Xenony a Lampy

ReD
Pełnoprawny User
Posty: 75
Rejestracja: pn 30 mar 2009, 20:24:58
Lokalizacja: Gdańsk / Duninowo

Xenony a Lampy

#1

Post autor: ReD »

Witam.
Gdyz zakupilem Xenony 8000k i doszly mnie sluchy ze moje oryginalne lampy moga zostac przez nie stopione i chcialem sie dowiedziec czy to faktycznie prawda? a jezeli tak to jakie lampy w taim razie kupic ? AngelEye ? Clear Black ?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

pieeerwsze slysze
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Stoowa

#3

Post autor: Stoowa »

xenony maja zdecydowanie wieksza sprawnosc od zwyklych halogenow przez co grzeja sie mniej!!! wiec jesli zwykle h4 nie stopily Ci lampy to tym bardziej xenony nie stopia...
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#4

Post autor: arturwwa »

to jest tak, ze moga ci sie stopic reflektory nie od xenonow a od zarowek o podwyzszonej mocy. zamiast 60/55w jak wsadzisz 90/100w to seryjne klosze moga ci sie stopic. z tego co bylo napisane na aukcji na ktorej kupowalem clear black'i, to wytrzymuja one temperatury generowane przez te zarowki o podwyzszonej mocy.
luknow27

#5

Post autor: luknow27 »

dodam od siebie ze mam Angel Eyesy i porównując je do zwykłych lamp materiały uzyte na ich wykonanie "plastik" sa dużo ciensze i duzo gorszej jakos wiadomo i jakos mi sie nic topi ;)
Ale xenon 8000k w seria lampie ;/ bd strasznie oślepiał innych moim zdaniem jakas soczewka by sie przydała ale sam zobaczysz czy Ci bd migac z naprzeciwka ;)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: ceelx »

arturwwa pisze:to seryjne klosze moga ci sie stopic
seryjn klosze sie moga stopic :!:
fuck przeciez one sa szklane, jezeli juz to moga potopc sie kostki, gniazda i okolice gniazd ale nie seryjne klosze :bangin:
arturwwa pisze:z tego co bylo napisane na aukcji na ktorej kupowalem clear black'i, to wytrzymuja one temperatury generowane przez te zarowki o podwyzszonej mocy.
bzdura totalna.
chyba ze klosz (jezeli nie byl szklany) byl hartowany.
luknow27 pisze:dodam od siebie ze mam Angel Eyesy i porównując je do zwykłych lamp materiały uzyte na ich wykonanie "plastik" sa dużo ciensze i duzo gorszej jakos wiadomo i jakos mi sie nic topi
jak masz zarowki zwykle seryjne przeznaczone to uzyku, to w zadnej lampie nie powinno sie nic stopic, nawet w zamienniku.
sa jakies normy.
bo jak baran zaklada zarowke gdzie max powinna ona generowac 60w, a eneruje 100 (prawie dwa razy tyle) to czemu tu sie dziwic :!:
luknow27 pisze:Ale xenon 8000k w seria lampie ;/ bd strasznie oślepiał innych moim zdaniem
nie ma znaczenia czy xenon ma temp. 4300k czy 6000 czy nawet 12000.
chodzi o ustawienie.
mialem u siebie nizej delikatnie niz powinno byc, ale i tak widocznosc byla lepsza niz z seryjna zarowka.
luknow27 pisze:soczewka by sie przydała
z tym sie zgodze, bo soczewka nia ma tak ostrego zakonczenia jak zwykly odblysnik.
luknow27 pisze:sam zobaczysz czy Ci bd migac z naprzeciwka
przez 4 miechy nikt mi nie migal.
Stoowa pisze:xenony maja zdecydowanie wieksza sprawnosc od zwyklych halogenow przez co grzeja sie mniej!!! wiec jesli zwykle h4 nie stopily Ci lampy to tym bardziej xenony nie stopia...
xenon ma 35W wiec nizej niz zwykla zarowka, zatem nic ci nie potopi
Stoowa, jak zawsze masz racje :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
arturwwa
Obeznany
Posty: 144
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 11:22:10
Lokalizacja: warszawa

