Podświetlenie regulacji nawiewu i wskaźnik paliwa

Problemy z prądem.
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

Podświetlenie regulacji nawiewu i wskaźnik paliwa

#1

Post autor: Piecho »

Witam!

1. Nie podświetla mi się panel regulacji nawiewu. Jakiego typu są tam żarówki/diody?
2. To normalne, że zawsze widać poziom paliwa w baku? W każdym innym aucie jakiego używałem wskaźnik opadał, gdy wyjmowałem kluczyk.
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#2

Post autor: RaDar »

1. Zapewne popaliły się żarówki T5, takie same jak w liczniku
2. U mnie też tak jest że zawsze pokazuje stan paliwa w baku.
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#3

Post autor: Piecho »

Wiesz może, jakiego koloru są te żarówki? Podświetlenie wiadomo, amber, ale czy to one są kolorowe czy świecą przez jakieś filtry? Chciałbym tak zmienić, by wyglądało jak z fabryki.

Kwestia też, ile ich jest?
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#4

Post autor: Grzybohun »

Dwie. Ważne żeby to były żarówki a nie diody, bo diody dadzą Ci punktowe oświetlenie. Filtra żadnego nie ma, więc powinieneś kupić pomarańczowe/żółte żarówki.
Na przyklad takie http://allegro.pl/zarowka-r5-t5-w1-2w-1 ... 11157.html albo takie http://allegro.pl/zarowka-r5-t5-w1-2w-1 ... 11157.html

Przy wymianie bądź ostrożny i nie połam żadnego z suwaków ani nie urwij linki do regulacji temperatury (pod schowkiem jest ona zaczepiona do wlaściwego urządzenia - dmuchawy)

Powodzenia i dużo cierpliwości z wymianą ;)
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#5

Post autor: Piecho »

Widzę tutorial na foroporadniku, trochę zabawy jest.

Spróbuje z tym powalczyć w najbliższym czasie.

Kwestia czy brać kolor żółty czy pomarańczowy? Może ktoś z Was wymieniał i wie, jak to wygląda w porównaniu z serią?

http://allegro.pl/zarowka-zarowki-t5-1-2w-12v-homologacja-2-szt-i4199571344.html http://allegro.pl/zarowka-zarowki-t5-1-2w-12v-homologacja-2-szt-i4199715519.html
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#6

Post autor: RaDar »

Jest ich 3 sztuki, tak jak masz tutorial to dasz radę jest trochę odkręcania ale jak już będzie Ci wszystko świecić i będzie widoczne to efekt jest;] Ja wymieniałem na zwykłe przezroczyste i świecą tak zwykłym światłem jak w serii.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#7

Post autor: Grzybohun »

Obrazek

Tu są dwie zaróweczki T5/R5 1.2W 12V (na fotce diody - innego nie znalazlem)

W zegarach jest ich więcej, w seryjnym podswietleniu jest to cieply biały, mysle ze mozesz rownie dobrze poleciec te zarowki jakims pomaranczowym mazidłem-farbką czy coś. W toyocie są gumowe kapturki w kolorze podświetlenia i to tez jest jakiś pomysł ;)


Już nie mowiąc o tym że tematow o podswietleniu bylo sporo... Szukaj, na tacy nikt Ci wszystkiego nie powie
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#8

Post autor: Hakier »

muszę was poprawić bo niestety w kilku sprawach to głupoty piszecie

Grzybohun pisze:Filtra żadnego nie ma
no niestety nie jest tak jak piszecie, w serii były żaróweczki z niebieskim filtrem - takimi małymi gumowymi kondomami i świeciły na taki biały kolor, mniej więcej taki jak kolor światła w zegarku.

RaDar93 pisze:Ja wymieniałem na zwykłe przezroczyste i świecą tak zwykłym światłem jak w serii.
też pudło, świecą ci teraz takim pomarańczowym światłem, nie jest to seryjne ani w europie ani w usa, bo tak jak napisałem u nas były montowane żarówki w kondomach. o ile się nie mylę montowali takie coś na japonię wraz z amberowym zegarkiem, ale ręki nie dam sobie uciąć

Grzybohun pisze:diody dadzą Ci punktowe oświetlenie
co do ledów to też nie jestem ich zwolennikiem ale od kilku lat robią diody o koncie świecenia 120-180 stopni i te ledy z powodzeniem mogą zastąpić żaróweczki.

podsumowując jeśli chcesz mieć jak najbardziej seryjne podświetlane to musisz kupić niebieskie żaróweczki, jeśli chcesz mieć takie amberowe to zwykłe białe. jak ktoś zauważył jeszcze jedna sprawa to taka ze masz tam 3 żaróweczki, jedna pod lewym suwakiem, druga pod prawym i trzecia w popielniczce ;)
novi
Pełnoprawny User
Posty: 97
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 18:12:24
Lokalizacja: Polska

#9

Post autor: novi »

Hakier pisze:no niestety nie jest tak jak piszecie, w serii były żaróweczki z niebieskim filtrem - takimi małymi gumowymi kondomami i świeciły na taki biały kolor, mniej więcej taki jak kolor światła w zegarku.
Potwierdzam.

