Jakie kółka do civic???

Dyskusje ogólne.
djsmlody

Jakie kółka do civic???

#1

Post autor: djsmlody »

Witam.

Mam takie pytanie posiadam Hondę Civic 1.5 16v. Chcę kupić aluski ale zastanawiam się nad rozmiarem. Myślałem o 195/50/r15 ale te nasz drogi wyglądają jak wyglądają więc zacząłem myśleć na rozmiarem r14. I tu rodzi się pytanie jaki rozmiar oponki czy 185/60 czy 185/55 ???
Czekam na odpowiedzi, może macie jakieś własne pomysły.

Pozdrawiam
BadColins
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 18:25:02
Lokalizacja: Olsztyn

#2

Post autor: BadColins »

Powiem Tobie że już drugi sezon mam u siebie 195/50/15 i nie jest wcale źle. Śmiało możesz zakładać alu 15" Chyba że już tak bardzo nastawiłeś się na rozmiar 14" to wtedy i tak oponka 60 jest dość spora.
djsmlody

#3

Post autor: djsmlody »

No tak masz racje z te oponka 60. rozejrzę się na tymi r15
ALn

#4

Post autor: ALn »

Ja smigam na tym smamym kapciu co badcolins i jest dobrze ... auto bardzo dobrze trzyma sie na zakretach i jest na plus... po kipskich dorgach da sie wytrzymac nie ma tragedi... no chyba, ze konkret droga zajechana ;/
ciastek

#5

Post autor: ciastek »

Witam ja też zamierzam zakupić 15" :) 195/50/ 15
Komfort w parze z wyglądem
:browarek2: :thumbsup:
umek

#6

Post autor: umek »

Komfort na dziurawej,nie rownej drodze to niewielki na 15 felgach.mimo,ze nie sa to duze fele to sa dopiero komfortowe na rownej nawierzchni.15 to chyba najlepszy wybor pomiedzy wygladem a wlasciwosciami jezdnymi,i kapcie 195/50 - bardzo ladnie auto wyglada na takich felach i niskoprofilowej oponie.z tym,ze mozesz zauwazyc wolniejsze "bujanie sie" auta.Mialem 13 i wrazenia byly lepsze co do rozpedzania sie niz na 15 i szerszym kapciu.Nie mierzone czasy,lecz tylko odczucie w czasie jazdy.na pewno na szerszej oponie,rownej drodze pewniejsze prowadzenie auta i lepsza przyczepnosc.Na koleinach trzeba mocno w lapie trzymac kierownice:)14 wg.mnie ciut za male.Tylko pytanie teraz - na czym ci zalezy,wlasciwosci jezdne czy wyglad?
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#7

Post autor: molekss »

miałem podobny dylemat jak Ty z wyborem wielkości alufelg, 14 czy 15. tak jak napisał umek i poprzednicy, zależy na czym ci zależy, na wyglądzie czy na właściwościach jezdnych. ja wybrałem to drugie czyli 14 na oponach 185/60 i jestem z tego wyboru zadowolony - mamy takie a nie inne drogi więc większy profil lepiej tłumi nierówności, na węższym laczku teoretycznie lepsze przyśpieszenie (mniejsze opory toczenia). na 15 większy lans :gunsmilie:

tak dla przypomnienia, seryjnie d13b2 miał koła 155 R13 78S :cool2:
BadColins
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 18:25:02
Lokalizacja: Olsztyn

#8

Post autor: BadColins »

umek pisze:Mialem 13 i wrazenia byly lepsze co do rozpedzania sie niz na 15 i szerszym kapciu.
Dokładnie tak jak piszesz. Ja też zime przelatałem na 13" i wrażenia z jazdy są :D Na pewno szybciej się buja niż teraz na 15" I jednak 195/50/15 to optymalny wybór takie jest moje zdanie :gossip:
djsmlody

#9

Post autor: djsmlody »

No już zakupiłem ładne 15'' 195/50 i oponkami PIRELLI.
Wywarze, założę i zobaczę co będzie się działo.
Później zamieszczę fotki.

Dzięki za rady.
ODPOWIEDZ