Co sądzicie o motocyklach?

Dyskusje ogólne.
Bilion

Co sądzicie o motocyklach?

#1

Post autor: Bilion »

Honda posiada wysokoobrotowy silnik tak jak motocykl no i jest z kraju kwitnącej wiśni tak jak najlepsze motocykle.Pozdrawiam :happy:
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#2

Post autor: Kuki »

jakiś dziwny temat, myślałem że będzie dotyczył porównania z innymi, jako że jeździłem motocyklem jakiś tam sezon i interesuję się tym "światem" coś tam postaram się w 3 słowach napisać. Najlepiej prowadzi się Yamaha r1/6 najlepszym momentem, elastycznością na serpentynach Triumph 6... maksymalną mocą Honda i Suzuki, natomiast największa agresywnością KTM... można by wielu porównań do każdej klasy motocykli, ja napisałem w mega skrócie o plastykach czyli ścigaczach, ale ogólnie temat chyba słaby.
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#3

Post autor: sawczen »

Ja jeśli kiedykolwiek wsiądę na moto, to na początek będzie to Hornet 600, czarny albo żółty ;)

i nie interesowałbym się zdaniem innych na temat danego motoru jeśli Tobie się podoba i wszystko pasuje, ewentualnie podpytałbym o części, awaryjność itp. ;)
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#4

Post autor: Hunter »

Motocykle fajna sprawa :D
Jesienią ropoczęłam kurs na kategorię A i niedawno odebrałam nowe prawo jazdy.

Przymierzam się do zakupu Hondy CBF600. Miała to być druga z kolei maszyna, na początek miał iść nieco słabszy silnik, bo nie ma się co oszukiwać kurs nie oznacza, że się potrafi jeździć...
ale jeszcze zobaczymy.

ps. No Kuki, Triumph wysoka półka (mam na myśli koszt), ale zacna maszyna :D
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#5

Post autor: BRNK »

Ja teorie na A juz zrobilem, czekam teraz aż mi pozwolą wyjechać na miasto bo boją sie ze jeszcze slisko itp. a po głowie chodzi Fazer :)
chaos
Podwójny As
Posty: 273
Rejestracja: pn 20 wrz 2010, 10:28:12
Lokalizacja: Gliwice

#6

Post autor: chaos »

honda rebel honda intruder alko ktm duke
Hunter
Pełnoprawny User
Posty: 93
Rejestracja: sob 14 lis 2009, 19:08:50
Lokalizacja: GKW

#7

Post autor: Hunter »

BRNK pisze:po głowie chodzi Fazer :)
Koledzy mają Fazer'a. Poczciwa maszyna. Jako pasażer jeździłam.
Ale jak dla mnie za wysoki, mam za krótkie nogi ;-)
W moim pudle z kapeluszami nie ma już miejsca, biletów brak..
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#8

Post autor: BRNK »

no tez sie tego boje, dlatego stwierdzilem ze za tydzien trzeba na motoweteranbazar uderzyc i sie poprzymierzac do maszyn i wtedy selekcja sama sie ogarnie. za wysoki za niski za ciezki itp i dopiero wtedy zaczac szukac konkretnego modelu
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#9

Post autor: przemasSs »

Ja jakbym mial sie przesiasc to na Honde CBR :] kumple maja,bardzo dobre sa :]
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
jack300

#10

Post autor: jack300 »

chaos pisze:honda rebel honda intruder alko ktm duke
O hondzie intruder nie słyszałem ale o suzuki owszem.Mam w planach na wiosnę coś takiego kupić.Jakoś bardziej mnie kręcą chopery niż ścigi.
chaos
Podwójny As
Posty: 273
Rejestracja: pn 20 wrz 2010, 10:28:12
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post autor: chaos »

proste ze suzuki to z tych emocji
pawela

#12

Post autor: pawela »

ja jeżdżę na moto od 12 roku życia, nie wyobrażam sobie bez niego życia, to zupełnie inne wrażenia niż najlepszy samochód. I nie mam tu na myśli zapieprzania na oślep, tylko o fun.
Miałem Hondę, kilka Yamaszek, teraz Suzuki
Awatar użytkownika
tyniek
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: ndz 14 wrz 2008, 12:06:26
Lokalizacja: Lodz

