Centralny zamek

Problemy z prądem.
Black09

Centralny zamek

#1

Post autor: Black09 »

Dzisiaj rano wstałem i stwierdziłem ze cos trzeba podłubać w Hannie bo dawno była nie ruszana.
Mianowicie jestem szczesliwym posiadaczem 5gena w wersji Basic i nie ma w nim kompletnie nic co mogłoby ułatwić życie :dontgetit:
Poszperałem w allegro i znalazłem takie cos:

http://allegro.pl/centralny-zamek-2d-pi ... 97049.html

Teraz moje pytanie: Czy taki przeciętny kowalski da rade sie z tym ogarnać ? Jakie byłyby problemy i co wypadałoby wiedziec?
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#2

Post autor: malykciuk »

mam ten konkretny zestaw + siłownik w klapie i otwieranie z guzika
największym wyzwaniem będzie przeciągnięcie kabli do drzwi;)
ja nie miałem cierpliwości dla tego po prostu je zdjąłem:)
potem kabelkologia, dasz rade
zestaw działa jak trzeba

dla mnie plusem jest to że wszystko jest w 1 kluczyku- nie lubie garsci kluczy nosić
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#3

Post autor: ygor »

Black09 pisze:największym wyzwaniem będzie przeciągnięcie kabli do drzwi;)
to prawda , robilem to ostatnio z glosnikowymi - troche mi sie zeszlo , jezeli nie chcesz zdejmowac drzwi to zaopatrz sie w taki metalowy wieszak z drutu - pomoze ci przeciagnac kabel, bedziesz musial tez przewiercic kostke w drzwiach , nie jest to wymagajaca robota ale upierdliwa , nie pokalecz sie ;)
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#4

Post autor: malykciuk »

ja sobie nie wyobrażam przeciągania kabli wieszakiem, jest okrutnie ciasno!
zdjęcie drzwi to chyba najrozsądniejsze wyjście- wybijasz 3 bolce i masz wszystko bezstresowo dostępne
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#5

Post autor: ygor »

ciasno jest , owszem , ale da sie zrobic , wystarczy rozczepic te blokade ktora nie pozwala urwac drzwi i rozizolowac te gume ktora idzie do drzwi (sklada sie z dwoch czesci) przeciagasz najpierw jedna polowke potem druga , przy drugich drzwiach to juz latwizna
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#6

Post autor: malykciuk »

ja tam nie zauważyłem żeby po odpięciu blokady drzwi otworzyły się znacząco szerzej
no ale może mam za duże łapy :)
kolega najpierw musi kupić zamek, nie ma co dyskutować
Black09

#7

Post autor: Black09 »

Dzieki za porady :) zamek w przyszlym tygodniu dopiero zamawiam (Wypłata 1. :clown: ) mam nadzieje że ten 'poradnik' co dodaja do zamka jest jakims logicznym językiem pisany bo powiem szczerze nie mam zielonego pojecia jak sie za to wziasc :D Jakby co photo-manual mile widziany ;]
Bede informował na bierząco ;]
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#8

Post autor: malykciuk »

od siebie dodam że przyda się ok metra przewodu 2zyłowego żeby przedłużyć to co jest w zestawie bo wychodzi na styk na szerokość i jest problem z upchnięciem centralki
Black09

#9

Post autor: Black09 »

malykciuk dałbys rade wrzucic photo jak to wyglada w drzwiach?

