problem z silnikiem d16v1

Serce samochodu niedomaga ?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

problem z silnikiem d16v1

#1

Post autor: Dj Diablo »

witam jak w temacie mam problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia w silniku D16V1 civic 7g zmienilem plyn w chłodnicy otworzylem nagrzewnice i sposcilem plyn zalalem nowym plynem chlodnice pod sam korek pozniej zbiorniczek wyrównawczy do poziomu max i odpalilem auto i czekalem az wlacza sie wiatraki motor zlapal temp 90 stopni i w srodku bylo goraco po wlaczeniu nawiewu nie ma nigdzie odpowietrznika na glowicy ani na bloku z tego co zdazylem sie dowiedziec to odpowietrza uklad sie sam a problem jest w tym ze jezdze tak dwa tyg i caly czas bulgocze mi w nagrzewnicy zmienilem wczoraj korek od chlodnicy na nowy i nic dalej bulgocze tzn ze jest zapowietrzona nagrzewnica oleju nie ma w wodzie ani wody w oleju auto nie kopci na bialo ani nie skacze temp na maxa wiec wykluczam uszczelke pod glowica. Ma ktos jakis pomysł ???? pozdrawiam
tupski
Berbeć
Posty: 49
Rejestracja: pn 11 lis 2013, 23:06:42
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post autor: tupski »

sluchaj mi wlasnie niedawno walnela uszczelka pod czapka a pierwszy objaw to dostawanie sie spalin do ukladu chlodzenia. wlacz silnik i odkrec korek i sproboj odpowietrzyc i zobacz czy caly czas beda isc bomble w miare systematycznie po 1 bablu jeslei tak to masz uszczelke jezeli nie to popatrz na rury czy gdzies nie cieknie, ubywa Ci plynu chlodzacego ?
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#3

Post autor: gruszecky »

po prostu ściskaj wąż. ręką -daj bąbelkom ulecieć
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
ODPOWIEDZ