Rozbile "jajko" ;(

Dyskusje ogólne.
Maciuśśś

Rozbile "jajko" ;(

#1

Post autor: Maciuśśś »

Witam, wczoraj nieszczęsnym trafem zaliczyłem dzwona.... wjechałem w pupe citroena c4 jemu jedynie co to porysował się troszke zderzak a mi niestety poszło pół przodu ;/ tj.maska oba błotniki z czego ten od strony kierowcy przesunął sie tak że drzwi ciężko jest otworzyć... zderzak lampy kierunkowskazy,chłodnica,szumi skrzynia,zawieszenie sie tłucze nawet na najmniejszej nierówności,pas przedni i co więcej to nie wiem bo nie da się otworzyć maski;/ hamulec wyje ;/i do tego silnik tak dziwnie faluje...I zawieszenie z przodu miało być całe do roboty... Masakra jednym słowem. Powiedzcie mi koledzy czy opłaca się to naprawiać jakie mogą być koszta? lub ewentualnie co można z tym zrobić? dodam że nie dysponuje zbyt dużą ilością gotówki... ;(


[img=http://images45.fotosik.pl/548/576d4d1a134912ccm.jpg]
Ostatnio zmieniony pt 21 sty 2011, 13:37:15 przez Maciuśśś, łącznie zmieniany 2 razy.
pala

#2

Post autor: pala »

Maciuśśś, Tanie to to nie będzie, za wszystkie części blacharskie wybulisz przynajmniej z 2k. Do tego nie da sie otworzyć maski, więc nie wiadomo co z podłużnicami, ale zapewne będą pokrzywione. Z profilu widze,że masz 1.3, jak dla mnie to lepiej rozprzedać na części to co zostało i kupić nowe autko, tak chyba będzie sie bardziej opłacać.
Adsik

#3

Post autor: Adsik »

A ja bym kupił jakiegoś sprowadzonego rozbitka(tył rozbity) i zrobił przekładkę tych części. Może uda Ci się dorwać np sam przód z takiego rozbitka to będzie wtedy dużo taniej. Myślę ze w 1-2K byś się zmieścił jeśli silnik będzie OK.
RaFiiEG3
Berbeć
Posty: 41
Rejestracja: pt 24 gru 2010, 22:26:43
Lokalizacja: Łask

#4

Post autor: RaFiiEG3 »

popieram przedmówców ja w wakacje zaliczyłem podobnego dzwonka pas,maska,dwa błotniki, lampy, chłodnica i naprawa tego wyniosła 3k a tu widać hardcor . ja bym tego nie robił
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#5

Post autor: Uszy »

może przede wszystkim to zaprowadzić auto do jakiegoś warsztatu i otworzyć maskę, bo tak to troche takie wróżenie z fusów jest. Z tego co piszesz to raczej nie opłaca się robić tego.


P.S
civic to jednak miękkie auto, dobrze ze jezdze vectra :P, choć troche twardsze ;)
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#6

Post autor: Hunter »

Uszy pisze:P.S
civic to jednak miękkie auto, dobrze ze jezdze vectra :P , choć troche twardsze ;)
Uszy ale pojechałeś :D
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#7

Post autor: Uszy »

Hunter pisze:
Uszy pisze:P.S
civic to jednak miękkie auto, dobrze ze jezdze vectra :P , choć troche twardsze ;)
Uszy ale pojechałeś :D
prawde napisałem :-)

a co tematu kolegi, to moze wrzuc zdjecia, ale naprawde jak tyle rzecz masz do wymiany to lepiej kupic drugie auto. Civic z d13b2 nie kosztuje duzo, porownojac koszta naprawy, a nowego auto, moze wyjedziesz podobnie(wiaodmo nowe auto bedzie pewnie troche drozsze )
BARY
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: czw 17 wrz 2009, 21:52:59
Lokalizacja: Kwidzyn

#8

Post autor: BARY »

to ze maska sie nie otweira nie swiadczy o pogietych podluznicach, mogl tylko pas przedni dostac ... sprobuj maske otworzyc na sile albo podjedz do jakkiegos blacharza nieh ci oceni straty konkretnie ... wycie hamulcow itp - zwyczajnie przewod mogl sie urwac i plyn wyciekl ...
chochol

#9

Post autor: chochol »

sadze ze nie oplaca ci sie tego robic...
to jest raczej nie oplacalne...
bedziesz mial ciezko...
zbyt duzo roboty...
pytanie wlasnie czy podluznice ci poszly...
musisz wszystko ogarnac...
pala

#10

Post autor: pala »

Tutaj za same części zapłaci z 2k + robocizna i ewentualne lakierowanie... a 1.3 w dobrym stanie można już dorwać spokojnie za 5k
Maciuśśś

#11

Post autor: Maciuśśś »

Byłem u 3 blacharzy. Widzieli to i jeden wycenił na 3500 zrobienie tego na igłe drugi i trzeci na 3000 ;( więc chyba nie będe tego robił....
chochol

#12

Post autor: chochol »

powiem ci ze 3 kola to nie az tak duzo...
na dodatek ze wiesz co masz w srodku i wgl,,,
a do nowego bd musial dolozyc...
do 3 tys to bym sie jeszcze zdecydowal...
ale wybor nalezy do ciebie
Awatar użytkownika
skilo_one
Pełnoprawny User
Posty: 73
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 16:34:56
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post autor: skilo_one »

Popieram przedmówcę. U mnie coś podobnego (nie pożyczać siostrze auta :( ) wyszło za samą robociznę 2,2k + prawie 1k za graty jak dobrze pamiętam. .(maska, pas, chłodnia, zderzak, oba błotniki, lampy-1 amber się ostał wówczas :gunsmilie: )
ODPOWIEDZ