Tablice rej.

Dyskusje ogólne.
kociol

Tablice rej.

#1

Post autor: kociol »

Witam kupiłem honde od kolesia który ja sprowadził na lawecie z niemiec nie jest nic kradziona ma wszystkie papiery tylko nie ma tabliczek rej.
I moje pytanie takie czy żeby jechać na przeglad to musze wukupić na 1 dzień z wydziału komunikacji czerwone tablice albo czy moge ja zawieśc na lawecie na przegląd bez tabliczek lub założyc inne niemieckie PROSZE O PORADE
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#2

Post autor: molekss »

jak daleko masz na przegląd? bo jeśli niewiele to zakładaj jakie masz niemieckie, nie powinni cię dupnąć, chyba, że nie chcesz ryzykować to zostaje laweta.
kociol

#3

Post autor: kociol »

gdzies tak bede miał 10 km ale nie wiem czy sie nie doczepi na przeglądzie np że mam stare tablice.
klosek
Podwójny As
Posty: 239
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 20:20:24
Lokalizacja: Żyrardów

#4

Post autor: klosek »

A o co ma sie przyczepiać przecież nie będzie wbijał stepa w dowód rej tylko powiesz ze chcesz na kwicie bo potrzebne ci do zarej .A jak juz bedziesz rejestrował to pokazujesz kwita w urzędzie i oni ci podbija dowód rej
umek

Re: Tablice rej.

#5

Post autor: umek »

Po pierwsze musisz wozic brief ze soba.jezeli byla targana na lawecie to pewnie brak jej przegladu.Zrob go po prostu,zerowke i wykup ubezpieczenie na nawet miesiac i ganiaj.Co do tablic to co z tego pamietam to helmuty zabieraja oryginalne i w pl wiekszosc handlarzy daje zamienniki ( bez znakow o przegladzie itd ).Mozna ciagnac na tym kupe czasu.Idz z oplata do wydzialu rejestracyjnego,tam dadza ci probne - z tego co pamietam trzeba miec zerowke.I Czekaj na stale blachy:)Ale dziwne jest to,ze nawet jakihs bylejakich nie dali ci ...
Przeglad zerowy to cos kolo 200zl,nie wiem jak jest teraz - 2 lata temu tak bylo.Jesli zalozysz lewe/inne niz masz w brifie to bedziesz sie tlumaczyl troche jak natrafisz na przyjaciól,moze to sie skonczyc mandatem.

edit:Zerowki nie zrobisz bez przetlumaczenia briefu przez tlumacza zaprzysiezonego!
ODPOWIEDZ