Produkcja V gen.

Dyskusje ogólne.
Duhu

Produkcja V gen.

#1

Post autor: Duhu »

Interesuje mnie ogólny prawdopodobnie bład w podawaniu rocznika V gen.Właściwie wszedzie podaje sie 92-95 lecz z tego co ja się zorientowałem nasza generacja zaczeła powstawać pod koniec roku 91 bodajże od października.Sam taka Honde posiadam z 91.Nawet na naszej stronie głownej jest 92-95.Może warto by było zmienic;) No chyba ze ktos tutaj mnie robie w konia z rocznikiem mojego własnego auta a także niektorych żadnich źródeł które podają ze jednak 91.W każym sklepie motoryzacyjnym musze podawać inny rocznik by coś dostać:)
Gajos90

#2

Post autor: Gajos90 »

mnie tez to zastanawia :happy: :bangin:
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#3

Post autor: BRNK »

to dziala tak:

wiadomo ze ciezko by im bylo rozpoczac produkcje z dniem 1 stycznia zeby bylo idealnie rocznikowo.

podajesz 92-95 zeby byla pewnosc ze juz w tych latach byla 5 generacja
jakbys podawal w sklepie 91 to koles mialby rozkmine, a podjesz 92 i juz wie ze tylko 5 gen i juz nie ma komplikacji. zwyczajne ułatwienie
piciu81
Forumowy As
Posty: 179
Rejestracja: śr 25 cze 2008, 11:04:52
Lokalizacja: CT

#4

Post autor: piciu81 »

oczywiscie V gena robiono juz w 91 roku, jezeli w sklepie podajesz ten rocznik to napewno podajesz tez poj. silnika i mozesz jeszcze podać oznaczenie nadwozia i tez nie powinno byc problemu z zakupem części.
NO RACE NO FUN!
cieszyn5
Potrójny As
Posty: 368
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:01:23
Lokalizacja: Toruń

#5

Post autor: cieszyn5 »

produkcja zaczeła sie od wrzesnia 1991. dalej tak jak pisze BRNK
kuchar

#6

Post autor: kuchar »

tak samo z końcówką produkcji jest.
na początku 96r powstawał jeszcze Civic coupe 5gen.

6gen hb - pierwsze modele były wyprodukowane pod koneic 95r.
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#7

Post autor: ygor »

ja zmienialem tlumik w sobote to sie dowiedzialem ze 5 geny byly do 94 ;) takze warto zawsze pamietac kod nadwozia - gdyz czesto w katalogach oprocz rocznikow widnieje wlasnie ten kod , a nie kazdy sprzedawca zna dobrze kazda marke ...
Duhu

#8

Post autor: Duhu »

nie jestem na forum często ale dzisiejsze odwiedziny po kilkunastodiowej przerwie mnie zaskoczyły i jednak poprawiono to o co pytałem w tym temacie pewnie jestem do tyłu bo zmieniono to już wczesniej czyz nie:P?
rem0

#9

Post autor: rem0 »

witam
dlatego tak jest ze nowy rok produkcyjny zaczyna sie we wrzesniu roku poprzedniego czyli pazdziernik 91 to juz katalogowy 92:)
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Post autor: Pecado »

wszystko chyba zostało wyjasnione. nikt niczego nie zmieniał. piata generacja to 92-95 (pomimo rozpoczecia produkcji w 91).
s3b

#11

Post autor: s3b »

A mnie za to interesuje kto był designerem tego nadwozia. Jestem ciekaw kto miał taką głowę, żeby stworzyć takie ponadczasowe nadwozie.
ODPOWIEDZ