 3kg ;D ma ponad 6 lat i fajne zabawki w środku ;P
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#14

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:chiński xplod ;D :bangin: haha ;] ile on waży 10dag? ;D szacun do tego typu radia jakich kolwiek głośników byś nie kupił efektu miał nie będziesz ;) tak zagra Ci to ale audiofil to to nie jest ;D proponuję zaopatrzyć się w coś z rodziny ALPINE za ~400zł potem kompletować resztę ;D

dobre radio musi ważyć swoje i mieć grube kable ;) i taka mała wskazówka ode mnie im grubszy kabel dasz na głośniki tym lepiej (mniejsza strata sygnału) ;)

moim zdaniem nie uzyskasz efektu z tego czegoś ;) nie załamuj się i motaj lepsze serducho ;p

ciekawostka mój Pioneer DEH-P8000R waży 3kg ;D ma ponad 6 lat i fajne zabawki w środku ;P
napisałem wyraźnie radio na krótki dystans :D bo mi się spodobały te radia z wyświetlaczem wysuwanym dużym za kafla czy 999zł.

interesuje mnie ta honda , ale jak jesteś właścicielem nie gniewaj się razi mnie tylko przebieg
http://allegro.pl/sliczna-honda-civic-e ... 43705.html
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#15

Post autor: Danio »

Czarny pisze:napisałem wyraźnie radio na krótki dystans :D bo mi się spodobały te radia z wyświetlaczem wysuwanym dużym za kafla czy 999zł.
Hm te radia z tym wysuwanym panelem kojarzą mi się z chińczykami :( wtedy 1000zł płacisz za ten wyswietlacz a osprzęt to beznadzieja ;) lepiej kup normalne uzywane radio które trochę waży i zagra Ci ładnie.. Poza tym na co Ci ta plazma w aucie? Jako kierowca chyba nie masz zamiaru ogladać na niej filmów w trakcie jazdy?
jestem Danio - jakieś pytania?!
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#16

Post autor: Czarny »

danioeg4 pisze:
Czarny pisze:napisałem wyraźnie radio na krótki dystans :D bo mi się spodobały te radia z wyświetlaczem wysuwanym dużym za kafla czy 999zł.
Hm te radia z tym wysuwanym panelem kojarzą mi się z chińczykami :( wtedy 1000zł płacisz za ten wyswietlacz a osprzęt to beznadzieja ;) lepiej kup normalne uzywane radio które trochę waży i zagra Ci ładnie.. Poza tym na co Ci ta plazma w aucie? Jako kierowca chyba nie masz zamiaru ogladać na niej filmów w trakcie jazdy?
no coś się dobierze z rradia , chodzi o to , że hania będzie śmigać od 2 do 4 razy w miesiącu trasa 1270 km więc brat będzie chciał pooglądać bo playstation 2 nie bd w samochodzie heh.

na dzień dzisiejszy mam już opony zimowe zapłaciłem 170 zł z felgami stalowymi , nawet ładny stan , dziś wytarłem kurze z środka i na grzybki do nawiewów preparat wleciał , jutro zapewne do prania siedzeń i dywanu :) i tyle :) bo myjnia pojadę po raz 2 nie tym razem dopiero po odebraniu kwita :D
Czarny
Pełnoprawny User
Posty: 60
Rejestracja: pn 29 paź 2012, 22:32:06
Lokalizacja: Gostynin

#17

Post autor: Czarny »

sorry za spam a głośniki jak zamontować z tyłu w boczkach chyba nie da rady ??? tylko w półkę???

a ten JBL wzmak

http://allegro.pl/wzmacniacz-jbl-gt5-40 ... 51406.html

bujnie te głośniki

http://allegro.pl/hertz-dsk165-3-new201 ... 52378.html

2 chyba tak a 4 sztuki ?


a jakie radio ??? nie zbyt drogie bo to wiesz koszta i teraz opłaty przyszły dziś więc z chu mąki jak młyn nie czynny ^^ . jakie radio do tych głośników polecasz ???
Ostatnio zmieniony sob 03 lis 2012, 00:43:59 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#18

Post autor: Danio »

wzmak słaby ;/ i tak głosniki w boczkach odpadają ;]

edytuj swoje posty ;)

zmień radio i obejdzie sie bez wzmacniacza..
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#19

Post autor: Piooner »

danioeg4 pisze:ale głośnik dwucewkowy nie da Ci takiego basu jak zwykły jednocewkowy ;)
Ale się uśmiałem;] :laugh:
danioeg4 pisze:
dobre radio musi ważyć swoje i mieć grube kable ;) i taka mała wskazówka ode mnie im grubszy kabel dasz na głośniki tym lepiej (mniejsza strata sygnału) ;)
Mogę na wysokotonowę dać 50cm2?Lepiej zagrają?

danioeg4 pisze: zmień radio i obejdzie sie bez wzmacniacza..
Myślisz że ile RMS-u mają Radia? 100? Bez wzmacniacza to się nie obejdzie no chyba że kolega chce fuszerke zamiast porządniej instalacji Car Audio.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#20

Post autor: Danio »

Piooner pisze:
danioeg4 pisze:ale głośnik dwucewkowy nie da Ci takiego basu jak zwykły jednocewkowy ;)
Ale się uśmiałem;] :laugh:
danioeg4 pisze:
dobre radio musi ważyć swoje i mieć grube kable ;) i taka mała wskazówka ode mnie im grubszy kabel dasz na głośniki tym lepiej (mniejsza strata sygnału) ;)
Mogę na wysokotonowę dać 50cm2?Lepiej zagrają?

danioeg4 pisze: zmień radio i obejdzie sie bez wzmacniacza..
Myślisz że ile RMS-u mają Radia? 100? Bez wzmacniacza to się nie obejdzie no chyba że kolega chce fuszerke zamiast porządniej instalacji Car Audio.

Zapoznałeś się z regulaminem forum? Czy w twoim poście jest gdzieś pomoc dla kolegi? Naczytałes się głupot gdzies i szpan?

A teraz co do długości kabla to chyba jesteś ślepy napisał ze chce bass a nie sopran :bangin:

Po 2 głośnik dwucewkowy potrzebuje wzmacniacza który da większa moc z racji dwóch cewek a to chyba nie jest tanie rozwiązanie? I co oznacza że pochłonie więcej prądu...

Po 3 kto powiedział ze jeśli głośnik ma 80W RMS to trzeba mu dostarczyć te 80W grac na maxxxa i spalić? Zawsze daje się zapas według mnie. Więc skończ pisać durne posty i zapoznaj się z regulaminem tu chodzi o pomoc a nie robienie OT Twój post był bez sensu. Podłączyłeś dwa radia na krzyż naczytałeś się idiotyzmów na jakimś z for a teraz przekładasz swoją marną wiedzę komuś kto idzie krótsza drogą i może chce ciąć koszta.

Koniec OT jeśli chcesz mu pomóc to mu podpowiedz!
jestem Danio - jakieś pytania?!
ODPOWIEDZ