Problem (MOJA PIERWSZA hONDA)

starcraft20

Problem (MOJA PIERWSZA hONDA)

#1

Post autor: starcraft20 »

Witam , mam prosbe do was , nie ukrywam ze to autko to moje drugie ale co prawda pierwsza Honda , posiadam Honde Civic 1.3 Benzyna Typ-r 75km , moj problem polega na tym ze upalila mi sie w niej rura miedzy katalizatorem(jest nie naruszony)a tlumikiem koncowym, czesc rury jest przymocowana do katalizatora jeszcze( przepalenie nastapilo zaraz na zaczynajacym sie zgrubieniu - niewiem czy to spawacz pospawa) i moje pytanie polega na tym czy ta rure musze szukac typowo pod moj model hondy czy moze ona byc np z Hondy civic V 1.8 ?

jesli to cos da moge dodac zdjecia jak to wszystko wyglada to upalenie
oktanxxx

#2

Post autor: oktanxxx »

Widzę że nie jesteś w temacie :) Masz eg3 a nie typ-r. Nie było takiego czegoś w 5 genie jak typ-r. I nie było tez w serii V gena 1.8. A co do tłumika to będzie pasował od każdego 5gena hatchback-a.

I post raczej nie w tym miejscu co należy. Bardziej to sprawa mechaniki niz ''ogólna''.
Ostatnio zmieniony ndz 10 lip 2011, 13:31:06 przez oktanxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
SokolWNW
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: wt 14 wrz 2010, 16:38:23
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post autor: SokolWNW »

starcraft20 pisze:Typ-r
??

Zaprowadź Honde do jakiegoś dobrego fachmana co spawa układy wydechowe, podejrzewam, że będzie miał wszystko co potrzeba.
starcraft20

#4

Post autor: starcraft20 »

SokolWNW pisze:
starcraft20 pisze:Typ-r
??

Zaprowadź Honde do jakiegoś dobrego fachmana co spawa układy wydechowe, podejrzewam, że będzie miał wszystko co potrzeba.

tak to wyglada z jednej i z drugiej strony, myslicie ze spawacz da rade?

[img][img]http://s4.ifotos.pl/mini/fdfdfdfdf_hwawrhr.JPG[/img][/img]

zgadza sie w temacie nie jestem , sorki ze nie w tym miejscu , jesli jest mozliwosc prosilbym o przeniesienie a nie usowanie
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#5

Post autor: młody »

starcraft20 w Sosnowcu na Lenartowicza jest zakładzik co się zajmuje układami wydechowymi i robią tam na prawdę tak jak należy, uporają się i z tym, jeśli będziesz chciał to dowiem się o dokładny adres.
starcraft20

#6

Post autor: starcraft20 »

młody pisze:starcraft20 w Sosnowcu na Lenartowicza jest zakładzik co się zajmuje układami wydechowymi i robią tam na prawdę tak jak należy, uporają się i z tym, jeśli będziesz chciał to dowiem się o dokładny adres.
o kolega miejscowy widze , bylby to dla Ciebie problem sie dowiedziec? bylbym wdzieczny jesli to nie problem dla szybszego kontaktu zapodalbym Ci namiar do siebie na pw
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#7

Post autor: młody »

Top Car-Bud. FPHU. Katalizatory, tłumiki
Sosnowiec, Lenartowicza 21
32 263 59 77

z tego co pamiętam to prawdopodobnie to, na 100 % będę wiedział później, jeśli inny to dam znać
starcraft20

#8

Post autor: starcraft20 »

dzieki wielkie , a ile orientacyjnie mnie moga za to policzyc za taka zabawe bo zapewne oczyszczenie i wstawia jakichs rurek by to jakos ogarnac nie bedzie proste i czy zrobia mi to na miejscu oczywiscie
RastaMan81

#9

Post autor: RastaMan81 »

a moje zdanie jest takie że KUP NOWE!!!!!! za rok lub nawet nie po spawaniu i tak bedziesz miał wydatek, to po pierwsze a druga sprawa jest taka ze upaliła ci sie rura ale nie za katem tylko tłumikiem srodkowym....
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#10

Post autor: młody »

tak, najlepszym wyjściem jest kupno nówki, ale kolega pytał o spawanie tego elementu więc odpowiedziałem na pytanie i dałem namiary :)
co nie zmienia faktu, że jestem tego samego zdania co Ty :)
RastaMan81

#11

Post autor: RastaMan81 »

ja juz nauczyłem sie nie płacić dwa razy za to samo, spawanie wyjdzie pewnie ponad 100 albo z montażem itd itp blisko 200 a srodkowy tłumol kupujesz za 150pln. młody, :browarek1:
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#12

Post autor: młody »

cenowo wyjdzie mu na jedno w sumie mniej więcej, ale jakościowo wyjdzie lepiej na nowym tłumiku.

RastaMan81, :browarek2:
starcraft20

#13

Post autor: starcraft20 »

mlody dzieki za namiar , miales racje robia dobrze i cenowo mysle ze nie bylo wygorowanie , spawnie jednak nie mialo sensu i zakupili mi nowy tlumik,zrobili tez nowe kolanko nad wachaczem do wydechu co mialem i smiga az milo:) teraz hania mruczy ochoczo:D a za ten zabieg mnie skasowali 270zl lacznie z czesciam o 10 zaprowadzilem a o 14 ja odebralem

a ze tak zapytam odnosnie sprezyn w zawieszeniu odroznia sie je na podstawie kolorow? kazdy z paru kolorow odpowiada twardosci? jesli chcialbym wymienic jedna sprezyne..to na podstawie nazwy czy wystarczy na podstawie koloru(w moim przypadku niebieski)+ info do jakiego samochodu ?
RastaMan81

#14

Post autor: RastaMan81 »

kolor odpowiada twardości jak najbardziej ale czy wymieniłbym jedna sprężyne???? chyba nie, wymieniłbym obie z prawej i lewej strony.
starcraft20

#15

Post autor: starcraft20 »

RastaMan81 pisze:kolor odpowiada twardości jak najbardziej ale czy wymieniłbym jedna sprężyne???? chyba nie, wymieniłbym obie z prawej i lewej strony.
w sumie masz racje...czyli spokojnie moge zakupic 2 x niebieskie sprezyny do hani hb tylko te dwie informacje mi sa potrzebne? nic poza tym ?
RastaMan81

#16

Post autor: RastaMan81 »

do hani hb z lat 92-95 no i nie wiem marka sprężyny jest istotna jak juz chcesz bawic się w kolory :) ale co do wyboru firmy to ja ci nie pomogę.
ODPOWIEDZ