Civic V coupe pytanie!

Dyskusje ogólne.
vojtad

Civic V coupe pytanie!

#1

Post autor: vojtad »

Witam !
Od dłuższego czasu zastanawiam się co kupić . Mam ok9000zł i niestety ani grosza więcej. Od paru miesięcy czegoś szukam ale sam nie wiem czego. Waham się głównie pomiędzy audi 80 b4 2.3 gaz a hondą civic V coupe 1.5 102km. Brałbym civica ale odpycha mnie wnętrze no i naczytałem się że honda na dłuższą trasę odpada bo bardzo głośna na 5tce ledwo ciągnie. Co Wy o tym myślicie ? Proszę o jakąś pomoc.
biedrona
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: pt 06 cze 2008, 18:10:52
Lokalizacja: Trójmiasto

#2

Post autor: biedrona »

Przed wszystkim wypadało by sie przywitać:
http://www.civic5gen.pl/viewtopic.php?t=16

A co my mamy ci powiedzieć oczywiste ze kup civica ;) co do 5 nie zgodzę się, są to wysoko obrotowe silniki i naprawdę fajnie sie nawet na 5 zbiera ;)
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#3

Post autor: Uszy »

Kolego, trafiles na forum civica 5 gen więc raczej nikt nie doradzi Ci tutaj Audi :-) . Co do civica to nie zgodze się ze jest złana trase, dla mnie jak znalazł, niedośc że super sie zbiera do wyprzedzania na 3 to 5 jest jak znalazł na trase, jak masz wydech seria to jest cicho.A nie rouzmiem czemu wnetrze Cie odpycha? roziwń nieco swoje sformulowanie
sava_1124

#4

Post autor: sava_1124 »

poza tym ze plastiki troszke skrzypia ni ma bardziej dokladniej wykonanego auta po za civiciem.... Bierz honde a nie pozalujesz
dEboo033434

#5

Post autor: dEboo033434 »

a wnętrze w b4 cię nie odrzuca ?? nie ma bardziej przestarzałego i nudnego wnętrza niż w b4 no może w golfie jest z tym jeszcze gorzej. W Civicu wnętrze mimo tylu lat nadal wygląda na nowoczesne w przeciwieństwie do B4.
Wojti Wojciech

#6

Post autor: Wojti Wojciech »

No ja machnąłem w te wakacje do Holandii i złego słowa powiedzieć nie mogę.
Bemo

Re: Civic V coupe pytanie!

#7

Post autor: Bemo »

vojtad pisze:Witam !
Od dłuższego czasu zastanawiam się co kupić . Mam ok9000zł i niestety ani grosza więcej. Od paru miesięcy czegoś szukam ale sam nie wiem czego. Waham się głównie pomiędzy audi 80 b4 2.3 gaz a hondą civic V coupe 1.5 102km. Brałbym civica ale odpycha mnie wnętrze no i naczytałem się że honda na dłuższą trasę odpada bo bardzo głośna na 5tce ledwo ciągnie. Co Wy o tym myślicie ? Proszę o jakąś pomoc.
wolałbym Civica 1.3 niż B4 z silnikiem 2.3, to chyba najgorszy silnik w tym aucie.........
qbas

#8

Post autor: qbas »

no to ja nienapisze nic innego oczywiście civ i niema innej opcji co do wnetrza hmmm audi beznadzieja i ta wielka kiera hehe jeździłem taka audi w klekocie i jakos nigdy bym niewymienil civa na audi b4 pozatym jechales kiedys Hondą >>?? Wsiądziesz raz i juz jestes stracony hehe
misiekemeryt160
Obeznany
Posty: 118
Rejestracja: wt 07 paź 2008, 22:28:13
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#9

Post autor: misiekemeryt160 »

Jak raz kupisz honde to kazdy Twój następny samochód to też będzie honda
DOHC
sven

#10

Post autor: sven »

misiekemeryt160 pisze:Jak raz kupisz honde to kazdy Twój następny samochód to też będzie honda
Popieram... qpa to moja 3 Honda ;) i nie zapowiada się na to żebym przesiadł się na inną markę.
ArO

