Honda w czasie jazdy zgasła i nie odpala.

Serce samochodu niedomaga ?
maxkb88

Honda w czasie jazdy zgasła i nie odpala.

#1

Post autor: maxkb88 »

Witam potrzebuje waszej pomocy.
Jechałem honda i zgasła nie odpala na PB i na LPG, prądy są (zapłon świeci) samochód tak jakby nie dostawał gazu/benzyny.Możliwe ze bezpiecznik się spalił?
Proszę o porady :)
maxkb88

#2

Post autor: maxkb88 »

wyłącznik uderzeniowy? 92-95 roczniki miały takie? jak tak to gdzie znajde go w coupe 94r ej2 ?
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Post autor: Pecado »

Pierwsza rzecz do sparwdzenia : Czy masz iskre na świecach. jesli nie, to albo cewka albo moduł. Najlepiej podmienic od kogos na próbe.
Bushid0

#4

Post autor: Bushid0 »

już raz pisałem komuś tu , a jak przekrecasz kluczyk słychać , że działa pompka paliwowa ?:> jeżeli nie sprawdź przekaźnik pompy paliwowej , nastepnie bezpiecznik od kompa przeczyść gniazdo pod maską .
maxkb88

#5

Post autor: maxkb88 »

ale nie odpale na LPG tez wiec pompa paliwa chyba nie jest potrzebna, chyba ze sie myle? Co mam przeczyscic ? gdzie to szukac?
Bushid0

#6

Post autor: Bushid0 »

pod maska masz skrzyneczke z bezpiecznikami .. sprawdź wszystkie i od komputera bodajże jest 15A i go sprawdź i przeczyść tam gniazdo gdzie wchodzi bezpiecznik . sprawdź również w kabinie wszystkie bezpieczniki .. najlepiej sprawdź czy wtrysk daje paliwo .Druga kwestia sprawdź wszystkie masy .. Cewka ?
maxkb88

#7

Post autor: maxkb88 »

wtrysk paliwo? ale pisalem ze posiadam lpg i nie zapali na lpg też, tak gdzie znajde cewke? bo moze to znia cos nie tak bezpieczniki sprawdzilwem pod maska byly ok reszty juz nie dalem rady by ciemno bylo, zaraz ide obadac sprawe jeszcze raz...
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#8

Post autor: grrruby »

o ile się nie mylę w aparacie zapłonowym ;)
maxkb88

#9

Post autor: maxkb88 »

posiadam aparat z d13b2 tam tez jest taka cewka jak w d15b7??
Bushid0

#10

Post autor: Bushid0 »

kurde napisz jaki masz silnik , aparat i inne nietypowe rzeczy ..
maxkb88

#11

Post autor: maxkb88 »

jw.
mam d15b7 - 1.5 16v
a posiadam aparat z d13b7 - 1.3 16v
Bushid0

#12

Post autor: Bushid0 »

d13b7 nie bylo aparatu zapłonowego , albo masz d15b7 aparat albo stary z d13 ale z d13 nie pasił by raczej więc stawiam na b7/b2 .. więc sprawdz nowy aparat podmien od kogos , wymien cewke palec i kopułke bo stawiam na to ..
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#13

Post autor: grrruby »

a mi się wydaje ze aparat ma w sensie że leży mu gdzieś w garażu taki aparat ;) a nie że ma w tym silniku ;)
maxkb88

#14

Post autor: maxkb88 »

Bushid0 pisze:d13b7 nie bylo aparatu zapłonowego , albo masz d15b7 aparat albo stary z d13 ale z d13 nie pasił by raczej więc stawiam na b7/b2 .. więc sprawdz nowy aparat podmien od kogos , wymien cewke palec i kopułke bo stawiam na to ..
byl aparat koleszko na 100% pisalem wyzej POSIADAM SILNIK d15b7
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#15

Post autor: grrruby »

a może jednak źle mi się wydawało :wstyd:
maxkb88

#16

Post autor: maxkb88 »

grrruby dokladnie oto chodzilo :) i chcialem cewke z niego podmienic jak sie da :)
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#17

Post autor: grrruby »

a widzisz :D heh ale mnie się wydaje że niestety będzie inna cewka... ale to tylko moje odczucie, niczym nie poparte ;) może akurat będzie ta sama, w końcu to też Honda :D
maxkb88

#18

Post autor: maxkb88 »

chyba raczej z tego co wyczytałem to nie, a jest mozliwe ze pod kierownica padl jakis bezpiecznik??
Awatar użytkownika
SiVy
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 22:33:45
Lokalizacja: Wielgie/Włocławek
Kontakt:

#19

Post autor: SiVy »

sprawdzięłś czy jestta iskra czy nie?
Części Honda OEM, markowe zamienniki. Zapraszam
maxkb88

#20

Post autor: maxkb88 »

Iskry nie ma, bylem po cewke okazało się ze dał mi zła w sklepie (bez sprężynki) aja u siebie (d15b7) mam z sprężynką. Zawiozłem honde do mechanika zostawiłem im aparat z d13b2 (może podejdzie cewka z niego??)
ODPOWIEDZ