Żarówki Xenonowe co myślicie o nich

luknow27

Żarówki Xenonowe co myślicie o nich

#1

Post autor: luknow27 »

Mam takie pytanko co myslicie o zarowkach xenonowych lecz nie pod zwykle lampy tylko pod angel eyes ktore posiadaja soczewki. Zastanawiam sie nad zarowkami poniewaz same Xenony sa strasznie drogie jak myslicie zarowki typu xenon oswietlaly w miare dobrze droge poniewaz te co mam czyli zwykle w tych lampach spisuja sie swietnie ;d
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#2

Post autor: AriN »

Ogólnie angel eyes świecą moim zdaniem h.jowo, światło jest źle rozproszone i nie jest "gładkie" :/ Na twoim miejscu wymienił bym lampy na serie lub cleary i tam założył jakieś żarówki, które mają zwiększoną wydajność, ponieważ wszystkie tańsze zestawy xenonowe może i dobrze świecą, ale przy tym oślepiają innych użytkowników drogi (przykładem może być jedna osoba z H3M, która ma właśnie taki zestaw). Takie jest moje zdanie.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
luknow27

#3

Post autor: luknow27 »

znaczy sie mi glownie chodzi tylko o roznice pomiedzy normalnym zarowkami h4 a zarowkami typu xenon tymi tez h4 po prostu niebieskie szkielko na okolo tak jak by bo an angel eyes nie narzekam ;d
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#4

Post autor: AriN »

A wiec:
1) Z tego co pamiętam żarówki z niebieskim szkłem i dające niebieski odcień światła nie są dopuszczone do ruchu. (mogę się mylić)
2) Zależy o jakich żarówkach mówisz ponieważ tak jak wiemy H4 +30% za 25zł nie muszą być równe żarówką H4 +30% za 60zł. Osobiście mogę wypowiedzieć się o żarówkach PHILIPS X-Treme Power, które faktycznie świecą dużo lepiej niż zwykłe żarówki mając przy tym bardzo miły białawy odcień.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
luknow27

#5

Post autor: luknow27 »

no wlasnei sie zastanawiam ktore kupic czy wydac te 25 zl i kupic pierwsze lepsze czy zainwestowac te 50 zl bo wiecej nie mam zamiaru poniewaz dokladajac jeszcze troche moge juz miec xenony z prawdziwego zdazenia z przetwornica. moze cos polecisz byle mialo efekt xenonowych ?
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#6

Post autor: AriN »

Tak jak piałem takich tanich zestawów pseudo xsenon moim zdaniem sie nie opłaca ponieważ świeci to jak mu się żywnie podoba :/ Co do żarówek to tak jak pisałem Philipsy lub OSRAM Night Breaker (posiada je Yasioo) świecą podobnie do Philipsów. Wiadomo, że zależy to od lampy, ponieważ ktoś może mieć już odbłyśniki powypalane itp.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
luknow27

#7

Post autor: luknow27 »

dobra spoko kupie jakies najtansze zobacze co sie bedize dzialo najwyzej zaloze te co teraz mam czlyli zwykle thx za info
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#8

Post autor: Uszy »

To ja jeszcze dorzuce swoje 3 grosze :-) , jakiś dłuższy czas temu zmienilem zwykle H4 na H4 xenonowe fimry no name kupowane w TESCO :D, efekt jak dla mnie lepszy niż na serii bo wreszcie coś widze, aczkolwiek szału nie ma, jeszcze zakupie coś z wyższej pólki jeśli chodzi o żarówki i zobacze jaki efekt będzie :-) pozdro
luknow27

#9

Post autor: luknow27 »

Tez zakupie te z TESCA bo sa najtansze a na xenonki z prawdziwego zdarzenia trzeba duzo kasy wylozyc. Pozwole sobie dodac koment o TESCO.
"Bo w TESCO jest tanio kurewsko" :D
dax

#10

Post autor: dax »

a ja polecam zestaw xenon.na allegro sa po 180 zl.ja juz mam 2 cifa na xenonie i szczerze polecam.milicja:) nie czepia sie zero problemow.jedynie przeglady trzeba wyciagnac bo nie przejdzie przegladu gejowoz.kiedy zalozylem xenon to olsnilo mnie i suty mi zmiazdzylo..po prostu bialo-niebiesko bylo przed haneczka..no i o wiele ladniej prezentuje sie:)taki maly gadzet a cieszy:)wiec łuknow27 kupuj bo warto!nie zastapia ci tego zadne zarowki z zabarwionym szklem co gaz xenonuuuuu
biedrona
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: pt 06 cze 2008, 18:10:52
Lokalizacja: Trójmiasto

