Temperatura silnika

Serce samochodu niedomaga ?
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

Temperatura silnika

#1

Post autor: Piecho »

Hej,
Nie wiem, czy mam coś nie tak z termostatem czy tak powinno być. Jeżdżę ponad rok - nie było w żadnym sezonie problemów z odpalaniem a nawet po 2-3 godzinnej trasie, z włączoną klimą wskaźnik nie pokazuje mi wyższej temperatury niż 1/4 do 1/3 skali. Wszystko jest OK czy gdzieś powinienem szukać problemu?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

pokaż zdjęcie gdzie ta wskazówka jest, ale powinna byc między 1/3 a 1/2 skali
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#3

Post autor: Piecho »

Po następnej trasie zrobię zdjęcie.
Nigdy do 1/2 się nie zbliżyło. Dziwni mnie, bo chłodnica tu jest mała - połowę zajmuje ta od klimy. Gdyby jednak było coś z termostatem to w jaki sposób bym to odczuł?
Spalanie teraz liczyłem 8,5 lpg - 80% trasa, 2-4 osoby i zapakowany bagażnik, z klimą. Czyli raczej jest ok.
czyzyk
Pełnoprawny User
Posty: 85
Rejestracja: pn 09 maja 2011, 20:11:06
Lokalizacja: Janów Lubelski

#4

Post autor: czyzyk »

Laskosz pisze:pokaż zdjęcie gdzie ta wskazówka jest, ale powinna byc między 1/3 a 1/2 skali
Nie zgodzę sie z tym, zalezy jeszcze jakie ma zegaary, bo różnie one pokazują.. Sama wskazówka sie nie sugeruj jeżeli drastycznie sie nie zmieniła ..


Jeżeli padłby Ci termostat, parowały by Ci szyby, i bo przejechaniu niedługiego odcinką temperatura rosłaby do maximum.
-====--

Swapy silników, minime itp..

-===--
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#5

Post autor: Laskosz »

Laskosz napisał/a:
pokaż zdjęcie gdzie ta wskazówka jest, ale powinna byc między 1/3 a 1/2 skali


Nie zgodzę sie z tym, zalezy jeszcze jakie ma zegaary, bo różnie one pokazują.. Sama wskazówka sie nie sugeruj jeżeli drastycznie sie nie zmieniła ..
Ja nie rozumiem z czym się możesz nie zgadzać :P wskazówka prawidłowo zatrzymuje się wyraźnie poniżej połowy i powyżej 1/3. I praktycznie na wszystkich licznikach które widziałem tak bylo.





a termostat zazwyczaj jak padnie, to jest cały czas otwarty i silnik się nie dogrzewa. W zimie nie da się zagrzać, dużo pali, szybciej się zużywa. Najlepiej ściągnąć obudowe termostatu na zimnym silniku i zobaczyć czy jest otwarty, czy zamknięty
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#6

Post autor: gruszecky »

czyzyk pisze:
Jeżeli padłby Ci termostat, parowały by Ci szyby, i bo przejechaniu niedługiego odcinką temperatura rosłaby do maximum.
zazwyczaj jednak termostat blokuje się w dużym obiegu i wtedy temperatura w ogóle nie rośnie
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
czyzyk
Pełnoprawny User
Posty: 85
Rejestracja: pn 09 maja 2011, 20:11:06
Lokalizacja: Janów Lubelski

#7

Post autor: czyzyk »

gruszecky pisze:
czyzyk pisze:
Jeżeli padłby Ci termostat, parowały by Ci szyby, i bo przejechaniu niedługiego odcinką temperatura rosłaby do maximum.
zazwyczaj jednak termostat blokuje się w dużym obiegu i wtedy temperatura w ogóle nie rośnie
A tu cie zadziwię że znajomy miał ostatnio taką sytuacje, temp. rosła , dymiło jak zle itp.
i okazało się żę termostat.
-====--

Swapy silników, minime itp..

-===--
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#8

Post autor: gruszecky »

czyzyk pisze:
gruszecky pisze:
czyzyk pisze:
Jeżeli padłby Ci termostat, parowały by Ci szyby, i bo przejechaniu niedługiego odcinką temperatura rosłaby do maximum.
zazwyczaj jednak termostat blokuje się w dużym obiegu i wtedy temperatura w ogóle nie rośnie
A tu cie zadziwię że znajomy miał ostatnio taką sytuacje, temp. rosła , dymiło jak zle itp.
i okazało się żę termostat.
dlatego napisałem że zazwyczaj
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#9

Post autor: Piecho »

Czyli jest OK - sprawdzałem na w trasach, dogrzewa się do tego stopnia co Laskosz na YT pokazywał.
labed2007
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: wt 02 cze 2015, 17:17:14
Lokalizacja: PO/PGS

#10

Post autor: labed2007 »

Panowie dzisiaj jechalem z 10 min po autostradzie 200kmh na 4 biegu więc obroty mialem ok. 7000 i zauwazylem ze wskazowka temp z 1/3 skali skoczyla na chwile do 1/2 i po zwolnieniu do 110km/ spadla z powrotem na 1/3... Pozniej palowalem ile wlezie i wskazowka byla na 1/3 skali, ani drgnela. Troche sie wystraszylem, po powrocie do domu zalalem nowy plyn prestone.
ODPOWIEDZ