Progi od 6 gena

Dyskusje ogólne.
rutkose

Progi od 6 gena

#1

Post autor: rutkose »

Siemka. Zastanawiam się nad wrzuceniem do siebie progów od coupe 6 generacji i kurcze w sumie nie wiem do końca, czy to dobrze wygląda, a coś mam pecha do fotek z netu. Jeśli macie jakieś fotki coupet z progami od 6-tki to PLEASE wrzućcie :) Dziękówka!!
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#2

Post autor: Uszy »

Wygląda fajnie.
kuchar

#3

Post autor: kuchar »

x2
tylko nie pamiętam czy pasuje w 100% na długość ale raczej tak.
rutkose

#4

Post autor: rutkose »

Tak wiem chłopaki, że fajnie to wygląda, ale naprawdę sporadycznie wpadam na fotki coupet z tymi progami i poprostu bym sobie pooglądał by umocnić się w przekonaniu, że tak, je chcę :)
kuchar

#5

Post autor: kuchar »

e tam pierdzielisz, ja w swojej gigowej jdmgalerii w 10 sekund znalazlem kilka...

kupe!:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
heczkeb!:
Obrazek

Obrazek
rutkose

#6

Post autor: rutkose »

Dzięki KUCHAR!! :*
Mlody_
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: pn 20 kwie 2009, 19:04:59
Lokalizacja: CZW

#7

Post autor: Mlody_ »

ale org z 6g. chyba nie bardzo pasuja do 5g. z tego co mi wiadomo trzeba bylo by tiesto zapytac jak to wyglada bo on mial takie u siebie :)
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#8

Post autor: BRNK »

i w hb i cupe nie pasuja plug&play na dlugosc.
trzeba je troszke za przednim kołem obciac bądz spiłować i zaslepic pijanką montażową lub oryginalnym chlapaczem przednim z 6 gena.
rutkose

#9

Post autor: rutkose »

Otoz dzis przymierzylem i...nic nie trzeba przycinac :) Sa za to dwa minusy:

1. Przy zalozeniu progow od 6 gena nie kazda spinka jest wykorzystywana, a wrecz niektore przeszkadzaja.

2.Przod progu jest inaczej wymodelowany i odchodzi na zewnatrz profilu. W zakladzie, gdzie beda spawac mi zderzak poprosze, aby wyprostowali mi ta krzywizne. Mowa o odcinku przy poczatku auta.
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#10

Post autor: BRNK »

fotki fotki a nie tak na sucho tłumaczysz. dorzuć troszke wazeliny zeby na przyszlosc bylo dla mlodszych pokolen
rutkose

#11

Post autor: rutkose »

Ziom fotki beda jak zaloze bo nie chcialem ich wpinac na razie. Zauwazylem, na fotkach coupet w sieci (ktore posiadaja progi od 6 gena), ze albo wlasnie poczatek progu maja przerobiony, aby szedl prosto lub zostawiaja tak jak jest.
rutkose

#12

Post autor: rutkose »

Otoz dzis zakonczylem walke z zakladaniem progow do siebie do 6 gena i wywnioskowalem 2 rzeczy:

1. Jesli ktos uwaza, ze podchodzi plug & play niech sie zdrowo w glowe walnie
2. Pasuja raptem 2 oryginalne mocowania, a reszte trzeba wyciac i wspawac, wkleic w inncyh miejscach
3. Nie pasuje zaden otwor (z tych pod spodem) na spinki i trzeba robic nowe
4. Progi od 6 gena sa za dlugie i trzeba je skracac - tutaj pojawia sie pytanie do czego po takim czynie przymocowac chalapacz.
5. Poczatek progow rozchodzi sie na zewnatrz i nalezy je przerobic, aby szly na wprost jak reszta progu.

Po zabawie z tymi 5 punktami stwierdzilem, ze drugi raz bym sie w to nie bawil i kazdego chetnego nowszych progow zachecam do przemyslenia sprawy.
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#13

Post autor: Uszy »

rutkose pisze:tutaj pojawia sie pytanie do czego po takim czynie przymocowac chalapacz.
albo chlapacz, albo progi.. nie mozna miec wszystkiego
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#14

Post autor: BRNK »

miałem racje :P
rutkose

#15

Post autor: rutkose »

Uszy pisze:
rutkose pisze:tutaj pojawia sie pytanie do czego po takim czynie przymocowac chalapacz.
albo chlapacz, albo progi.. nie mozna miec wszystkiego
BZDURA!! Mam jedno i drugie. Zdziwiony ?? Takie same bzdury piszesz jak z progami, ze mialy byc plug & play....
BRNK pisze:miałem racje :P
No miales :P Jakos zle to wczesniej wyliczylem ;)
NuNeK
Berbeć
Posty: 41
Rejestracja: czw 01 paź 2009, 17:28:06
Lokalizacja: PL

#16

Post autor: NuNeK »

zapodaj fotki :)
rutkose

#17

Post autor: rutkose »

Może jutro będą jak soulfly-ja namówię ;)
NuNeK
Berbeć
Posty: 41
Rejestracja: czw 01 paź 2009, 17:28:06
Lokalizacja: PL

#18

Post autor: NuNeK »

i mam prośbę jak mógłbyś dać dokładny opis co i jak trzeba zrobić ...
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#19

Post autor: Uszy »

rutkose pisze:Takie same bzdury piszesz jak z progami, ze mialy byc plug & play....
ty kup sobie okulary... gdzie ja Ci w tym topicu napisałem ze podejdą plug and play?
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#20

Post autor: BRNK »

Uszy jakbys kiedys byl na spocie to bys zobaczyl ze rutkose ma okulary :gunsmilie:
ODPOWIEDZ