Problem z ustawieniem rozrządu-zajrzyj jeżeli masz chwilę

Serce samochodu niedomaga ?
FaziRBK
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: wt 21 wrz 2010, 14:38:44
Lokalizacja: Rybnik

Problem z ustawieniem rozrządu-zajrzyj jeżeli masz chwilę

#1

Post autor: FaziRBK »

Witam,
Otóż mam taki problem, ostatnio postanowiłem sobie zmienić rozrząd w aucie bo to już była najwyższa pora na niego, ze względu na brak funduszy postanowiłem to zrobić sam. I wszystko szło w miarę bez problemów, wymieniłem pompę wody, napinacz i pasek.
Ustawiłem koło pasowe w pozycji gmb, równo cechę(kreskę) z punktem odniesienia na osłonie, kółko wałka rozrządu zostało ustawione według cech, tak aby wszystko odpowiadało w tym znaczek up u góry. Zdjąłem kopułkę i sprawdziłem czy zgadza się cecha z ustawieniem w stronę pierwszego zaworu, wszystko było okej. Poskładałem to z powrotem, wszystkie znaki się zgadzały, tłok 1 oraz 4 były w górnej pozycji, sprawdziłem świece, wszystko ok. Przy okazji tego wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów oraz miski. Następnie chciałem odpalić auto, ale silnik nie ruszył.. przy odpalaniu słychać, że aparat kręci, ale niestety auto nie odpala?. Teraz poniekąd żałuję, że nie poczekałem z tym ale niestety brak funduszy mnie do tego zmusił.
Czy ktoś wie co może jeszcze być nie tak? Wiem, że nikt nie jest magikiem i nie odpowie mi na to pytanie, ale chociaż może coś podpowie. Za wszystkie rady szczerze dziękuję.

silnik sohc - d14a3
Lune
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: sob 23 lip 2011, 20:37:15
Lokalizacja: CW

#2

Post autor: Lune »

Witaj,
Sprawdź czy masz iskrę, może coś źle w kopułce złożyłeś? Nawet gdyby rozrząd był lekko przestawiony auto powinno odpalić.
FaziRBK
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: wt 21 wrz 2010, 14:38:44
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post autor: FaziRBK »

Tak iskra jest, sprawdzałem, słychać również, że pobiera paliwo z baku. Zastanawiam się czy aby przypadkiem wina nie leży po stronie kółka wałka rozrządu, w sensie, że musiałbym je obrócić jeszcze o jeden obrót 360 stopni, bo może brakuje luzu na 1'szym zaworze?
Awatar użytkownika
SiVy
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 22:33:45
Lokalizacja: Wielgie/Włocławek
Kontakt:

#4

Post autor: SiVy »

kiedys był temat ze rozrząd był przestawiony o 360 stopni i auto odpaliło baaa nawet jechało całkiem dobrze;) sądze ze rozrzad masz okey a to ze nie chce odpalic to wina czegoś innego.
Części Honda OEM, markowe zamienniki. Zapraszam
Grochu
Podwójny As
Posty: 202
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 22:31:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

#5

Post autor: Grochu »

dziwna sprawa, wydaje mi sie ze to tez bedzie blachostka, ale zdalnie to bedzie trudno doradzic :/
FaziRBK
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: wt 21 wrz 2010, 14:38:44
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post autor: FaziRBK »

Auto w końcu odpaliło, miało problem z dostarczeniem benzyny, za którymś razem się udało i teraz pali na dotyk, ale słychać, że głośno pracuje. Zawiozłem to do znajomego, sprawdza czy to paski za mocno napięte czy coś innego.
ODPOWIEDZ