Obniżyć przód?

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
andrewosw91
Pełnoprawny User
Posty: 98
Rejestracja: sob 02 paź 2010, 19:03:08
Lokalizacja: Oświęcim

Obniżyć przód?

#1

Post autor: andrewosw91 »

Witam. Moje zawieszenie ma po 85% sprawności :)
Prawa strona jednak wydaje mi sie trochę wyżej niż lewa.
Chciałbym obniżyć tylko przód ale tak 3cm.
Sportowe sprężyny na przodzie zgrają się z orginalnym tyłem?
Przednie sprężyny są proste i mają duzo takich samych zwojów. Jak bym obciął po jednym? Na bank nie wyskoczą. Ale czy nie będzie auto pływać?
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2838
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

Re: Obniżyć przód?

#2

Post autor: K23 »

andrewosw91 pisze: Przednie sprężyny są proste i mają duzo takich samych zwojów. Jak bym obciął po jednym?
:omg:

Jesteśmy na forum Hondy Civic 5G, a nie Fiata 126P.
Litości.
Poza tym, może okazać się, że efekt wizualnie Cie nie zadowoli, bo tył będzie stał seryjnie, czyli w miarę wysoko, a przód lekko niżej i będzie to komicznie wyglądało. Moim zdaniem albo robić całość, albo dać sobie na wstrzymanie.
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#3

Post autor: młody »

rozumiem wsadzić zawieszenie z różnicą wysokości między tyłem a przodem np -60/-40 ( TYLKO PRZYKŁAD ), ale obniżyć przód a tył zostawić serię? ... no przestań :)
gvader

#4

Post autor: gvader »

Nie bedzie to fajnie wygladac, to juz lepiej posadz przod i tyl po 3 centy i bedzie ok.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#5

Post autor: CYkada »

jak obetniesz seryjne springi bedziesz dobijał i pizgał o byle mulde, bo sa miekkie, ja mam glebe z -60 i nigdzie nie pizgam bo zawias jest twardy...
andrewosw91
Pełnoprawny User
Posty: 98
Rejestracja: sob 02 paź 2010, 19:03:08
Lokalizacja: Oświęcim

#6

Post autor: andrewosw91 »

nie podoba mi się przy przyśpieszaniu jak dupa leży a przód w kosmos... Więc minimalnie chcę obniżyć przód aby wyglądało bardziej zadziornie.
Edler

#7

Post autor: Edler »

miałem auto które miał przód niżej niż tył i jeździło się kijowo... miałeś uczucie że zaraz wpadniesz w kierownice, czuło się że auto chyli się ku przodowi :/ przy hamowaniu ryło do przodu tak że się rzygać chciało, stanowczo odradzam taki zabieg :P jednak lepiej dozbierać trochę i tył też obniżyć :)
ramus112

#8

Post autor: ramus112 »

nie ucinaj sprezyn to jest glupota jedynie kupic sportowe zawieszenie
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#9

Post autor: CYkada »

andrewosw91 pisze:nie podoba mi się przy przyśpieszaniu jak dupa leży a przód w kosmos...
czesto jak ruszasz widzisz swoje auto od zewnątrz? u mnie nic takiego sie nie dziaje, bo takie odwrotne nurkowanie jest raczej zasługą miekkich springów, u mnie takie zjawisko raczej jest minimalne, albo w ogóle nie występuje bo mam zawias beton, a nie ucięte springi...

kup sobie nowe eibachy -30 za 400pln i bedziesz zadowlony, komfort zostanie, zredukujesz te nurkowanie tyłu i bedzie ładnie wyglądac....
andrewosw91
Pełnoprawny User
Posty: 98
Rejestracja: sob 02 paź 2010, 19:03:08
Lokalizacja: Oświęcim

#10

Post autor: andrewosw91 »

Faktycznie dozbieram trochę kasy i kupię sprężyny -30
Grochu
Podwójny As
Posty: 202
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 22:31:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

#11

Post autor: Grochu »

nie wydaje mi sie, zeby d13 mialo tyle mocy zeby auto "nurkowalo" jakos mega mocno...
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#12

Post autor: CYkada »

to stan sobie przy światłach na ulicy i przypatrz ze każdemu morda się podnosi nawet przy emeryckim starcie bez ultra mocnego motoru.
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#13

Post autor: młody »

przecież to nie zależy od silnika, to normalne, że przód się podniesie przy ruszeniu samochodu

d13,d16,b16 ta sama fizyka :)
SokolWNW
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: wt 14 wrz 2010, 16:38:23
Lokalizacja: Koszalin

#14

Post autor: SokolWNW »

Ja widziałem jak gościu w tunigowanym łoplu ścisnął sprężyny podobnymi zaciskami :D
Obrazek
Chyba jeszcze bardziej niebezpieczne niż cięcie sprężyn :P
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Post autor: Pecado »

SokolWNW, błagam, nie podpowiadaj tutaj takich rozwiązań, bo jeszcze ktos sobie i komus przy okazji krzywde zrobi. :bored:
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#16

Post autor: młody »

Pecado żebyś wiedział :P bo są tacy co chcą iść po najkrótszej drodze i za wszelką cene cos zrobić i wezmą ten pomysł na serio :D
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#17

Post autor: Kondraczek »

Widziałem kiedyś te zaciski na allegro podpisane w aukcji jako "prosty sposób na obniżenie samochodu" czy coś takiego :P Na prawdę nie mam pojęcia kto wpada na takie pomysły
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Post autor: Pecado »

młody pisze:Pecado żebyś wiedział :P bo są tacy co chcą iść po najkrótszej drodze i za wszelką cene cos zrobić i wezmą ten pomysł na serio :D
Wiem, i to mnie przeraża :)
Infi
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: czw 02 gru 2010, 16:18:56
Lokalizacja: PL

#19

Post autor: Infi »

troche odgrzeje
co do obcinania tych sprezyn, sasiad ma e36 i skrocone o 2 zwoje i ma przelatane na takim zabiegu ponad 15tys km juz robil przeglad tydzien temu i sprawnosc 76% a komfort jazdy jesli cos spadlo to nawet tego nie widac.

wiec jak ktos sobie ciachnie z 1 zwoj przedni w 5genie to chyba nie bedzie taka tragednia a jak bedzie lipa to wtedy sobie niech kupi eibacha czy co tam woli chociaz kupowanie springow do oem amora to dlamnie lipna inwestycja i praktycznie sam bym wolal ciachnac o 1 zwoj jesli chcialbym tylko kosmetycznego obnizenia o 2-3 cm.

wiem ze wszyscy lubimy robic moralizatorskie mowy o tym ze to agro tuning itp ale ja po tym co zrobil kumpel widze ze taki zabieg to nie jest jakies zlo piekielne jak to wszyscy pisza bo tak slyszeli od kolegi itp, tak jak napisalem amory przez rok nie padly, przeglad wykazal ze sa w bdb stanie, wizualnie zszedl o ta minimalna wysokosc jaka chcial.
DOMOKUNY 9cm, 32, 65, pokrowce torby itp - gg 755694
rychulja

#20

Post autor: rychulja »

Ciachanie sprężyn jest popularnym zabiegiem na wsiach :) Ale coś w tym jest bo nawet w aftermarketowych springach producent dopuszcza ciachanie ;)
ODPOWIEDZ