#11

Post autor: ArO »

bierz honde nawet z silnikem 1.3...honda uzaleznia i to bardzo :happy: popieram przedmowce....kto raz przejedzie sie honda nie zmieni jej na inna marke....to taka hondofilia troche :biggrin:
misiekemeryt160
Obeznany
Posty: 118
Rejestracja: wt 07 paź 2008, 22:28:13
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#12

Post autor: misiekemeryt160 »

Aro pisze:hondofilia
hahahhahahahahhaha dobre dobre dobre
DOHC
sven

#13

Post autor: sven »

Aro pisze:bierz honde nawet z silnikem 1.3
swoją przygodę zaczynałem od EC8 po niecałym roku sprzedałem auto i po 2 godzinach od momentu sprzedarzy EC8 nabyłem świeżynke ED6 ;)
Po następnych 3 latach i kilku miesiącach sprzedałem ED6 z zamiarem kupna EE9. Jak wiadomo do kupna takiego rodzynka trzeba mieć więcej szcześcia jak rozumu ;) ... niestety nie dane mi było kupić EE9 i po 8 miesiącach byćia bez auta trafiła się okazja by przesiąść się na coś zupełnie innego... No i jest EJ2 ;) Czując lekki niedosyt nadal szukam EE9 ;)




CEL : w wieku 35 kat zasiąść za kierownicą DC2
bonias83
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 21:44:11
Lokalizacja: Pabianice

#14

Post autor: bonias83 »

ja potwierdzam slowa przedmowcow. jak raz wsiadziesz do haneczki to juz nie bedziesz chcial innej marki :D zostaw ta audiole i kupuj qupe. zobaczysz bedziesz zadowolony a nam wszystkim bedziesz wisal po browarku za dobry wybor :D
powodzenia
pako

#15

Post autor: pako »

dokładnie rób tak jak koledzy mówią ja kiedyś miałem B-4 2.0 115km i jak mnie kiedyś zlało EG4 90km to od razu sie przesiadłem w H
Ostatnio zmieniony ndz 02 lis 2008, 10:40:03 przez pako, łącznie zmieniany 1 raz.
umek

#16

Post autor: umek »

misiekemeryt160 pisze:Jak raz kupisz honde to kazdy Twój następny samochód to też będzie honda


popieram,sporo osob ma juz kolejna hanie w swoim dorobku.Robia civa dlugie trasy i nie narzekam,jest ok i jak uszy pisal z wyprzedzaniem nie ma problemu o ile jest w granicach rozsadnych bo 1.5 troche siada juz przy tych max predkosciach - lecz do jakichs 160km/h jest ok,nie musze sie przezegnac by wyprzedzac.Co do b4....auto poprawne wizualnie,bez jakichkolwiek emocjii,silnik tez nie jest jakas rewelka /poniekad te silniki sa lipne tak jak 2,5 tdi w starej a6/.Jezdzilem b4 znajomego z tym silnikiem i nie czulem zachwytu a wrecz odwrotnie,co do wnetrza to b4 nie jest jakims rarytasem,ogolnie lubie design w audi jezeli chodzi o deske rozdzielcza ale w starszych modelach jest ona znowu tylko poprawna/.Podsumowujac dla mnie b4 to troszke zakup jak dla statecznego ojca rodziny,niezbyt dynamicznego ktory czasami poleci szybciej na trasie jak pusto,natomiast honda to zywiol,uczucia i emocje,nie wazne ze 1.5 pod maska - w mojej 1 hani bylem zszokowany co 1.5 potrafi zrobic i uwiez mi banan pojawi ci sie na gebie od ucha do ucha jak zasiadziesz i przejedziesz sie tym autem.Jak dla mnie nie ma wyboru w tym wypadku,honda i jak pisal mmisiek emeryt kazde nastepne auto to nonda - to juz moje 2 gie d15b2 ,z tym ze na wiosne troszke podniose jej moc bo seryjne 90ps to troche juz za malo.
Ostatnio zmieniony pn 16 lut 2009, 23:31:16 przez umek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