walnięty przekaźnik ? problemy z odpalaniem

Problemy z prądem.
szafran92
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: sob 22 lut 2014, 14:05:52
Lokalizacja: Opole / Wieluń

walnięty przekaźnik ? problemy z odpalaniem

#1

Post autor: szafran92 »

Witam, mam co jakis czas mam problemy z odpalaniem auta... raz na 2,3 tyg może, ale jednak. Auto kręci, ale nie zaskakuje. Tak jakby pompa sie nie załączala. I tu moje pytanie, czy ktos juz miał taki przypadek ? co to moze byc? jakiś przekaźnik nie lączy ?
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#2

Post autor: kamil588 »

Przekaźnik pompy paliwa. Po przekręceniu na zapłon powinieneś usłyszeć cyknięcie tego przekaźnika, później szum pompy i znowu cyknięcie
szafran92
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: sob 22 lut 2014, 14:05:52
Lokalizacja: Opole / Wieluń

#3

Post autor: szafran92 »

spędziłem z 30 minut w aucie, wyciągnąłem przekaźnik i wygląda on w porządku.. nie widać żadnych zimnych lutów ani nic takiego... psiknąłem penetratorem gdzie trzeba i zobaczymy co sie bedzie działo dalej. A jak to nie przekaźnik to juz nie mam pojęcia o co chodzi...
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#4

Post autor: Grzybohun »

mój też nie wyglądał na zimne luty ale uwierz że one się serio utleniają przez te 20 lat.
Po przelutowaniu w znacznym stopniu mniej szarpie i odpala od szczała (a nie zawsze miał w zwyczaju)
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#5

Post autor: Drav3n »

Miałem identyczny problem. Szczególne problemy z odpalaniem miałem na rozgrzanym silniku. Powodem był właśnie przekaźnik. Rozbierasz, robisz luty na nowo, najlepiej wszystkie i na 99% powinno dać oczekiwany rezultat ;)
Keep calm and love your Civic...
Składowy
Obeznany
Posty: 122
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 19:58:19
Lokalizacja: Malczyce

#6

Post autor: Składowy »

Jak nie przekaźnik to cewka albo moduł u mnie tak było...
ODPOWIEDZ