lakiernictwo

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
kallluza
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:40:30
Lokalizacja: Pyskowice

lakiernictwo

#1

Post autor: kallluza »

witam tak jak w temacie
pytanie kieruje do osób "ogarniętych" mianowicie moje eg9 potrzebuje generalnego lakierowania oraz wymiany nadkoli i progów pierwszych czy ktoś z forumowiczów już takie coś robił i z jakimi kosztami się to wiąże ?? Kolor chce pozostawić taki jaki jest lub ewentualnie zmienić na jakiś inny:)
proszę o odp w komentarzach i ewentualne polecenie jakis dobrych lakierników na śląsku
pozdrawiam
kallluza
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:40:30
Lokalizacja: Pyskowice

#2

Post autor: kallluza »

no tak interesował mnie kosztorys taki ogólny :) widze ze to bedzie grubsza sprawa :) poczekam moze ktos sie jeszcze wypowie ale juw znam zakres od 3-8 :gunsmilie:
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#3

Post autor: Grzybohun »

Nie przesadzaj negro z tymi progami, są na allegro z blachy ocynkowanej 0.8mm za 60 i 40 bodajże, trzeba tylko dobrze poszukac.

A propos szukania... No wlasnie, widac ze wysiliłeś się bardzo i przeczytałeś setki postów zanim napisałeś ten temat, ktorych jest kilkadziesiąt.

Z mojego 'doświadczenia' wiem ze najlepiej poszukaj blacharzy dookoła siebie, popytaj znajomych itp. Ja dzoeki temu znalazlem kogos kto całą blache i lakierowanie ogarnie za 3.5 do 5 k + czesci
kallluza
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:40:30
Lokalizacja: Pyskowice

#4

Post autor: kallluza »

przyznaje poszedłem na łatwiznę nie da sie tego ukryć lecz wiedziałem ze przynajmniej mi ktos szybko odpisze na nowy post niz zajrzy na stary :)
oooo i takiej odpowiedzi oczekiwałem bardzo mi pomogłes :)
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

negroazor pisze:Jak robic to porzadnie. U siebie mam zrobione ze wnuczkowi po dziadku zostana progi id V gena.
z blachy piątki uspawałeś? :happy:

a tak poważnie, to ciężko powiedzieć ile, wszystko zależy w jakim stanie jest buda, jaki lakiernik, jak chcesz mieć zrobione itd.
myślę że jakby się postarał to 3-4 tys idzie zrobić budę ;) ale problem jest taki że zazwyczaj nasze hondy nie są warte więcej jak 3-4tys ;)
kallluza
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: wt 18 wrz 2012, 16:40:30
Lokalizacja: Pyskowice

#6

Post autor: kallluza »

no buda w dobrym + stanie :) lakier po prostu ma juz dosc i troszke rdza wychodzi wiec trza to ogarnac :) a wydaje mi sie ze moje eg9 jest troszke wiecej warte niz 3-4 tys ;p
:gunsmilie:
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#7

Post autor: Grzybohun »

Co do progow to sie zgodze ze najlepiej to cos pokroju 2mm wspawac i czesc. W moim przypadku progow niemalze nie ma, wiec nawet 0.8mm jak wpadnie to bd dobrze. Jak bedzie za malo sztywno to sie zrobi z grubszej, na szczescie progow w civie nie widac i jakby co latwo to wzmocnic :]
Kacper.K
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: ndz 04 maja 2014, 12:33:43
Lokalizacja: Piła

#8

Post autor: Kacper.K »

Mogę ci powiedzieć na moim przykładzie ile mi to wyszło robiąc samemu. 700 zł 1.5 bazy + utwardzacz + rozcieńczalnik + Lakier .Reperaturki tył L+P 240 zł, arkusz blachy ze złomu 0.8 mm 10 zł na progi , szpachla 30 zł, podładay + papiery i rozpucha około 150zł. Mając przygotowany każdy element lakiernik wziął mi 50 zł od elementu (po znajomości) :) W 3 tys powinieneś się zmieścić lekko :) A jak masz smykałkę i pojęcie o spawaniu to ogarnąłbyś to takim kosztem jak ja :)
Ja spawając progi nauczyłem się spawać , później ogarnąłem nadkola:)
Trochę chęci i zrobione :civic:
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#9

Post autor: REJDYN »

Ja zapłaciłem coś około 3000 za blacharkę i lakier ;)
ODPOWIEDZ