#11

Post autor: biedrona »

A mogłbyć podać przykładowy link z allego xenonów?

http://www.allegro.pl/item435597493_hid ... y_led.html bedzie pasował ?
jamal

#12

Post autor: jamal »

AriN zwykle engele sie zgodze ze swieca hu.... za dobra lampe z soczewka trzeba dac troszke wiecej niz te 50$ moje maja duzo wieksza soczewke i jest swiatlo rozproszone tak jak w np: bmw mercach i inych
co do samych zarowek xenonowych nie polecam ze wzgledu ze jak jest mżawka albo deszcz to h.... widac i to nie tylko te za 25 ale te za 50 to samo
lepei jpoczekaj uzbieraj trozke kasy i kup chodzby ten xenon za te 160zl nikt niemowi zebys kupowal za 300 a napewno niepozalujesz
Bemo

#13

Post autor: Bemo »

darujcie sobie jakieś żarówki z Tesco(to nie ma nic wspólnego z Xenonem),zestaw Xenon można już kupić za 160zł to nie są jakieś wielkie pieniądze a co do oślepiania to jeśli ktoś nie wie co to regulacja to nie ma się co dziwić latam na Xenonach 6000 już dłuższy czas i nie przejde już na zwykłe żarówki
Mobilek

#14

Post autor: Mobilek »

A jak nie stac kogos na ksenony to polecam zarowki:

http://moto.allegro.pl/item429756536_h4 ... aniej.html

sam takie bede zakladal, maja dobre opinie i rzeczywiscie dobrze swieca :)
dax

#15

Post autor: dax »

Mobilek pisze:A jak nie stac kogos na ksenony to polecam zarowki:

http://moto.allegro.pl/item429756536_h4 ... aniej.html

sam takie bede zakladal, maja dobre opinie i rzeczywiscie dobrze swieca :)
szczerze to wolal bym poczekac miesiac uzbierac te 100zł wiecej i kupic xenon:)w koncu te 160zl to nie wielki koszt..stac na dorozke to stac i na ogiera pelnej krwi :driver:
dax

#16

Post autor: dax »

Bemo pisze:darujcie sobie jakieś żarówki z Tesco(to nie ma nic wspólnego z Xenonem),zestaw Xenon można już kupić za 160zł to nie są jakieś wielkie pieniądze a co do oślepiania to jeśli ktoś nie wie co to regulacja to nie ma się co dziwić latam na Xenonach 6000 już dłuższy czas i nie przejde już na zwykłe żarówki

co do oslepiania to powiem tak...niektore bemki,golfy lataja na zwyklych zarowkach...i tez swieca po niebie..ale w hondach nie ma problemu tym bardziej ze swiatla sa troche nizej niz np w bmw,i wiadomo trzeba ustawic lampe:)swoja droga to seryjne xenony w niektorych autach tez wala po galach.
luknow27

#17

Post autor: luknow27 »

Własnie zalozylem xenona 8000k w lampy jak na avatarze i powiem wam ze nie bede narzekal widocznoc jest duzo duzo lepsza niz na dlugich swiatlach tylko wiadomo trzeba poczekac z 20 sec az sie rozgrzeja zarniki
pawelcar
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: pn 01 sie 2011, 22:55:00
Lokalizacja: Żrdw

#18

Post autor: pawelcar »

Chciałbym odgrzebać temat żarówek. Moglibyście doradzić wypowiedzieć się kto posiada inne żarówki niż seryjne, na jakie warto zmienić. Ponieważ przymierzam się do zmiany, jednak słyszę, że owszem żarówki Osrama czy to Philips'a dobrze świecą ale mają krótką żywotność. Moglibyście doradzić, powiedzieć jak jest w rzeczywistości i w co warto zainwestować tak żeby żywotność była dobra (tzn. nie wypaliły po 6miesiącach) i jakość oświetlenia także.

P.S zapomniałem dodać, że nie szukam xenonów ale zamienników dla serii (tak wiem że temat xenonów, ale nie znalazłem pasującego do mojego więc się podpiąłem :)
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#19

Post autor: Walnuts.inc »

Używam Osram Night Breaker + i nie wiem co znaczy "krótka żywotność" ale mam je 1,5 roku i działają jak należy.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
pawelcar
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: pn 01 sie 2011, 22:55:00
Lokalizacja: Żrdw

#20

Post autor: pawelcar »

Krótka żywotność w sensie, że potrafią się szybko wypalić. Czytałem po forach, że po 4 miesiącach jedna z żarówek się upala a niedługo po tym druga.
Dzięki za odpowiedź bo właśnie te Night Breaker'y mi chodzą po głowie :)
ODPOWIEDZ