#7

Post autor: arturwwa »

ceelx pisze:seryjn klosze sie moga stopic :!:
fuck przeciez one sa szklane, jezeli juz to moga potopc sie kostki, gniazda i okolice gniazd ale nie seryjne klosze :bangin:
no jasne, ze nie chodzilo mi o szklo przeciez. jak kupowalem samochod to mialem potopiony tyl reflektorow, te plastikowe miejsca. zarowki juz byly normalne, takze ktos sie w koncu obudzil.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

tak ywnioskowalem z twojej wypowiedzi :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
ReD
Pełnoprawny User
Posty: 75
Rejestracja: pn 30 mar 2009, 20:24:58
Lokalizacja: Gdańsk / Duninowo

#9

Post autor: ReD »

No dobra ... to w takim razie jakie lampy beda dobre ?... mialem zamiar kupic Clear Black ale ... czy w nich tez nie bede oslepial ludzi ?...
luknow27

#10

Post autor: luknow27 »

Jezeli bedziesz miał odpowiednio ustawiona wysokośc to nie :)
Polecam po kupnie lamp i założeniu jechac na jakąs stacje dac gościowi z 10zł (przynajmniej mnie tyle to kosztowało) żebys sobie ustawil wysokosc i bd git :)
A lampy po prostu kup jakie Ci sie podobaja :)
radziok

#11

Post autor: radziok »

w kwestii topienia to tak jak wyzej napisano nic sie w seryjnej lampie nie stopi ale odblysniki sie szybciej wyjaraja
ReD
Pełnoprawny User
Posty: 75
Rejestracja: pn 30 mar 2009, 20:24:58
Lokalizacja: Gdańsk / Duninowo

#12

Post autor: ReD »

no ok :) to czas odlozyc kase kupic Clear Black i jechac na stacje dac 10zl i miec spokoj :P
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#13

Post autor: ceelx »

jak jestes zainteresowany reflektorami clear black + zestawem h4 bixenon to zapraszam do mojego tematu w dziale gielda.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
ReD
Pełnoprawny User
Posty: 75
Rejestracja: pn 30 mar 2009, 20:24:58
Lokalizacja: Gdańsk / Duninowo

#14

Post autor: ReD »

tzn wies zjezeli juz to same lampy mnie interesuja :P bo Xenony mam ;)

zaraz oblukam co i jak ;p
radziok

#15

Post autor: radziok »

w roli wyjasnienia w "Clear Black-ach" odblysnik wyjarasie 4x szybciej ;)
luknow27

#16

Post autor: luknow27 »

Moze pomyśl nad jakąś soczewka jednak , nie koniecznie angel eyesy bo sa one obyte ale jest troche innych do wyboru, czasami lepiej zainwestowac raz a dobrze
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#17

Post autor: ceelx »

radziok pisze:w roli wyjasnienia w "Clear Black-ach" odblysnik wyjarasie 4x szybciej
czemu tak twierdzisz i do czego porownujesz :!: do oem lampy stanley :!:
przeciez clear black to jest zamiennik jak zwykly seryjny depo, tyc, czy jakis inny.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
radziok

#18

Post autor: radziok »

w wiekszosci cleary dostepne na rynku to chinszczyzna ze stanow, a ona kuleje jakosciowo ;)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#19

Post autor: ceelx »

ja mam depo z tajwanu :D i przez okres uzytkowania ok 2lata nie zauwazylem roznicy.
jezdzilem na zwyklej zarowce, pozniej na xenonie, pozniej na zwyklej i teraz znowy na xenonie
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artiue

#20

Post autor: Artiue »

A czy ktoś mi to wytłumaczy.
Dostałem sobie xenony (bixenony) i zamontowałem w swojej HANI w orginalnych lampach .
Z podłączeniem nie było żadnych problemów.
Ustawiony najniższy kont , brewki , nikt mi nie mrugał że go oślepia .
Oświetlenie drogi rewelacyjne i wygląd z zewnątrz też zajefajny.
Problem!!!!
Nie ma długich . Przełączam na długie a tu delikatnie mocniejsze światło niż mijania. Nie ma porównania ze zwykłymi żarówkami na długich.
Zaznacze że to są bixenony.
Czyżby trzeba było zmienić lampy na jakies reflektory czy jak.
????????
Artiue
ODPOWIEDZ