zmiana felg stalowych na alu

Dyskusje ogólne.
wiesiek39

zmiana felg stalowych na alu

#1

Post autor: wiesiek39 »

kupiłem okazyjni aluski 4x100.Otóż mam pytanie,ile powinna wystawać szpilka(ile min. obrotów nakrętki)żeby było bezpiecznie?Czy nakrętki ze stalówek(stożek) mogą być czy jakieś specjalne do alu np z podkładką?Pomóżcie plissss
C.O. SOBIER

#2

Post autor: C.O. SOBIER »

ja niedawno też kupiłem aluski i normalnie pasowalo .Nie zmieniałem nakrętek a szpilki wystawiały w miare tak że nakręciłem nakrętki bez problemów i co najważniejsze nie wystawały po za alusy.
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#3

Post autor: Sheeva »

Pamiętaj jeszcze o pierścieniach centrujących :) bo będziesz miał wibracje :P
Guegou69
Obeznany
Posty: 148
Rejestracja: czw 23 wrz 2010, 15:03:02
Lokalizacja: Gdy
Wiek: 36
Kontakt:

Re: zmiana felg stalowych na alu

#4

Post autor: Guegou69 »

wiesiek39 pisze:kupiłem okazyjni aluski 4x100.Otóż mam pytanie,ile powinna wystawać szpilka(ile min. obrotów nakrętki)żeby było bezpiecznie?
nie ma takiego pojęcia jak "minimalna ilość obrotów nakrętki" ma wystawać tyle aby dało się nakręcić i dokręcić z siłą 120 Nm w przypadku Alu z tego co pamiętam (chociaż mało ludzi tego przestrzega i poprostu stają na kluczu :) )
wiesiek39 pisze: Czy nakrętki ze stalówek(stożek) mogą być czy jakieś specjalne do alu np z podkładką?Pomóżcie plissss
nakrętki od stalówek podejdą ale z czasem albo jak już masz środki to bym kupił nakrętki do Alu z powodu tego że mają inne zakończenie stożka, będą lepiej trzymać i nie deformować felgi.
przy ALU jest ostrzejszy a do stalówek bardziej zaokrąglony.
szukam samochodu :-)
ODPOWIEDZ