Przekładka zegarów

Dyskusje ogólne.
azamat9

Przekładka zegarów

#1

Post autor: azamat9 »

Witam, mam takie pytanie czy do wersji civica z zegarami bez obrotomierza da radę wsadzić takie z obrotomierzem? Co jest do tego potrzebne i jak to zrobić? :bangin:
Awatar użytkownika
dj-napster
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: pt 12 mar 2010, 14:03:50
Lokalizacja: Piła -> Krajenka

#2

Post autor: dj-napster »

Do tego są potrzebne zegary z obrotomierzem (koszt 100-150zł) od civic 5g i nic więcej nie potrzeba.
Wyjmujesz stare zegary i podłączasz te z obrotomierzem, wtyczki są te same i od razu wszystko działa.

Możesz tez założyć nieoryginalne zegary np. z 6 generacji ale to już wymaga małych przeróbek i zamiany kabli we wtyczkach, np 6 gen VTI (tak ja miałem kiedyś):

Obrazek


a jeśli masz dużo kasy i lubisz coś innego to możesz od razu zamontować sobie licznik digital z S2000 :], jednak to już wysokie koszta i kupa roboty:
Obrazek


Liczniki seryjne jakie podejdą bez przeróbek do 5gen masz tutaj:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?17536-ZEGARY-w-CIVIC-ZEBRANE-INFORMACJE
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#3

Post autor: przemasSs »

to jak sie juz wyjasnil temat z licznikiem a z racji tego ze moje pytanie tez tego dotyczy takze pozwolilem sobie napisac tutaj, mysle ze nie bedzie mial nikt o to za zle:)

Sluchajcie ja tez mam licznik bez obrotomierza jak wyzej kolega tylko ze chcialbym dokupic sobie obrotomietrz tzn taki wolno stojacy( chyba dobrze to ujołem:), i czy wiecie jak albo gdzie mam go podlaczyc???
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
azamat9

#4

Post autor: azamat9 »

Dzięki dj-napster za wyjaśnienia, ale zastanawia mnie jeszcze tylko jedno. Czy gdzieś pod machą nie jest potrzebne jakieś coś co odczytuje obroty silnika i wysyła sygnał do obrotomierza? Czy naprawdę wystarczy wymiana samych zegarów żeby wszystko chodziło?
BadColins
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 18:25:02
Lokalizacja: Olsztyn

#5

Post autor: BadColins »

azamat9, wystarczy sama zamiana zegarów, bo wszystkie potrzebne czujniki, kable, piny są już w naszych ori kostkach więc nic dodatkowego nie potrzeba. Jak dobrze pójdzie to ja w środę będę robił takiego moda więc mogę zrobić kilka fotek ;)
Awatar użytkownika
dj-napster
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: pt 12 mar 2010, 14:03:50
Lokalizacja: Piła -> Krajenka

#6

Post autor: dj-napster »

przemasSs pisze:
Sluchajcie ja tez mam licznik bez obrotomierza jak wyzej kolega tylko ze chcialbym dokupic sobie obrotomietrz tzn taki wolno stojacy( chyba dobrze to ujołem:), i czy wiecie jak albo gdzie mam go podlaczyc???

wydaje mi się że ścieżki są z tyłu licznika inaczej porobione i ta opcja nie zadziała, zresztą musiałbyś też zmieniać prawą stronę żeby mieć tam widoczne: temp silnika, poziom paliwa i kontrolki.

Myślę że mija się to z celem bo za 120 zł kupisz licznik z obrotomierzem i tylko wpinasz go.
Aciulek
Potrójny As
Posty: 350
Rejestracja: pt 24 paź 2008, 15:59:57
Lokalizacja: Łódż

#7

Post autor: Aciulek »

wystarczy same zegary podmienic i wszystko smiga :)
cala zabawa zajmuje ok. 15min

osobny obrotomierz mozna sprobowac podlaczyc do przewodu idacego do zegarow (niebieski pin 5) z lewej stony to on daje sygnal na obrotomierz
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#8

Post autor: przemasSs »

Aciulek pisze:wystarczy same zegary podmienic i wszystko smiga :)
cala zabawa zajmuje ok. 15min

osobny obrotomierz mozna sprobowac podlaczyc do przewodu idacego do zegarow (niebieski pin 5) z lewej stony to on daje sygnal na obrotomierz
musze sprobowac z tym co mowisz.A co sadzicie zeby podpiac sie pod cewke?? bo takie rzeczy tez slyszalem
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
Maryjusz

#9

Post autor: Maryjusz »

Ludzie też po prostu owijają kawałek przewodu WN ale moim zdaniem to nie jest dokładne.
azamat9

#10

Post autor: azamat9 »

Dzięki chłopaki za rady teraz wiem już o co chodzi, a BadColins-owi był bym wdzięczny za fotki, z góry dzięki...
przemasSs
Nałogowiec
Posty: 587
Rejestracja: wt 15 cze 2010, 17:07:15
Lokalizacja: Sierosławice(Kraków)

#11

Post autor: przemasSs »

czyli najlepiej bedzie jak pisze kolega wyzej zebys sprobowac do przewodu w kostce, tak wiec bede probowal :)
,,Jadą chłopaki w Japońcach,nikt Ich nie dogoni bo kręcą do końca"
BadColins
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 18:25:02
Lokalizacja: Olsztyn

#12

Post autor: BadColins »

azamat9, Tu są fotki z montażu zegarów u mnie, oczywiście tak jak każdy mówi wszystko pasuje plug & play :

Obrazek
stare zegary onboard

Obrazek
nowe zegary onboard :gunsmilie:

Obrazek
stare i nowe

Obrazek
w tych dwóch miejscach wpinamy kostki i cieszymy się obrotomierzem ;)
azamat9

#13

Post autor: azamat9 »

Dzięki BadColins że pamiętałeś o fotkach :ok:
ODPOWIEDZ