Brak iskry

Serce samochodu niedomaga ?
kiki710
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 01:44:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Brak iskry

#1

Post autor: kiki710 »

Witam.
Wymieniałem uszczelkę pod głowicą przy okazji rozrząd, filtry, paski, płyny i prawie wszystkie elementy w głowicy. Wszystko idealnie, wręcz książkowo złożone, i przy próbie odpalenie był zonk. Nie daje iskry w ogóle...
Sprawdziłem cewkę, paluch, kable, kopułke, i co się tylko dało i wszystko jest dobre a iskry dalej nie ma. Przypatrzylem się że na kostce 2 pinowej przy tym niebieskim kabelku prąd przy włączonym zapłonie przepływa od strony alternatora do kostki a nie od strony wiązki. Już nie mam pojęcia co jest nie tak i dlaczego nie podaje mi iskry. Jedyną masę jaką odpinałem to ta która była przykręcona do pokrywy i jest dobra. Nie mam pojęcia co jest nie tak :(
Może ktoś ogarnia temat elektryki?
Silnik D15B2 EG4
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

nie rozumiem tego zdania z tym przeplywaniem prądu na kostce, od alternatora i wiązki. Pokaż zdjęcie o co chodzi. może trochę za dużo wypiłem dzisiaj,

Jak sprawdzałeś tą cewkę?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
kiki710
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 01:44:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

#3

Post autor: kiki710 »

Cewkę sprawdził znajomy mechanik który mi pomagał autko robić i na warsztacie mają przyrząd do sprawdzania takich elementów. I cewka jest sprawna. A co do zdjęcia to podam link ze zdjęciem i na zdjęciu po przekręceniu zapłonu prąd przepływa tam gdzie idzie czerwona strzałka a nie tam gdzie zielona. Bo moim zdaniem powinno chyba być na odwrót że prąd po przekręceniu kluczyka powinien iść z wiązki do aparatu a nie na odwrót.

Link:
http://www36.zippyshare.com/v/U9Iv43pM/file.html
kiki710
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 01:44:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

#4

Post autor: kiki710 »

Kopułka jest dokręcona, sprawdzaliśmy modół, cewkę, kopułkę czy styki są dobre i cz nie jest pęknięta, palec rozdzielacza, kable.
Muszę kogoś poszukać z mojej okolicy kto ma D15B2 i może podmienić na chwilę aparat i wtedy sprawdzić. Może jakiś czujnik jest w środku jeszcze i to się popaliło czy coś. Najlepsze w tym wszystkim jest to że przed rozkręcaniem silnika wszystko działało i paliła od strzała a tu teraz taki cyrk...
kiki710
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 01:44:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

#5

Post autor: kiki710 »

Wszystko ładnie pięknie podpięte. Ale na wszelki wypadek jutro po pracy polecę i jeszcze raz na spokojnie dokładnie wszystko sprawdzę. Ale wielkie dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