Nieprzyjemna sprawa - prośba o poradę

Dyskusje ogólne.
rutkose

Nieprzyjemna sprawa - prośba o poradę

#1

Post autor: rutkose »

Witam. Dzisiaj na parkingu facet wjechał mi w tylny zderzak i zrobił to co widać na załączonych zdjęciach. Zdecydowałem się, że poczekam na przyjazd policji niż dogadać się z kolesiem. Po 5 dosłownie PIĘCIU godzinach przyjechali. Po wywiadzie przekazali mi dane faceta, który ubezpiecza się w Benefii. Jutro zdecyduję się na telefon do nich w celu umówienia się z rzeczoznawcą. Tutaj pytanie co radzicie teraz zrobić i waszym zdaniem ile za coś takiego mogę otrzymać?? Czy Benefia ma odział w Łodzi?? Ze względu na to, że nigdy nie miałem tego typu zdarzenia nie wiem, czy jakoś powinienem się przygotować na oględziny rzeczoznawcy z Benefii, czy też nie. Z góry dziękuję za rady.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

jak chcesz to jutro dam ci znac ile kosztuje oem zderzak do hanki.
jezeli taki miales to kloc sie o oem.malowanie zderzaka w serwisie jest drodie, zatem proponuje nie przesadzac i powiedziec stawke dobrego prywatnego lakiernika czyli 300-350pln (przzynajmniej u mnie w regionie tyle sie placi ;) )
do teo musisz wyczuc sprawe, jak koleszka podejdzie do twoich arumentow i jezeli bedzie ulegly to podbij jeszcze o mocowania jak cos sie stalo n i ja bym jeszcze zobaczyl od spodu i wew baga pod wykladzina co jest ;)
pisze o tym dlatego ze moj kumpel mial podobna sytuacje i z zew nic nie bylo widac, ale okazalo sie ze naruszona zostala kontrukcja tylnego zawieszenia i podloga :bored:

tyle ode mnie :gunsmilie:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#3

Post autor: rutkose »

ceelx jak możesz do napisz ile coś takiego kosztuje. W ogóle nie chcialbym robic tego bezgotowkowo tylko dostac pieniazki do lapki i naprawic na wlasna reke. Chodzi tylko o to, ze nie wiem ( z braku doswiadczenia ) jak uzyskac najwieksza sume. Opracowalem cos takiego.

1) Jadę do ASO (bądź prywatnego rzeczoznawcy) na kompletną wycenę na piśmie części, lakierowania i robocizny.
2) Miejąc ten kwitek umawiam się z rzeczoznawcą z Benefii
3) Przy spotkaniu przedstawiam wycenę z ASO, dodając, że zderzak był oryginalny
4) Ubiegam się o dodatkową kwotę za utratę wartości auta

Dobrze to widzę??
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

jezeli czesci byly oem np zderzak to masz dobry plan dzialania ;)

z cena zderzaka to podbiije za jakies pol godz
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#5

Post autor: rutkose »

Ok. Dziękówka, a tak w ogóle to po czym poznać, czy hehe był oryginalny??:D
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: ceelx »

sorki ze tak dlugo to trwalo ale dopiero mam odpowiedz
1630 netto detal zderzak oem honda w aso, (jako ciekawostka -- dostepny z dnia na dzien przy zamowieniu do 10:00 z austrii ;) )
na czesci do nowych aut czeka sie ok 2 miechy z aso :D
rutkose pisze:po czym poznać, czy hehe był oryginalny??:D
obejzyj dokladnie czy nie ma wybitych zadnych znaczkow,numerkow itp.
jak nie ma to wal jak w dym ze to byl oem :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#7

Post autor: rutkose »

WIELKIE DZIĘKI CEELX !! Ciekawi mnie tylko, czy wpłynie ta cena na wyliczenia rzeczoznawcy z Benefii bo wobec tego co się dowiaduję to zdania są podzielone. Jeden pisze, że nie mam szans na pieniądze za nowy zderzak z ASO w aucie starszym niż 4 lata, inny ziomek pisze mi, że za to samo co ja mam dostał ok. 1600. Więc szczerze to pogubiłem się i w końcu nie wiem, czy jest sens jechać na wycenę do ASO, czy też nie :(
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

jest sens
jedz napewno nie stracisz, mimo tego ze wydasz, albo i nie, na wycene ok 100pln.
napewno to ci pomoze.
jezeli nie beda chcieli przyznac tego o co sie ubiegasz i nie bedzie zadowalala cie cena ktora proponuja to ty wtedy postaw warunek ze stawiasz auto do serwisu i chuj cie to obchodzi.
automa wygladac tak samo jak przed kolizja.
czyli zadnych szpar po zderzakach w zamienniku i lakier bez zadnego zalamania (czyt. roznicy kolorow)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#9

Post autor: rutkose »

No właśnie tak myślę, że co im za różnica. Jak nie będą chcieli dać stawki jaka mi odpowiada to będą musieli nie mi, ale serwisowi, który i tak to ściągnie z tym, że bezgotówkowo.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#10

