Środek do nasmarowania uszczelki?

fr19k
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: sob 26 lip 2014, 23:55:56
Lokalizacja: Niepołomice

Środek do nasmarowania uszczelki?

#1

Post autor: fr19k »

Witam

Niedawno zostały wymienione całe dwa zawiasy od drzwi pasażera(opadały drzwi, jeden z sworzni był wyrobiony oraz krzywy! oraz jeden z zawiasów również był skrzywiony!). Obecnie drzwi pasażera nie ocierają o błotnik/nie opadają jednak podczas ustawiania drzwi został popełniony jeden błąd? Mianowicie drzwi ciężko się otwierają/zamykają ze względu na b.silne doleganie uszczelek drzwi do nadwozia? .

Czy istnieje jakiś środek, którym można posmarować uszczelki, aby otwieranie samochodu było lżejsze? czy będę zmuszony do poprawy ustawień zawiasów, czego bardzo bym nie chciał...

Civic V Coupe
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1660
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#2

Post autor: Logan »

Możesz spróbować silikonem w sprayu ;) Albo czymś równie tłustym, choć silikon najdłużej się utrzymuje chyba.
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#3

Post autor: RaDar »

Podczepie się pod temat, bo mam problem z uszczelkami ale szyberdachu, otóż mam el szyber i nie otwierał się - myslałem że to przez mechanizm więc popsikałem wszystko smarem w sprayu i nic, ale przypadkiem zauważyłem że uszczelki wchodzą na mocny wcisk i psiknąłem uszczelki aby miały jakiś poślizg. Szyber otwierał się leciutko swobodnie ale tylko przez jakiś czas;/ wyciągałem syf ze srodka uszczelki i dalej nic. Silikon też wypróbowany wszystko jest ok ale jak już słonce przyświeci wszystko schnie i problem pozostaje;/
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post autor: Wojtek92 »

Najlepiej jest rozebrać, przeczyścić i złożć ( tu najlepiej na nowej uszczelce) . Powinno zadziałać . sprawdź tez mechanizm czy nie skorodował i odpływy :)
kaczka208D
Berbeć
Posty: 44
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 13:31:33
Lokalizacja: TG

#5

Post autor: kaczka208D »

Kup silikon w sprayu taki specjalny do uszczelek, robiłem tym szyberdach i pomogło.
ODPOWIEDZ