Duży cukierek i inna tuleja

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

Duży cukierek i inna tuleja

#1

Post autor: Piecho »

Hej,
Muszę zmienić w tylnym zawieszeniu 2x duży cukierek i 1x tuleja wahacza tylnego dolnego zewnętrzna i wewnętrzna - odpowiednio 081105 081101

http://www.strongflex.eu/pl/civic-v-91- ... 19433.html

1. Jakich firm części i gdzie kupić? Mechanik zaproponował mi 2x140zł i 70zł, co po spojrzeniu na oferty w internecie wydaje mi się dużo za dużo. Z drugiej strony chcę tym autem jeszcze trochę pojeździć, doradźcie mi jakieś marki, konkretne sklepy.
2. Mając warsztat i narzędzia samemu wymiana tulei to będzie ciężka sprawa? Lepiej oddać mechanikowi ze swoimi częściami?
3. Mogę wymienić tylko jedną mniejszą tuleję, nie w parze?
4. Po takiej naprawie konieczne będzie ustawienie zbieżności?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Z dużym cukierkiem może być problem bez prasy (nie wiem ja z poliuretanowym), pozostałe tuleje bezproblemowo.

Jeśli podmieniasz gumową tuleję na gumową, to myślę, że możesz zmienić jedną sztukę, jeśli ta po przeciwnej stronie jest ok.

Obejdzie się bez ustawiana zbieżności pod warunkiem, że nie ruszysz tylnego wahacza od zbieżności (albo zaznaczysz sobie jego położenie). I pod warunkiem, że zbieżność była prawidłowo ustawiona na sprawnym zawieszeniu.
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#3

Post autor: Piecho »

Oczywiście wymieniam na gumę, link dałem bo jest ładny schemat rozrysowany.
Widzę OEM po 62zł za duże, jak nic sensowniejszego nie znajdę to chyba te zamówię.

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 13:05 ]
Czy w VI było takie samo zawieszenie? Może też któryś Accordach? Chodzi mi nie tylko o tuleje ale i o całe wahacze.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

VI ma podobne zawieszenie. Na pewno wahacz wzdłużny (ten w którym siedzą duże cukierki) jest zamienny z naszymi, pozostałe się różnią (nie wiem tylko jak z tym od zbieżności).
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#5

Post autor: Piecho »

Czyli powiedzmy całe zawieszenie od VI albo Rovera 416 nie będzie pasować?
Ktoś byłby mi w stanie dokładnie powiedzieć co się różni a co będzie to samo?
Blacha
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: czw 01 wrz 2011, 22:42:19
Lokalizacja: Pomorskie

#6

Post autor: Blacha »

Duże cukierki sam osobiście wymieniałem na aucie bez demontowania wahacza i prasy więc sie da :gunsmilie:
Ryczek46
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: pt 23 wrz 2016, 18:50:31
Lokalizacja: Węgrów

#7

Post autor: Ryczek46 »

Dać się da ale jest bardzo trudno, licz się z tym że sroby nie będą chciały się odkręcić od wahacza poprzecznego nad bębnem mi się ukrecily.
ODPOWIEDZ