oc

Dyskusje ogólne.
madnes

oc

#1

Post autor: madnes »

Za dwa tyg kończy mi się oc, Jestem współwłaścicielem samochodu (ojciec ma 60% zniżek, ale ja z racji wieku w większości firm mam 50 lub 100% zwyżki wiekowej). Sprawdzałem warianty i np w liberty, link4 czy axa wychodzi powyżej 600zl w innych firmach jeszcze drożej. Może wiecie gdzie można wykupić jakąś tanią polisę ?
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#2

Post autor: grrruby »

ja mam w MTU (na poczcie ;) i jestem ubezpieczony sam, ale jest to chyba jedyna firma która liczy zniżki jeżeli miałem poprzednie auto ubezpieczone ponad rok z osobą posiadającą pełne zniżki ;) i mimo tego, że auto mam tylko na siebie, to płacę jak przy współwłasności :D

ze wszystkimi możliwymi ( :bored: ) zwyżkami i zniżką j/w płacę coś ok. 600zł, bo rozdzieliłem na 4 raty :D a gdybym wpłacał w całości, Pani wyliczyła mi, że by to było chyba 570zł. Więc polecam :D

Może nawet uda Ci się jeszcze trochę taniej, bo ja mam zwyżki np. dlatego, że prawko krócej niż chyba 3 lata, że wiek poniżej chyba 23 lat i takie tam ;)

Z tego co zauważyłem, to dużo zależy, kto Cię obsługuje ;) w tym samym biurze, jeszcze z tym poprzednim autem, byłem najpierw u gościa, który kompletnie nic nie potrafił załatwić i był po prostu gburowaty, a byłem też potem u babki dwa stoliki dalej, która załatwiła wszystko miło, porządnie i o dziwo, sporo taniej :D
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#3

Post autor: Uszy »

zadzwon do mBanku ;)
RadekTymecki
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: wt 01 mar 2011, 20:55:46
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Kontakt:

#4

Post autor: RadekTymecki »

concordię spróbuj
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2835
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#5

Post autor: K23 »

Ja się też chciałem babrać w tanie ubezpieczenia no i ileśtam wyszło mi gdzieś super tanio, po czym z ciekawości telefon do PZU i tekst, że ile by kosztowało u nich bo gdzieśtam mam propozycję za tyle i tyle. Odpowiedź była, że za chwilę pani oddzwoni z ofertą, no i oddzwoniła, okazało się, że jakieś kilka zł. drożej w PZU ;)
Zaraz pewnie zaczną się drwiące posty, że tak, że na pewno, że blebleble. Mówcie co chcecie, ubezpieczajcie w jakichś dziwnych firmach, ja + współwłaściciel ze zniżkami mam w PZU 560 zł. razem z NNW i szybami. Może i 5 zł. drożej ale przynajmniej w razie czego zero problemów.
Co do mBanku fakt, jest tani, ale znajomy sprawdzał, że da się dużo taniej, mnie też któraś z dużych firm wychodziła taniej jak patrzyłem.
Awatar użytkownika
dj-napster
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: pt 12 mar 2010, 14:03:50
Lokalizacja: Piła -> Krajenka

#6

Post autor: dj-napster »

Kwapcio23 pisze: Co do mBanku fakt, jest tani, ale znajomy sprawdzał, że da się dużo taniej, mnie też któraś z dużych firm wychodziła taniej jak patrzyłem.
A mi wyszło w mBanku więcej niż w PZU o 100 zł, tez mam współwłaściciela. Przy starszych samochodach chyba się nie opłaca mBank.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#7

Post autor: grrruby »

a ja mam nnw jeszcze w TUW do września, a potem wykupie je w MTU i to nie są drogie rzeczy ;)

a właśnie, jeszcze jest zwyżka za wiek samochodu chyba :(

same zwyżki, zniżki dopiero za kilka lat odczujemy...

ogólnie to zawsze możesz mieć auto tylko na ojca i płacić te 300/400zł a jak chcesz mieć siebie też, to musisz liczyć się ze zwyżkami w każdej firmie i tyle ;)

jest bodajże taka opcja, żeby spisać umowę darowizny i w wydziale komunikacji Ci przepiszą na ojca bez problemu i wtedy ubezpieczasz tylko na niego ;)
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#8

Post autor: Uszy »

Ja akurat dzis z ciekawosci robilem sobie symulacje w mBanku i wyszlo mi 420zł na rok, a tez jest wspolwascicielem. Fajne w mBanku jest to, że mozna miesiecznie skladkę opłacać, obecnie mam ubezpieczenie w TUW i też jest dość tanio, ale drozej niz wyszło mi w mBanku.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#9

Post autor: grrruby »

no tuw tani jest ;) za dwu litrówkę z nnw i ubezpieczeniem jakims tam mienia jeszcze i zdrowia czy cos w ten desen, płaciłem 570 ;)
serwal4

#10

Post autor: serwal4 »

Przez Mbank (HDI Asekuracja):
Właściciel Mama, max zniżki, zero szkód
Ja Współwłaściciel (20 lat, prawko od 2009r) wpisany w OC

OC + NNW + holowanie w przypadku kolizji/wypadku:

37zł70gr miesięcznie;

Dopłata do 12 rat to coś sumarycznie ~40zł było jak kojarzę;
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#11

Post autor: Hunter »

Warta - w zeszłym roku płaciłam 304 zł/rok.
0d lutego 2011 po podwyżkach ubezpieczeń płacę 349 zł (NW i Assistance)
Nie mam współwłaściciela, mam 60% zniżek.

Z tego co wiem to w HDI za wiek poniżej 29 roku życia, doliczają 50%.
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
serwal4

#12

Post autor: serwal4 »

W HDI tak;

W HDI Asekuracja via Mbank za wiek mi zwyżki nie doliczyli;

Bo w Allianz miałbym za kontynuację płacić ~700zł za samo OC;
pawelvti
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: ndz 30 maja 2010, 19:53:32
Lokalizacja: Olsztynek

#13

Post autor: pawelvti »

A ja znowu mam auto na siebie ubezpieczone w Compensie i płace 320zł za rok wiec cenowo wychodzi atrakcyjnie :happy:
Toki
Podwójny As
Posty: 295
Rejestracja: pt 11 lut 2011, 13:08:46
Lokalizacja: Lublin

#14

Post autor: Toki »

PZU z tego co mi wiadomo są jakieś zniżki dla młodszych osób i dla tych co ubezpieczają samochód pierwszy raz w PZU więc jakoś tak wyszlo ze ubezpieczyłem tam bo taniej znaleśc nie mogłem pozatym jeździć po całym miescie i sie pytac czy nie bedzie 10 zł taniej mija sie z celem !!
Nocto

#15

Post autor: Nocto »

A ja zapytam o taki aspekt ubezpieczenia: czy ktoś z Was spotkał się z ubezpieczeniem zniżek?
Jeżeli tak to w jakich firmach? Chodzi mi o to że po dzwonie z mojej na przykład winy zniżki mi nie lecą w niebyt.
ODPOWIEDZ