Jeśli chcesz amberowe podświetlenie kup zwykłe żarówki t5 w kolorze amber firma bosma, które można kupić na allegro. Mam takie i świecą ładnie. W zegarach są żarówki T5 ale one odpowiadają za kontrolki, natomiast jeśli chodzi o podświetlenie samego prędkościomierza, obrotka i wskaźników to są T6.5 i też były seryjnie w niebieskich kondomach. Jest ich 6 szt.
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#10

Post autor: RaDar »

też pudło, świecą ci teraz takim pomarańczowym światłem, nie jest to seryjne ani w europie ani w usa, bo tak jak napisałem u nas były montowane żarówki w kondomach. o ile się nie mylę montowali takie coś na japonię wraz z amberowym zegarkiem, ale ręki nie dam sobie uciąć
No tak świecą pomarańczowym światłem, sory nie wiedziałem jak jest w serii:D
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#11

Post autor: Piecho »

Dzięki za odpowiedzi.

W sieci widzę zdjęcia ze zmienionym podświetleniem. Jestem ciekawy, jak to wyglądało w serii.

Zmieniłbym wszystko na ambery, ale radio ma taki sam wyświetlacz jak zegarek, więc ono by wtedy nie pasowało :)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#12

Post autor: Grzybohun »

Troche popatrzyłem na allegro i okazuje się że takie coś http://allegro.pl/kapturek-gumka-na-zar ... 44084.html może być pomocne przy amberowym podświetleniu ;)

PS: szkoda że nikt nie ma fotek oem podświetlenia...
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#13

Post autor: Piecho »

Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia ze seryjnym podświetleniem.

Novi - u mnie podświetlenie licznika nie jest na pewno takie jak zegarka - wpadające w niebieski. Bardziej zwykłe żółte żarówki, amber to też nie jest.

Seryjne kapturki o których piszecie są nakładane na żarówki czy są też one prostu barwione? Jeśli można przełożyć to co za problem kupić z przezroczystymi bańkami i przełożyć?

Wersja USDM, konkretnie LX.
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#14

Post autor: RaDar »

Jak wymieniałem żarówki w liczniku to mialem jedną z niebieskim kapturkiem on był nakładany na przezroczystą, być może seria.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#15

Post autor: Hakier »

Piecho pisze:Seryjne kapturki o których piszecie są nakładane na żarówki czy są też one prostu barwione?
Hakier pisze:w serii były żaróweczki z niebieskim filtrem - takimi małymi gumowymi kondomami i świeciły na taki biały kolor
Piecho, trzeba nauczyć się czytać :happy:

A problem z kondomami jest taki, że pod wpływem temperatury guma się wypala i przylepia do żarówki. Najlepszym rozwiązaniem jest kupić barwione żarówki

Tak wygląda podświetlanie zwykłymi białymi-przeźroczystymi żarówkami bez żadnych kondomów:

Obrazek

Tak że nie wiem po jaki ciul komu pomarańczowe żarówki czy jakieś kondomy do amberowego podświetlania...

Nasze seryjne podświetlane świeci po prostu na biało jak już pisałem wcześniej, mniej więcej na kolor świecenia zegarka.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#16

Post autor: Grzybohun »

U mnie takich pomarańczek nie było po wymianie, poza tym bardzo mocno świeci w nocy takie podswietlenie i na początku może wkurzac. Kolega miał w toyocie corolli takie zielone kapturki i bez problemu zeszły, także nie woem jaki problem. Przy okazji rozbierania deski sobie założę albo te ubielające blue albo amberujące orange zeby tak nie nawalały po oczach w nocy :D
Tak u mnie wygląda w dzień
Obrazek
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#17

Post autor: Hakier »

jak nie zapomnę to wieczorkiem wrzucę fotkę mojego podświetlania w serii i w jdm ;)
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#18

Post autor: Piecho »

Dzięki Panowie.

Sam wieczorem też postaram się zrobić zdjęcie jak to u mnie jest obecnie.

Swoją drogą Hakier co to za dziwny panel kontroli nawiewu?
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#19

Post autor: RaDar »

ajajaj tez bym chcial miec taki 'dziwny' panel, to klima:))
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#20

Post autor: Piecho »

Hehe, klimę mam :)

Są inne oznaczenia mocy i temperatury nawiewu.

EDIT Aha, Japońska wersja jak mniemam po zegarku.
Ostatnio zmieniony śr 28 maja 2014, 10:19:44 przez Piecho, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