Plastikowe nadkole

Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

Plastikowe nadkole

#1

Post autor: Piekal »

Siemka. Postanowilem zalozyc do swojego EG3 plastikowe nadkole z tyłu ale nie wiem od czego bedzie pasowac ? Na allegro kiedys byly ale takie krótkie. Mysle ze ruda tak szybko by nie zrzarła.Od jakiego autka założyć ?
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#2

Post autor: Hakier »

powinno ci spasować od civic'a Vgen :happy:

jedno z pierwszych ogłoszeń na alledrogo:
http://allegro.pl/nadkole-antykorozyjne ... 46994.html

oczywiście znając życie nie do końca będzie pasowało jak należy tak e uzbrój się w opalarkę i cierpliwość :happy:
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#3

Post autor: Piekal »

To jest przednie tak ? Wiec pojade na szrot i kupie 2 szt za pare groszy ;)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#4

Post autor: Laskosz »

Nie kombinuj z przednim. Równie dobrze możesz kupić od jakiego kolwiek innego auta, rzeżby będzie tyle samo. Są na allegro podróby konkretnie na tył, tylko trzeba je na ciepło podoginać
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

#6

Post autor: zawi »

Ja sobie kiedyś takie zakupiłem za 40zł/szt (jak w linku wyżej) i powiem że była to strata kasy. Nie dość ze jedno przyszło już pęknięte to rzeźba niezła z tym była. Materiał był słabej jakości i po 2 miesiącach wywaliłem to co z tego zostało. Lepiej kup sobie jakiś impregnat za tą kasę i zabezpiecz antykorozyjnie. A w jednym miejscu mi odpadało i chwyciłem to blachowkętem :oops:. Jak się wykręcił to skończyło się na wymianie praktycznie nowej opony za 400zł bo mi ją z boku rozpruło.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#7

Post autor: Laskosz »

zawi to chyba tam blachy nie było pod tym plastikiem że ten wkręt wypadł :P
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#8

Post autor: RaDar »

a nie podpasuję gdzieś od jakiegoś innego autka na tył? coś kiedyś czytałem o carismie, na pewno rzeźba jakaś jest ale zawsze to chyba lepsze niż te z alledrogo bo ja tez takie miałem i więcej było pie$%&#%&enia niż tej ochrony przed błotem śniegiem solą itp i w czasie zimy połamało mi się więc wyebałem.
Bado

#9

Post autor: Bado »

ja nie wiem co wy macie z tymi nadkolami. Ja kupiłem jakieś po 45zł czy 35zł z allegro na tył + przód i nic nie pęka. A ochrona super bo raz musiałem ściągać i widziałem. Zero rdzy czy błota. Jedynie lekki pył.
Piekal
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: czw 31 sty 2013, 22:08:44
Lokalizacja: Brodnica

#10

Post autor: Piekal »

To pochwal sie linkiem z allegro ;)
Bado

#11

Post autor: Bado »

Nie mam dokładnie od gościa od którego kupowałem bo było to rok temu.
Na pewno szły z warszawy ale jakbym miał brać dzisiaj to brałbym te choć gość wciska ciemnotę o zamienniku robionym na oryginale bo fabrycznie do tyłu nie ma w piątkach...
http://allegro.pl/honda-civic-91-95-95- ... 82410.html
później wstawię fotki moich nadkoli dla niedowiarków.

Dobra, tu są fotki. Nadkola złapałem na śrubach wywiercając wcześniej niewielkie dziurki. Na same reperaturki maznąłem grubszą warstwą bolla do podwozi + niewielka ilość silikonu między nadkolem a blachą. Jak ktoś nie chce wiercić w nowych reperaturkach lub nie ma w czym to może spróbować wsadzić ranty nadkoli do środka i przykleić silikonem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ten pasek blachy wsadziłem aby usztywnić trochę nadkole przed "telepaniem" się
Obrazek
Co do estetyki to trzeba się przyzwyczaić. Na początku nie podchodziło mi takie wykonanie ale przyzwyczaiłem się i przekonałem, że lepiej 5 śrub na wierzchu niż zgniły tył
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#12

Post autor: Grzesieek »

Też mam podobnie zrobione te nadkola, ale z perspektywy czasu wolałbym bardziej przyłożyć się do zabezpieczenia antykorozyjnego zamiast wiercić w nadkolach. Pod tymi plastikami mimo wszystko jest dość sucho i czysto, najbardziej podatne na rdzę będą miejsca w których było wiercone, ale osobiście się tym nie martwię bo mam home made "reperaturki" z ocynku, cyny i szpachlexu :P

Co do spasowania z budą to oczywiście bez opalarki się nie obyło, ale tragedii i wielkiej walki też nie było. Na zimno są dość kruche.

Tak to u mnie siadło:

Obrazek
Lompi
Pełnoprawny User
Posty: 52
Rejestracja: wt 15 kwie 2014, 18:07:33
Lokalizacja: Białystok

#13

Post autor: Lompi »

Nie zabezpieczone wkręty w budzie to najgorsze co może być. Zawsze zabezpieczcie to jakąś farbą bo ruda pojawi się szybciej niż myślicie i nawet jej nie zauważycie pod tym plastikiem.
ODPOWIEDZ