Swoja drogą mniej więcej wyobrażam sobie jak to ma wygladać w drzwiach kierowcy ale nie bardzo wiem jak i pod co podłączyć slave'a w drzwiach pasażera? I pod co to wogóle podpiąć zeby prąd był :D ?
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#10

Post autor: malykciuk »

będziesz miał graty to będziemy walczyć:)
foto ciężko będzie bo nie chce znowu odrywać folii
metodą prób i błędów trzeba ;)
i zaopatrz się we wkrętarke bo ciężko będzie sie ręcznie wwiercic w blache
Black09

#11

Post autor: Black09 »

apropo folii. Jak pierwszy raz siagalem bok drzwi to sie zastanawiałem co to jest ? A z racji tego iż owa folia prawdopodobie widziała juz niejeden błysk słońca i nie bardzo wyglada to przydałaby się wymianka. Ktoś wie jakie ma zadanie, gdzie ją dostać i co to za substancja przypominająca gumę do żucia ja trzyma przy drzwiach ?
rychulja

#12

Post autor: rychulja »

Folie wyrwij i wyrzuć kup taśmę dekarska i od razu oklej będziesz miał pod car audio profi zrobione ;)

A co do przykręcania drabinek to wkrętarką i pchełki takie do profilów do płyt karton gipsu dobrze trzymają samo wiercące i malutkie :)

Master w kierowcy Slave u pasażera, centralkę kolo bezpieczników masę pod śrubkę kolo skrzynki po prawej a plusa tutaj w skrzynce na gorze pod pierwsza wsuwkę :)
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#13

Post autor: ygor »

z tymi matami to sie nie galopuj , jak bedziesz chcial robic audio to zrobisz wtedy wygluszenie i moze czyms lepszym niz dekarka , znalazlem w sieci takie zdjecie (bo sam teraz kombinuje z gluszeniem) tu juz folia jest zerwana - ona o ile mi wiadomo ma za zadanie zablokowanie wody przed boczkiem - osobiscie mam juz ja troche poszarpana a nie ma z tym problemow

Obrazek
rychulja

#14

Post autor: rychulja »

Jak dla Ciebie dekarka zła to może Stinger lub Dynamat??
Bo nie mów ze app (zresztą odklejające się ciężkie i twarde) jest lepsze od dekarki :P
maly2883
Potrójny As
Posty: 305
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 22:24:28
Lokalizacja: Pomorze

hej

#15

Post autor: maly2883 »

Wczoraj tez bawilem sie z centralnym bo niedawno kupilem 5gena i byly silowniki zamienione ale jak to ogarnelem ale latwo niebylo,zostalo mi tylko tasma okleic te wezyki co ida od pulpitu do dzwi i zalozyc boczki i bedzie git,a central dziala bez zarzutu a jak tam u ciebie?
mpolski3

#16

Post autor: mpolski3 »

WITAM.
JA U SIEBIE RÓWNIEŻ PRZERABIAŁEM MONTAŻ CENTRALNEGO. WSZYSTKO POSZŁO GŁADKO I DZIAŁA, ALE NIE MA MIGNIĘCIA KIERUNKÓW PODCZAS OTWIERANIA I ZAMYKANIA. CZY KTOŚ IWE JAKI I GDZIE PRZEWÓD PODŁĄCZYĆ
POZDRAWIAM
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#17

Post autor: malykciuk »

przewody z centralki podłączasz pod guzik awaryjnych. o ile dobrze pamiętam pod 2 brązowe kable
rychulja

#18

Post autor: rychulja »

Jak masz centralkę obok skrzynki bezpieczników to lepiej się podłączyć w zielona kostkę podam jutro pod które kable ;) lookne u siebie jakie kolory bo nie pamiętam;)
Awatar użytkownika
ogar
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: wt 12 lip 2011, 14:57:18
Lokalizacja: Brzostówka

#19

Post autor: ogar »

Właśnie i ja nie mogę ogarnąć jak podłączyć centralkę do kierunkowskazów żeby migały przy zasuwaniu i odsuwaniu
EjDrian0
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: śr 14 wrz 2011, 22:26:11
Lokalizacja: Pigża City / Toruń

#20

Post autor: EjDrian0 »

malykciuk, grot do klucza brałeś z aukcji czy dorabiałeś ?
Jak z aukcji to który konkretnie grot pasuje ?
My Civic 95' HB
viewtopic.php?t=12569
ODPOWIEDZ