#13

Post autor: tyniek »

Jestem jak najbardziej za motorkami tylko niestety w Polsce kierowcy ich nie szanuję :furious: Nie mówię, że każdy ale zupełnie inna kultura panuje. Ja jeśli już to bym się przymierzał do R1 rok produkcji 2004 (dwie rury pod siedzeniem :gunsmilie: ), R6, a z Hond to CBR 600RR albo 1000RR.
kwiatek87

#14

Post autor: kwiatek87 »

tylko enduro :D i tu rządzi KTM, choć obecnie posiadam XLR-a Hondy, to jednak poluje na pomarańczowego :D Coś na ulicę też bym chętnie nabył, myślalem o CBR-ce, ale miałem okazję się przejechać Speed Triplem Triumpha i naprawdę świetnie tym jeździ, chętnie bym przygarną,l taką maszynkę.
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#15

Post autor: Kuki »

Tyniek, Przemas nie warto zaczynać od takich motocykli, trochę za mocne jak na pierwsze moto. Rozpędzić się jest łatwo ale moto też trzeba wyhamować i opanować ;)
ale jak ktoś ma sporo oliwy w głowie to i z takimi przecinakami powinien sobie poradzić.
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#16

Post autor: przemasSs »

oczywiscie ze tak :] scigacz jest dla osob odpowiedzialnych a nie dla takich co wsiada pierwszy raz,mysla ze sa panami drog i pedza ile fabryka dala a potem znajduja sie na drzewe :/
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
Bilion

#17

Post autor: Bilion »

Fajnie że coraz więcej ludzi patrzy na motocyklistów jak na ludzi a nie jak na "dawców" organów.
Planuje w marcu robić kategorię A-ale na pierwszy moto planuje mz etz 150 żeby nauczyć się dobrze jezdzić ( potem może honda CB 500) .Pozdrawiam.
P.S. zakup horneta lub CBR-ki na początek nie jest za dobrym pomysłem :happy:
chaos
Podwójny As
Posty: 273
Rejestracja: pn 20 wrz 2010, 10:28:12
Lokalizacja: Gliwice

#18

Post autor: chaos »

bilion mam kumpli co zapier...ja na dwoch kolkach i powiadaja ze na poczatek w sam raz to taka 250tka jest ok bo juz motor 150 to jeszcze nie to ale to tylko sugestia zrobisz jak chcesz pozdr
Doniu

#19

Post autor: Doniu »

Kuki pisze:najlepszym momentem, elastycznością na serpentynach Triumph 6... maksymalną mocą Honda i Suzuki, natomiast największa agresywnością KTM...
Kuki...
Z jakiej paki Honda i Suzuki cechują się najlepszą maksymalną mocą? Domyślam się że chodzi ci o ścigacze ponieważ zacząłeś o R1. A teraz moje sprostowanie. Honda to obecnie jeden z najsłabszych ścigaczy na rynku. I to właśnie Honda jest bardzo elastyczna. A R1 jeden jest właśnie bardzo agresywna (u Cb KTM) i nie wybacza żadnych błędów. Pozatym jazda na R1 i R6 jest bardzo nie wygodna i obciąża kręgosłup w przeciwieństwie w Cbr jedziemy bardzo wygodnie. A ten KTM to nie wiem skąd ci się tu wziął. Chodzi o ścigacza czy o crossa? Jeśli o crossa to wiadome- każdy cross ma dobre przyspieszenie bo jest robiony pod przyspieszenie :happy:
kwiatek87

#20

Post autor: kwiatek87 »

Doniu pisze:A ten KTM to nie wiem skąd ci się tu wziął. Chodzi o ścigacza czy o crossa?
KTM produkuje również ścigacze np. RC8
ODPOWIEDZ