Post autor: ceelx »

tyle ze ty tez na tym nie zyskasz oprocz swiadomosci ze jest to naprawione w serwisie, nie zawsze porzadnie ;)

wiec troche mozna im ulec, ale nie duzo :gunsmilie:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#11

Post autor: rutkose »

No tak, ale jak znów pokarzę temu rzeczoznawcy kosztorys na 2500 to mnie wyśmieje (1600 zderzak + malowanie i robocizna). Pojadę jednak jutro do tego ASO bo skoro piszesz, że warto zainwestować te 100pln to tak zrobię. Zajrzą przy okazji pod spód, czy coś tam się nie przesunęło i nie pogięło.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#12

Post autor: ceelx »

dokadnie tak
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
KroSmaN

#13

Post autor: KroSmaN »

Moja rada jedź do tego ASO, miałem przypadek z Focusem koleś lekko puknął w przednie nadkole, wgniotka na góra 1cm powierzchni 20ccm miał to zrobić znajomy wycenił klepanie lakiernie na ok. 600zł tak też powiedziane zostało rzeczoznawcy. Ten powiedział że góra 400zł po nie udanej pertraktacji padło pytanie czy sie rozliczają z ASO, odp. że tak, na to poszło "Dziękuje dowidzenia" i dobrze że tak sie stało bo ASO nie pamiętam już kwoty ale poszło po całości bo nowe nadkole lakier oryginał i ciekawe koleś pierwsze co powiedział reflektor do wymiany! Zdziwienie jak? koleś podnosi machę odchylił takie coś i nawet sam nie zaglądając mówi "pan spojrzy pęknięty" patrzę a tam faktycznie, prawie każde wgniecenie w tym miejscu powoduje pęknięcie reflektora. Tak więc leć do serwisu czy coś jeszcze się nie pogięło co konieczne by było do zrobienia.
rutkose

#14

Post autor: rutkose »

Dzięki Wam za pomoc. Jutro dzwonię, aby umówić się z rzeczoznawcą. W międzyczasie na jutrzejszym spocie pogadam z ziomkiem co jest świeży w temacie, gdyż miesiąc temu babka wjechała mu w bok i uzyskał naprawdę niezłe pieniądze. Po konsultacji w piątek podjadę do ASO i poproszę o pisemną wycenę części, lakierowania i robocizny.

Gdy nastąpi spotkanie z rzeczoznawcą będę grzeczny i uprzejmy do momentu aż przyjdzie do mnie kosztorys :) Oczywiście jak coś nie posiadam konta bankowego i przyjmę pieniądze dopiero jeśli mnie usatysfakcjonują. Jeśli jego kosztorys przyjdzie śmieszny to przedzwonię do rzeczoznawcy, że coś mu się pomyliło i generalnie dam do zrozumienia, że jeśli nie wypłacą ładnej kwoty to przekażę auto do naprawy w ASO i tyle :P

Jedynie się zastanawiam, czy kosztorys z ASO dać mu przy oględzinach, czy dopiero jak okaże się, że kwota jaką zaproponowali jest śmieszna??
rutkose

#15

Post autor: rutkose »

Więc tak jestem po wizycie rzeczoznawcy, który w opisie części wymienił następujące rzeczy:

1) Zderzak tylny - złamany (szpachle w części lewej) - wymiana - amortyzacja -50% (pewnie ze względu na obtarty lewy róg, gdzie widać, że był zderzak już malowany), w miejscu lakierowania "X" zamiast "L" (lakierowanie zgodnie z automatyką)

2) Pas tylny - zawinięty - naprawa - 5jc (cokolwiek to znaczy) + L (lakierowanie zgodnie z automatyką)

3) Lampa tylna prawa (zewnątrz) obtarta, pęknięta - wymiana

4) Podstawa lampy tylna prawa - otarta poz "4" (cokolwiek to znaczy) - lakierowanie

Za ok. 2 tygodnie mam zadzwonić do Benefii jak się sprawy mają z wyliczeniem.

Zdjęcie wyniku oględzin, czyli to co powyżej.

Obrazek
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: ceelx »

hehe a kwote znasz :!:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
rutkose

#17

Post autor: rutkose »

No właśnie w jej sprawie mam zadzwonić za 2 tygodnie do Benefii, bo około 2 tygodnie policji zajmuje załatwienie swoich spraw. Wybrałem jako formę wypłaty odszkodowania przekaz pieniężny, aby jak coś ich nie odebrać, gdyby kwota za to wszystko była śmieszna. Ciekaw jestem tylko jaką sumę za to oczekiwać.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#18

Post autor: ceelx »

w tym to juz ci niee pomoge, bo kompletnie sie nie orientuje.
poczekamy 2 tydznie :D , bo tez jestem ciekaw :gunsmilie:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#19

Post autor: Uszy »

btw. ja wycene mialen od razu na miejscu, tuz po ogledzinach
szczepan358

#20

Post autor: szczepan358 »

w del solu kumpla, zderzak do wymiany, belka tylna, delikatnie wgnieciona podloga, wyplacili 6000 w interrisku
ODPOWIEDZ