Kupno radia z mp3

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
serwal4

#21

Post autor: serwal4 »

Wg. mnie zagrają podobnie, no może 389 z racji filtrów itd itd pozwoli lepiej dopasować pasmo do głośników.
Jeżeli masz tylko zestaw na przód, nie masz skrzyni, nie potrzebne Ci USB... bierz 188.
*Olek
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: ndz 07 gru 2008, 20:00:34
Lokalizacja: Łódź

#22

Post autor: *Olek »

Witam serdecznie. Przyłącze sie do tematu a mianowicie miałem możliwość testowania radioodtwarzaczy clarion model:[188,itp..] i według mnie te radia są nic nie warte w porównaniu do marki Pioneer gdzie osobiście posiadam juz drugi model tyle że:DEH-2100UB i jestem z niego bardzo zadowolony. Po pierwsze proste w obsłudze gdzie wszystko sprowadza sie do pokrętła. Do tego żeby było mało to możliwość regulacji tonów średnich. Ja osobiście nie wyobrażam sobie żeby nie było takiej funkcji w clarionie którym nie raz testowałem. Wiem że może dla jednych to wydaje się dziwne ale jestem audio maniakiem i taka opcja jest bardzo przydatna. I do tego mój obecny model posiada również jedno wyjście na wzmacniacz [subwoofer] według mnie do civic 5 gen chathback w zupełności wystarczy aby mieć zestaw odseparowany na przód + subwoofer. Aha i na końcu +wejście USB dla jednych zbędność a dla mnie dobra sprawa gdyż nie muszę mieć przy sobie sterty płyt a zmieniarka to nei to samo :)
Ci którym wystarczy że coś tam gra to nie mam nic przeciwko żeby kupowali sobie radio innej firmy która polecam.
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

#23

Post autor: Maty »

A ja powiem tak , że o gustach się nie dyskutuje ... Ale co do radyjka za 300 zł to nie można od niego wiele wymagać , ponieważ te radia praktycznie mają małe różnice , poza wyglądem i jakimiś dodatkowymi bajerami , które osobiście odradzam . Chyba , że ktoś lubi mieć w radyjku milion nieprzydatnych na co dzień funkcji . Na dzień dzisiejszy Clarion i Alpine , są jednymi z najlepszych radyjek jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości ... Nad radiami za cenę do 300 zł nie ma się co rozwodzić , bo tu wybiera się gównie bajery ,kolory i niby systemy - które tak na prawdę to tylko oszukują ucho , że grają dobrze . A wracając do tematu głośników w półkę to odradzam , ponieważ półka nie jest zbyt sztywna i wchodzi w rezonans wraz z grającymi głośnikami co powoduje niezbyt przyjemny dźwięk , tym bardziej jeżeli są to wielodrożne elipsy . Proponuje posłuchać zestawu dwudrożnego odseparowanego u kogoś - jeżeli macie taką możliwość . Jeżeli są odpowiednio wygłuszone drzwi , zastosowane panele dystansowe z mdf a cały system napędza wzmacniacz , który radzi sobie z głośnikami - to uwierzcie , że nie potrzebujecie suba a tym bardziej głośników z tyłu, chyba , że ktoś się uparł i musi dudnić :P Są i tacy . Najpierw trzeba , sprecyzować do czego nam głośniki w aucie - czy dla własnej przyjemności słuchania muzyki , czy do tego żeby wszyscy dookoła nas słyszeli , tracąc słuch we własnym aucie na własne życzenie :) Pozdrawiam !
Drone

#24

Post autor: Drone »

Niedawno kupiłem radio Kenwood KDC-W3044GY i powiem ze jestem bardzo zadowolony. Do tego w drzwiach na mdf-ach JBL GTO 6538. Całość gra czysto z fajnym basikiem, ale do pełni szczęścia trzeba jeszcze drzwi wygłuszyć bo wszystko trzeszczy :P Też odradzam dziurawienie tylnej półki, efekt z przodu jest dużo lepszy...
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

#25

Post autor: Maty »

Kolego dopiero jak wygłuszysz drzwi i zatkasz fabryczne dziury to poczujesz coś jakby basik ;) A te twoje JBL-e w drzwiach to współosiówki ? Gorąco polecam systemy dwudrożne odseparowane ... Wracając do póki to dla większości głośników potrzebna jest odpowiednia litrażowo komora , dzięki której tworzy się ciśnienie umożliwiające poprawne działanie głośnika . A jak nie mamy ciśnienia to głośniki po prostu "popierdują" (bo nie można tego nazwać ładnym brzmieniem) i z czasem zaczynają nam charczeć .
Drone

#26

Post autor: Drone »

tak, współosiowe... poźniej załowałem ze nie kupiłem odseparowanych, ale juz trudno. Trzeba też zacząć od tego co dla kogo znaczy "fajny basik" ;)
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

#27

Post autor: Maty »

fajny basik jest wtedy gdy masz wygłuszone auto i nic nie furczy w środku , i taki , który jest wytwarzany przez głośnik , którego pracy nie słychać przy niskich częstotliwościach tylko czuć (bez efektu " tamburynek")... Oczywiście także kwestia gustu :)
ODPOWIEDZ